Dar morza

Okładka książki Dar morza Diane Chamberlain Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Dar morza
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Kobiety to czytają!
Alina Siewior-Kuś

Niezawodna Diane Chamberlain

Trzyma w napięciu do samego końca. Bardzo poruszająca historia. Polecam

Trzyma w napięciu do samego końca. Bardzo poruszająca historia. Polecam

W mojej opinii książka jest mało interesująca, nie przekonała mnie historia w niej opisana, bohaterowie - naiwni, nudni i irytujący. Wynudziłam się jak mops.

Chyba najlepsza książka Autorki, którą przeczytałam. Oto porzucony na plaży noworodek. Odnaleziony przez małą dziewczynkę, która prawie staje się matką dla Shelly. Dwadzieścia lat później trwają poszukiwania biologicznej matki dziewczynki. I śladów wiele, i wątków także nie brakuje. Świetnie rozwijają się, by w końcówce połączyć się i rozwiązać. Dobre i szybkie czytanie.

Autorka w tej powieści jak i poprzednich tworzy wciągającą historię o niezwykłych bohaterach, o wzajemnym zaufaniu, odpowiedzialności, miłości..

Bardzo ciekawa historia o ludzkiej niedoskonałości, o odpowiedzialności i jej braku , o miłości i egoizmie. Wciąga i zmusza do refleksji. Polecam.

Ta książka to opowieść o życiu Darii, która znalazła niemowlę. Znaleziona Shelly była jak jej dziecko, całe swoje życie podporządkowała niej, za każdym razem rezygnowała z własnego szczęścia dla jej dobra.. Pewnego razu do nadmorskiej miejscowości przyjeżdża Rory, którego celem jest znalezienie matki Shelly. Poszukując jej nie wie, że odkrywana prawda nie jest łatwa, a odkrytą tajemnicę skrywaną przez wiele lat nie będzie chciał się podzielić.

Końcówka zaskoczyła mnie. Całą książkę autorka sugeruje, że matką Shelly jest tajemnicza Grace, która pojawia się "przypadkiem", jednak sprawy na końcu się bardzo, oooj bardzo zagmatwają się i wyjaśnią. Końcówka baaardzo pochałania.

"Dar morza" Diane Chamberlain

I znów Chamberlain 😉

Historia 11 letniej dziewczynki, która pewnego ranka znajduje na plaży porzuconego noworodka. Jej rodzina go adoptuje, a sama Daria nawiązuje z nim nieprawdopodobnie silną więź, stając się dla niego najbliższą opiekunką.

Noworodek to dziewczynka, która otrzymuje od swojej nowej rodziny imię Shelly. Książka zaczyna się w momencie, gdy Shelly ma już dwadzieścia lat. Jest cudowną, wrażliwą kobietą, wciąż mieszkającą w domu na plaży gdzie ją znaleziono. Shelly niestety doznała lekkiego uszkodzenia mózgu w czasie, gdy przebywała po porodzie samotnie na plaży. Jej adoptowana mama już nie żyje, a Daria spełnia jej rolę w 100% obdarzając Shelly niesamowitą troską i opieką.

Okazuje się jednak, że Daria chcę poznać swoją biologiczną mamę, choć nikt nie ma pojęcia kim ona jest.

Jak wiele tajemnic będzie dane nam poznać? Jak bardzo są pokomplikowane rodzinne losy? Kim jest matka Shelly? Dlaczego ją porzuciła? Jaka przyszłość czeka Darię?

Na te i wiele innych pytań poznajemy odpowiedzi, aż do ostatniej strony. I nawet gdy się wydaje, że już wszystko wiemy, okazuje się, że wcale nie.

Ostatnio czytałam kilka trochę gorszych książek tej autorki, ta znów sprawiła, że nie mogłam się oderwać.

To wszystko jest trochę nieprawdopodobne, może też trochę za bardzo pogmatwane i nieco oderwane od rzeczywistości. Ale czyta się z przyjemnością i przede wszystkim czytając jest się bardzo ciekawym rozwiązania. Nie nudziłam się ani chwili.

"Dar morza" Diane Chamberlain

I znów Chamberlain 😉

Ani nie wzrusza, ani nie skłania do myślenia, ogólnie to totalne głupoty, nie wiadomo po co i komu. Przeczytałam, bo chciałam znać rozwiązanie, te trzy gwiazdki za zagadkę i za jej totalnie abstrakcyjne rozwiązanie.

Oj słabiutko... Zapowiadało się ciekawie, ale środek mnie nudził a zakończenie kompletnie mnie rozczarowało, spodziewałam się więcej po Diane... Ten z tą, tamten z tamtą ale w sumie to córka tego z tamtą...

Będzie to dotychczas najsłabsza pozycja autorki. Sam opis był intrygujący. 11-letnia Daria znajduje na plaży noworodka. Jej rodzina postanawia adoptować dziewczynkę. Dorosła już Shelly prosi reportera, aby odkrył, kim są jej biologiczni rodzice. Okazuje się, że mieszkańcy plaży niechętnie współpracują i ukrywają prawdę.

Liczyłam na jakieś śledztwo, dziwne sytuacje, może nawet agresję przesłuchiwanych osób, a dostałam beznamiętną fabułę o wszystkim. Historia jest tak naciągana, że nic jej nie ratuje. Samo zakończenie było tak przedziwnym zbiegiem okoliczności, że aż nierealne. Nie mogłam doczekać się końca, ale przez brak emocji i jakiejś akcji szło strasznie mozolnie. Autorka poruszyła wiele wątków, które prawie nic nie wnoszą w moim odczuciu do fabuły. Te momenty, które powinny mieć efekt "wow", kompletnie nie były tak odczuwalne. Drażniła mnie ta historia oraz Daria i Rory, o których było najwięcej. Shelly, która powinna być głównym tematem książki, jak dla mnie była jedynie krótkim tematem pobocznym, bo głównym stał się romans między dwojgiem przyjaciół. Bardzo szkoda, że tak się stało. Liczę na to, że kolejna będzie już lepsza.

Liczyłam na jakieś śledztwo, dziwne sytuacje, może...

• Diane Chamberlain
  • 2016