Ostatnia spowiedź - Tom II

Cykl: Ostatnia spowiedź (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
raven

Kontynuacja bestsellerowej powieści Niny Reichter. Pełna napięcia, romantyczna opowieść o miłości w szponach show-biznesu. Poznaj tom II cyklu Ostatnia spowiedź. Świat Ally Hanningan wali się w posadach, gdy miłość jej życia – rockman Bradin Rothfeld zostaje postrzelony i pada na scenę. Ally jest uczestniczką tamtych zdarzeń. Bezsilność i wspomnienia tamtych chwil na zawsze pozostaną jej...

Świat Ally Hanningan wali się w posadach, gdy miłość jej życia – rockman Bradin Rothfeld zostaje postrzelony i pada na scenę. Ally jest uczestniczką tamtych zdarzeń. Bezsilność i wspomnienia tamtych chwil na zawsze pozostaną jej najgorszym koszmarem.
Bradin jest w ciężkim stanie.
Co więcej, może pożegnać się ze światem sądząc, że dwie najbliższe mu osoby zrobiły mu świństwo. Tylko czy Ally i Tom rzeczywiście są niewinni?
Rozpoczyna się walka o życie rannego Bradina, a jego bliscy, odliczając feralne godziny, będą musieli zmierzyć się z grzechami, które być może nigdy nie zostaną odpuszczone.
Tom poprzysięga sobie, że już nie zbliży się do Ally.
Tylko czy facet, który dotychczas żył bez zasad dotrzyma obietnicy?

Miłość, zazdrość, show-biznes. Ostatnia spowiedź
Poczuj, jak kocha ten, którego kochają tysiące…

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
TalaZ książek: 2510

Prawdziwa miłość zawsze znajdzie drogę do ludzkiego serca

Niektóre książki, nawet po przeczytaniu ostatniego zdania, ciągle pozostają w naszych sercach i myślach. Właśnie tak było w moim przypadku po lekturze „Ostatniej spowiedzi tom 1”. Wszystko dzięki prostemu, a zarazem plastycznemu językowi, jakim posługuje się Nina Reichter. Cały czas przypominały mi się jej cudowne opisy, które choć proste to w bardzo dobitny sposób pokazywały czym jest prawdziwa miłość. Poza tym, nie mogłam przestać myśleć o tym, jak to wszystko dalej się rozwinie, szczególnie że autorka zostawiła nas w takim momencie… Dlatego z tym większą radością i ulgą powitałam wiadomość, iż będę miała okazję w miarę szybko dowiedzieć się jak dalej potoczyły się losy Bradina i Ally, dzięki „Ostatniej spowiedzi tom 2”.

Ally wreszcie odnalazła szczęście i miłość. Zaczynała cieszyć się tym, co zesłał jej los, kiedy ten ponownie postanowił sobie okrutnie z niej zadrwić. Bradin – jej wielka miłość, zostaje postrzelony w czasie koncertu swojego zespołu, a co gorsze chłopak uważa, że Ally i jego starszy brat Tom spotykali się potajemnie za jego plecami. Gdy do dziewczyny dociera wreszcie sens tej wiadomości postanawia po raz kolejny uciec, ale jak to zrobić kiedy nie może już bez niego żyć?

Gdy Brad wychodzi ze szpitala, Ally postanawia wszystko mu wyjaśnić. Chłopak szybko daje się przekonać, w sumie nic dziwnego, skoro te dni spędzone bez niej były najdłuższe i najcięższe w całym jego życiu. Para może wreszcie cieszyć się szczęściem, ale Bradin i tak pozostaje czujny wobec Toma. Po za tym los jeszcze z nimi nie skończył. Stawia na ich drodze coraz to nowsze i trudniejsze problemy. Czy uda im się przetrwać? Czy ich miłość stanie się dzięki temu silniejsza? Czy będzie wręcz odwrotnie i związek rozsypie się niczym piękny domek z kart?

Przyznam, że gdy przeczytałam opis zawarty w blurbie i porównałam go następnie z treścią czytanej powieści, spodziewałam się ciut czegoś innego. Tym bardziej się cieszę, że historia potoczyła się w zupełnie innym kierunku, niż z początku mogłam przypuszczać. Dlaczego? Dlatego, że dzięki temu „Ostatnia spowiedź tom 2” staje się lekturą jeszcze bardziej pochłaniającą i niezwykłą.

O jej niezwykłości może świadczyć już nawet sam fakt, że po raz pierwszy nie miałam większych trudności z „zaklimatyzowaniem” się w tej historii. Od samego początku zostajemy bowiem wrzuceni w wir wydarzeń, za pomocą których autorka zmusza nasze emocje do pracy na najwyższych i najszybszych obrotach. Wszystko zmienia się niczym w kalejdoskopie. Właśnie z powodu tak częstych zmian, chwilami nachodziły mnie chęci (z powodu romantycznej części duszy), aby odłożyć książkę na bok i zostawić bohaterów w momentach pełnych najczystszego szczęścia, jakie można sobie tylko wyobrazić. Jednak jak to zwykle w przypadku mola książkowego bywa górę brała ciekawość, skutkowało to zakneblowaniem i zamknięciem w ciasnej skrzyni mojego romantycznego podejścia do historii, a ja ponownie zagłębiałam się w lekturę, aby przekonać się na własne oczy, co też autorka nam jeszcze zgotuje.

Podsumowując. „Ostatnia spowiedź tom 2” to jak najbardziej godna, a nawet i dużo lepsza, kontynuacja. Gorąco polecam każdemu. Kto nie zna jeszcze tomu pierwszego, niech jak najszybciej nadrabia zaległości. Nie pożałujecie.

Natalia Zdziechowska

mclena | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

"Czasem ludzie docierają na rozdroże i tam już zostają...Bo wiedzą,że którąkolwiek drogę by obrali, dojdą donikąd."

I tak ja sama stoję na rozdrożu i tu zostaję... bo wiem, czy wybiorę przeczytanie tomu trzeciego czy nie, nie zaprowadzi mnie to nigdzie.
Przeczytam, ale tylko po to by zamknąć już ten cykl i nigdy więcej do niego nie wracać.
To jest tak cukierkowa historia, że aż mdli. Bohaterowie sami stwarzają sobie problemy i dramaty, tam gdzie możnaby było tego uniknąć. Na łopatki rozłożył nie motyw "dziecka" - fakt, to jest historia prary nastolatków, więc nie ma się co oszukiwać, że będą się zachowywac jak dorośli, więc w zasadzie możnaby uznać powieść za w miarę realistyczną, ale...

Bradin - jakby się zerwał z choinki - totalna abstrakcja. Jaki facet w dzisiejszych czasach się tak zachowuje - nigdy tego nie pojmę.
Ally - jest tak irytującą dziewuchą, że nie mogę jej znieść.
Tom - niech mnie ktoś zastrzeli, ale gościu jest niemożliwy - nie będę spoilerować, dlatego ogółem...

Krzysiek | 2016-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Czytając pierwszą, jak i drugą część o miłości tych pokręconych, młodych ludzi nasuwają mi się dwa słowa, które w pełni oddadzą to, jak wielkie uczucie nimi zawładnęło...

TO SKOMPLIKOWANE!!!

To właśnie o te dwa słowa mi chodzi. Wyżyny i niziny miłosnych uniesień. Raz się kochają, przytulają, szepczą sobie czułe słówka, jedząc sobie z dziubków, by później oddać się totalnej, szewskiej pasji, kłócą się, wykrzykując do siebie same podłe słowa, pełne żalów i pretensji. Następnie mija trochę czasu, włącza się w nich tęsknota, zaczynają wzdychać, przypominają sobie chwile, gdy było im ze sobą dobrze i wracają z powrotem do siebie...
I tak kółko Macieju...
Trochę jest to chore z jednej strony, a może ja się nie znam...
A i jeszcze bym zapomniał o tej durnej matce Ally. Po raz kolejny dała popis prawdziwego rodzicielstwa. Po, co wspierać córkę, skoro za wszelką cenę można starać się ją kontrolować. Może ja się nie znam na byciu rodzicem, ale mam przynajmniej spojrzenie z tej drugiej...

Książka REWELACYJNA. Mimo, że dla niektórych może wydawać się za słodka to jednak warto ją przeczytać (choćby dla nieziemskiego Bradina). Polecam !!!!

„Pytasz mnie, jak stworzyć miłość tak piękną i niedoścignioną, by echa jej słów odbijały się po stokroć, ożywając w umysłach raz po raz od nowa. Pytasz, jak dobierać zdania, by dźwięki melodii nigdy nie ustały, a gwarny szum braw był tak samo wyraźny jak krople kapiących łez, które słyszałeś tylko w swojej głowie. Pytasz mnie, nie dostrzegając, że setki zdań i tysiące słów kiedyś obrócą się w nicość i pozostawią po sobie jedynie blady ślad istnienia. To nie finezja słów i kolejność zdań będą tym, co zapamiętałeś. To jedynie zarys obrazu sprzed Twoich oczu stworzy wspomnienie, którego nigdy nie stracisz.”

I odpowiedzcie mi, jak można nie kochać tej książki ? Wystarczy przeczytać chociażby jedno zdanie, aby zagłębić się w każdym osobnym słowie, aby zobaczyć czas poświęcony na ta książkę i aby pokochać ją bezgranicznie. Jest naprawdę wiele książek, które cenię, bez których nie potrafiłabym istnieć, bo tak zmieniły moje dotychczasowe życie. Ale uwierzcie mi na słowo, żadna nie...

enigmatique | 2013-09-23
Przeczytana: 23 września 2013

Ostatnia spowiedź tom II zaczyna się w momencie zakończenia tomu I. Bradin został postrzelony, jest w ciężkim stanie. A słowa, które usłyszał tuż przed tym złamały mu serce i sprawiły, że nie ma siły walczyć o życie.
Ostatnia spowiedź to przepiękna historia o miłości, miłości, która zdarza się tylko raz w życiu. Jest to historia opisana słowami, które mają w sobie magię, czystą magię, która pozwala nam czuć, to co czują bohaterowie książki, myśleć jak oni, cierpieć jak oni, kochać jak oni.
„Teraz wiedział, że miłość nie jest frazą, lub melodią. Jest lawiną słów i dźwięków, jest poematem barw i odcieni. Jest tym, co czuł, kiedy nie chciał zasypiać, by móc na nią patrzeć.”
Ta część jeszcze bardziej mi się podobała. Pięknie opisane sceny miłosne, ciągle coś się działo, nie można się przy niej nudzić. Czekałam tylko na moment, kiedy wszystko się zepsuje, bo lawina spadała na Ally i Bradina ze wszystkich stron. Matka Ally zachowała się po prostu podle. Zamiast cieszyć się ze szczęścia...

myślnik | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

"Miłość,która nigdy się nie powtórzy,bo nie ma najmniejszej szansy na powtórzenie rzeczy tworzących zupełność"*

Dopiero dziś,te słowa dotarły do mnie w pełni majestatu.
Dopiero dziś,po ostatnich słowach,ostatniej strony,czuję ich ciężar spoczywający na piersi...duszny,ciężki i pogłębiający się z każdym oddechem.
Jestem otumaniona kotłującymi się w głowie myślami...
Takie wariactwo z rzeczy pozytywnych.
Masochizm,którego nie można uniknąć,bo nie można uniknąć spraw najważniejszych.
Nie mogę być kimś innym,niż jestem - i to mnie boli.
A to kim jestem,nie wystarcza - i tego bólu,i cierpkości nie da się opisać słowami.

Nie potrzebuję elokwencji.
Nie muszę układać zgrabnych,wyszukanych zdań w głowie.
Mogę po prostu powiedzieć,że piękno ma wiele twarzy i jedna z nich kryje się w każdym rozdziale.

Jeśli masz w sobie ukrytą pustkę - ta książka ją obnaży!

Jeżeli uważasz,że serce jest ci całkowicie zbyteczne - ta opowieść zakpi sobie z twoich przekonań!

Jeśli chcesz spoglądać na miłość...

zabielka | 2015-06-15
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Tom pierwszy nie przypadł mi do gustu, jednak powiedziałam sobie; "-nie bądź zołzą, czytaj dalej...." i powtarzała sobie tak przez prawie całą książkę. Trochę dla mnie za mdła. Powiem tylko tak jak przy tomie pierwszym,, "nie moja bajka,,,". Za trzeci tom się zabiorę na pewno,,, -kiedyś,,, Pozdrawiam :)

Emilja | 2014-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam, Romanse
Przeczytana: 01 lutego 2014

Ciąg dalszy historii Ally i Bradina.. Poprzednia część skończyła się dość drastycznie, Bradin został postrzelony, a chwilę przed tym usłyszał najgorsze słowa jakie mógł. Nie ma siły do walki i chęci do życia.

Tom II jest tak fantastyczny jak pierwszy, autorka wspaniale opisuję ich miłość, wzloty i upadki. Ally o dziwo pod koniec książki przestaje zachowywać się jak 15-latka, przez co nie irytuje mnie tak bardzo. Bradin boski, Tom takze!

Ta część nie kończy się tak jak ostatnia (na szczęście), bo miałabym problemy z czekaniem na tom III! Mam przeczucie, że w następnej książce będzie więcej Tom's action? I hope so! :)

Kto nie czytał - nadrabiać zaległości i to już :)))

Seria składa się:
1. Ostatnia spowiedź tom 1
2. Ostatnia spowiedź tom 2
3. Ostatnia spowiedź tom 3 - premiera 2014

Madi | 2015-03-28
Przeczytana: 28 marca 2015

Druga część choć trochę przesłodzona również wciągająca i ciekawa.
Jednak to pierwsza chwyciła mnie za serce i spowodowała ,że zakochałam się w niej bez reszty, i choć jest to powieść młodzieżowa,to wcale nie jest mi wstyd ,że tak mną zawładnęła i dałam się jej unieść jak nastolatka.
Ach...Piękna miłość,wspaniali bracia-po prostu PIĘKNA powieść miłosna,z jaką się ostatnio spotkałam ( no,może porównywalna do "Hopeless"),a scena z Bożego Narodzenia powala na łopatki.
Ciekawa jestem bardzo trzeciej części ,a w szczególności wątku z Tomem,bo muszę stwierdzić ,że w tej części ,to on właśnie bardziej podbił moje serce niż wiecznie zazdrosny Bradin.
Mam też nadzieję ,że zacznie się coś dziać ,poza wiecznymi wyznaniami miłosnymi.

Dunkelheit | 2013-09-03
Przeczytana: 03 września 2013

Kontynuacja bestsellerowej serii Ostatnia spowiedź to chyba najbardziej oczekiwana premiera tego roku i to nie tylko dlatego, że fani na Fan Page’u książki dosłownie odliczali dni do jej wydania, ale także dlatego, że premiera nieco się opóźniła. Atmosfera prawie kipiała, ponieważ tom I pozostawił czytelników w takim zawieszeniu, że można było wyskoczyć z butów ze złości, co – i zdarza się to tylko przy wyjątkowych książkach – było pozytywnym uczuciem. Wielu zastanawiało się, jak Nina Reichter rozwiąże sytuacje i posprząta bałagan, którego narobiła, a ja będąc już po lekturze t. II mogę Wam powiedzieć, że no cóż… przeszła samą siebie!
(Ale najlepsze wyjawiam Wam na końcu).
Książka jest napisana tym samym świetnym stylem co tom I, co powoduję, że czyta się ją tak, jakby się oglądało film, a trafne uwagi, porównania i drobne niuanse sprawiają, że książka mogłaby służyć w zasadzie za jeden wielki cytat ze „Zbioru mądrych myśli”.
Tak na marginesie, do ”Mądrych myśli” powinni zajrzeć...