CzytajPL konkurs
Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
867109 czytelników
1954 dyskusji
121642 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Pierogi kontra pierniki - wygraj książkę "Świąteczne marzenie".

Pierogi kontra pierniki - wygraj książkę "Świąteczne marzenie".

Ciepła i poruszająca opowieść o miłości osadzona w świątecznym klimacie Nowego Jorku. W dzieciństwie Meg zawsze marzyła o idealnym Bożym Narodzeniu. W tym roku samotna matka przygotuje baśniową Gwiazdkę Lucasowi, małemu synkowi. Na stole stanie pieczony indyk, kolędy ukoją znajomymi nutami, ogień będzie igrał w kominku, a tuż obok niego zawiśnie tradycyjna skarpeta. Jednak pewna przypadkowa znajomość nawiązana w Nowym Jorku zmieni wszystko. Intrygujący architekt Edd trwale zapisuje się w myślach Meg. I nagle wizja świąt bez mężczyzny nie wydaje się już taka przyjemna. Szkoda tylko, że ten, o którym marzy kobieta, mieszka aż za oceanem.


Meg chce, by jej mały syn mógł po raz pierwszy poczuć Magię Świąt! Planuje Boże Narodzenie z wszystkimi potrawami i zwyczajami, budującymi wyjątkowy nastrój. Bez jakiego elementu, tego jednego najważniejszego, nie wyobrażacie sobie świętowania minionej Gwiazdki? Czy potraficie dokonać granicznego wyboru między pierogami a piernikami?!


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Świąteczne marzenie - Jacek Skowroński

Świąteczne marzenie

Autor: Amanda Prowse

Ciepła i poruszająca opowieść o miłości osadzona w świątecznym klimacie Nowego Jorku. W dzieciństwie Meg zawsze marzyła o idealnym Bożym Narodzeniu. W tym roku samotna matka przygotuje baśniową Gwiazdkę Lucasowi, małemu synkowi. Na stole stanie pieczony indyk, kolędy ukoją znajomymi nutami, ogień będzie igrał w kominku, a tuż obok niego zawiśnie tradycyjna skarpeta. Magii Świąt nie zabraknie. Meg doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ona i mały Lucas poradzą sobie sami. Jednak pewna przypadkowa znajomość nawiązana w Nowym Jorku zmieni wszystko. Intrygujący architekt Edd trwale zapisuje się w myślach Meg. I nagle wizja świąt bez mężczyzny nie wydaje się już taka przyjemna. Szkoda tylko, że ten, o którym marzy kobieta, mieszka aż za oceanem. Czy Meg odważy się ruszyć w pogoń za głosem serca? Czy Święta spędzi tylko z synem?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 stycznia do 16 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Kobiece.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2031
LubimyCzytać
09-01-2018 15:21
Świąteczne marzenie Świąteczne marzenie
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 124
skoncze_strone
11-01-2018 12:01
Mieszkam obecnie w Niemczech i co roku staram się przyjechać do domu na święta nie zawsze jest to możliwe tak też było w poprzednie święta. Myślałam, że jakoś to będzie przecież nie gotuję najgorzej, dam sobie radę, chociaż jak pomyślałam o uszkach z barszczem mojej Mamy to już nie było mi tak wesoło. Na szczęście moi rodzice są tak zapobiegawczy i kochani, że mama przygotowała wszystkie... Mieszkam obecnie w Niemczech i co roku staram się przyjechać do domu na święta nie zawsze jest to możliwe tak też było w poprzednie święta. Myślałam, że jakoś to będzie przecież nie gotuję najgorzej, dam sobie radę, chociaż jak pomyślałam o uszkach z barszczem mojej Mamy to już nie było mi tak wesoło. Na szczęście moi rodzice są tak zapobiegawczy i kochani, że mama przygotowała wszystkie potrawy wcześniej i razem z tatą spakowali do ogromnej walizki (ważyła dobre 30 kg) i przekazali mi to autokarem. Dzięki rodzicom miałam święta takie jak są zawsze i jakie kocham najbardziej z uszkami i barszczem, a i oczywiście z najbliższymi łączyłam się na whatsapp na bieżąco mogłam widzieć co u nich :)
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 856
ogarbejbe
09-01-2018 15:31
Oszaleliście zadając takie pytanie? Pierogi z kapustą to smak, który kojarzy mi się z Babcią. Najlepszy smak w życiu. Z drugiej strony zapach pierników unosi się w całym domu sprawiając, że magia świąt jest odczuwalna. Pierogi i pierniki to podstawa.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 950
Lilianna
09-01-2018 15:47
Nie wyobrażam sobie świąt bez kolęd. Już od 1 grudnia zaczynam słuchać wszystkich największych hitów świątecznych, które towarzyszą mi od rana do wieczora. Nawet kładąc się spać cały czas słyszę je w głowie :)
Po upływie dwóch tygodni około 15 grudnia już słucham przepiękne polskie kolędy w wykonaniu moich ulubionych zespołów. Szczególnie uwielbiam te wykonywane przez kapele góralskie. Nie ma udanych i dobrych przygotowań świątecznych bez muzyki w tle. To sprawia, że ten okres staje się jeszcze bardziej weselszy. Kulminacyjnym i najpiękniejszym momentem jest pasterka, na której śpiewamy wszyscy razem. Czekam przez cały rok na włączenie tych cudownych dźwięków.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 383
Mystery
09-01-2018 17:43
Ja nie wyobrażam sobie świąt bez rozmów z bliskimi osobami , bez ich obecności.Dla mnie jest to najważniejsza wartość, bez której nic nie miałoby sensu. Chociaż w ten jeden wieczór trzeba usiąść z bliskimi i spędzić razem tą Wieczerzę. Jest to najcenniejszy dar - rodzina. W rodzinie tkwi siła, której nie kupimy za żadne pieniądze ani rzeczy materialne.
Natomiast jeśli chodzi o jedzenie to ubóstwiam wręcz pierogi z serem! W tym okresie jadam je hurtowo :-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
miłośniczkaksiążek
10-01-2018 15:04
Święta łączą się z tyloma wspaniałymi elementami, że niezmiernie ciężko jest wybrać jeden z nich. Ten cudowny klimat tworzą ludzie, którzy przygotowują wspaniałą wieczerzę dla siebie i swoich bliskich. To wszystko kosztuje mnóstwo pracy i wysiłku, ale radość, jaka później gości w ich sercach wszystko wynagradza. Jeśli muszę wybrać tylko jedną rzecz to chyba postawię na choinkę. Jest to symbol świąt i bez niej nie byłoby takiej charakterystycznej atmosfery. To świąteczne drzewko z uśmiechem na twarzy ubierają dzieci, mama piecze pierniczki, które na niej zawisną, a tata mocuje lampki. Cała rodzina odnajduje pod nią upominki, a więc mój wybór padł na choinkę, bez której nie wyobrażam sobie świąt Bożego Narodzenia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 352
Jędrek
10-01-2018 15:18
Dla mnie najważniejszym elementem Gwiazdki nie jest jedzenie. Najbardziej symboliczna wydaje mi się być choinka, koniecznie z ozdobami i prezentami pod nią. Nie przeszkadza mi, że zwyczaj przywędrował z Niemiec i że w Bethleem prawdopodobnie nie mieli drzewek iglastych. Myślę, że każde dziecko cieszy się z choinki i jej brak to karygodne zaniedbanie, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 340
Lilijka89
10-01-2018 16:22
Nie wyobrażam sobie Świąt bez najbliższych mi osób, a zwłaszcza bez córki i męża, bo to oni są najważniejsi w moim życiu, bez nich to nie byłby magiczny czas. Wszystko inne -jedzenie, kolędy czy choinka są tylko dodatkami, bez których można żyć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 70
melnsanna
10-01-2018 16:27
Oczywiście bez kolęd, bo to w nich wielbimy Pana i mówimy o Jego przyjściu na świat. Dzięki kolędom gasną wszelki spory w te dni. Mamy radość w sercu a co za tym idzie na buzi uśmiech. I wiecie co? Nagle życie staje się piękniejsze i łatwiejsze :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 174
Cień_człowieka
10-01-2018 16:28
Wszyscy złożyli sobie życzenia, porozmawiali i po Wigilii solidnie najedzeni dwunastoma potrawami (może lepiej ujmując przejedzeni, ale tradycję trzeba pielęgnować!) odpakowali już prezenty znajdujące się pod choinką. Czegoś jednak w tym wszystkim brakuje... Jaki mały element sprawia, że ta "Gwiazdka" jest jakaś niepełna? No cóż...
Biorę do ręki program telewizyjny i sprawdzam czy w te święta Kevin będzie znów sam w domu. Oczywiście Polsat nie zawodzi... Uff... Siadamy wszyscy przed telewizorem i po raz enty śmiejemy się z tych samych dobrze znanych już scen.

Święta bez Kevina to nie święta! ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
10-01-2018 17:29
Ja nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez głosów i muzyki dobiegającej z polskiego radio. Ja tegoroczne święta spędziłam sama, ale miałam właśnie polskie radio i przez to plus kontakt telefoniczny z rodziną nie czułam się tak samotnie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd