Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/9607/na-wycieczke-do-ksiegarni

Na wycieczkę do... księgarni!

7 wartościowy tekst

W Londynie pojawiła się nowa atrakcja, która szczególnie uraduje czytelników książek oraz miłośników księgarń. I nie chodzi nam tutaj o wielkie bezosobowe sklepy, ale o te powoli odchodzące w zapomnienie klimatyczne pomieszczenia pachnące papierem i odrobiną kurzu. Organizowane są wycieczki po centralnym i wschodnim Londynie, w których główną rolę, niczym w powieści Zafóna, grają właśnie księgarnie.

Wymyśliłam takie wycieczki, ponieważ zauważyłam, że nawet największe mole książkowe znają tylko część księgarń w Londynie. Nasze księgarnie mają oryginalny styl i są po prostu piękne. Historie niektórych z nich sięgają aż sto lat wstecz. Te, które wybrałam są pełne londyńskiej kultury i stylu. Zarówno londyńczycy, jak i turyści odkryją tu coś nowego - powiedziała Lauren LaTulip - pomysłodawczyni wycieczek.

W ofercie są trzy trasy: Magic, Medicine and Esoterica Tour; Shoreditch Creative Tour oraz Comics: Journey Into Adventure Tour. Terminy wycieczek ogłaszane są z miesięcznym wyprzedzeniem - w każdym miesiącu odbywa się sześć spotkań - każde z nich trwa około dwóch godzin i obejmuje 4 do 6 księgarń. Koszt od osoby to 10 funtów.

Sam pomysł jest wyśmienity. To niesamowite uczucie witać w księgarni nowych ludzi i polecać im książki mniej znanych autorów czy wydawnictw - stwierdziła Tanya Peixoto właścicielka jednej z księgarń, która znalazła się na liście.

Więcej informacji na temat wycieczek oraz dostępnych terminów znaleźć możecie na stronie Bluestocking Books London Tours oraz na profilu na Facebooku.

Chcielibyście coś takiego w Polsce? A może już kupujecie bilet do Londynu?


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2027
LubimyCzytać
23-11-2017 12:25
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 758
annamagdalena
23-11-2017 23:11
Fantastyczny pomysł. Poznanie miasta od niecodziennej strony, plus bonus odwiedzenia interesujących księgarni. Chciałam zabukować bilet, niestety wycieczki odbywają się głównie w dni robocze od 14. Jednak przy najbliższej okazji z pewnością się wybiorę!
książek: 1416
eduko7
28-11-2017 23:15
Poczekam na podobne inicjatywy w Polsce. Myślę, że też mielibyśmy czym się pochwalić.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Gdybyście ją znali

”Gdybyście ją znali” Emily Elgar i wydawnictwo_marginesy ”Kobieta w śpiączce. Mężczyzna,który mógłby ją ocalić. Gdyby tylko był w stanie mówić...” ....

zgłoś błąd zgłoś błąd