Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12685/kolejny-polski-serial-netflixa-adaptacja-powiesci-niestety-nie-polskiej

Kolejny polski serial Netflixa adaptacją powieści. Niestety nie polskiej

1 wartościowy tekst

Filmowcy na całym świecie coraz chętniej sięgają po twórczość pisarzy i przenoszą ją na mały i duży ekran. Nie inaczej będzie w przypadku kolejnego polskiego serialu oryginalnego, który powstaje dla platformy Netflix. Produkcja będzie adaptacją bestselleru Harlana Cobena „W głębi lasu”.

Książka „The Woods” Harlana Cobena została wydana w 2007 roku. „W głębi lasu” cieszy się niezłą średnią ocen użytkowników lubimyczytać.pl – 7,63.

[Opis wydawcy] „Pewnej nocy poszliśmy sami do lasu. Nie powinniśmy”. Myśleli, że znaleźli najbardziej odosobnione miejsce w okolicach młodzieżowego obozu PLUS. Nie mogli się bardziej pomylić. Dwójka zakochanych przypadkowo stała się świadkami krwawego morderstwa, które popełniono na czworgu nastolatków. Właśnie… czworgu? Przecież odnaleziono tylko dwa ciała. Co stało się z pozostałymi? Czy jest szansa, że ofiary jakimś cudem przeżyły? Jedną z zaginionych osób jest Camille, siostra prokuratora Paula Copelanda, który po dwudziestu latach od tragedii wciąż nie może się z nią pogodzić. Zwłaszcza że to on, wtedy w lesie, był jednym z nastolatków, którzy słyszeli przerażone krzyki dobiegające zza drzew. I kiedy w Nowym Jorku w zastrzelonym mężczyźnie rozpoznaje drugą z zaginionych ofiar, zadaje sobie pytanie: Czy Camille żyje?

Serial ma liczyć sześć odcinków, które wyreżyserują Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”, „Ki”) oraz Bartosz Konopka („Lęk wysokości”, „Królik po berlińsku”). Scenariusz powstał w wyniku współpracy Agaty Malesińskiej (pisarki i scenarzystki) oraz Wojtka Miłoszewskiego. Harlan Coben wraz z Andrzejem Muszyńskim są producentami wykonawczymi. Inne książki pisarza były już wykorzystywane przez Netflix, by przypomnieć choćby brytyjskie „The Stranger” i hiszpańskie „El Inocente”.

Według zapowiedzi opowieść ma w zaskakujący sposób przedstawiać losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego. Mężczyzna, mimo upływu lat, nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć wydaje się powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.

Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć, że naszym drugim oryginalnym serialem wyprodukowanym w Polsce będzie adaptacja powieści „W głębi lasu” autorstwa Harlana Cobena – pełnej tajemnic historii rozgrywającej się w dwóch planach czasowych. ATM Grupa zaprosiła do współpracy najlepszych producentów, scenarzystów i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, a jednocześnie nadali jej lokalnego kolorytu i wprowadzili bohatera, który idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda – zapowiedział dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w Netflix, Michael Azzolino.

Produkcję skomentował także sam Harlan Coben: – Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflixa na całym świecie – powiedział.

„W głębi lasu” to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej – zapowiada Leszek Dawid, reżyser.

Pierwszą polską oryginalną produkcją Netflixa było „1983” w reżyserii Agnieszki Holland. Premierę „W głębi lasu” zaplanowano na 2020 rok. 

Powiązane treści:
Netflix ekranizuje „Starość aksolotla” J. Dukaja. Tomasz Bagiński wśród producentów

Serial, który powstanie na podstawie „Starości aksolotla”, będzie nosić tytuł „Kierunek: noc”. Producentami wykonawczymi zostali Jacek Dukaj oraz Tomasz Bagiński, który już wcześniej na podstawie dzieła pisarza zekranizował „Katedrę”.więcej
„Ziemiomorze“ wypłynie jako serial

Na to czekali fani fantastyki na całym świecie. Jedna z najważniejszych serii w historii literatury fantasy doczeka się kompletnej adaptacji serialowej.więcej
Pokolenie Stephena Kinga

Od wczoraj w kinach można oglądać „To: Rozdział 2”, a już w przyszłym tygodniu premiera najnowszej książki Stephena Kinga, zatytułowanej „Instytut”. To świetny moment, by przyjrzeć się bliżej twórczości Mistrza Grozy. Wychowało się na niej całe pokolenie, a poznawało ją nie tylko z kart książek, lecz także z dużego i małego ekranu. Ekranizacjom Kinga przygląda się Bartosz Czartoryski.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2376
LubimyCzytać
12-09-2019 11:28
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 671
queequeg
12-09-2019 12:47
Ale dlaczego Nożyński...przecież to nie jest aktor, to Grzegorz Rasiak filmu-ksywa Drewnialdo vel Boazerio.
książek: 392
Maciek
12-09-2019 15:13
No nie wiem, mi to wygląda na serial ATMu, który po prostu pokaże Netflix, druga sprawa, że Wojtek Miłoszewski wśród scenarzystów wzbudza u mnie mieszane uczucia.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Zabójcza sprawiedliwość

Początkowo zupełnie nie mogłam się wciągnąć, myślałam nawet, że książka nie spodoba mi się do samego końca. Ostatecznie jednak koncepcja wielu odłamkó...

zgłoś błąd zgłoś błąd