Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10597/gniew-i-swit-trafi-na-ekrany

„Gniew i świt” trafi na ekrany!

  wartościowy tekst

„Gniew i świt” doskonale wpisało się w zeszłoroczny trend wszelakich retellingów. Renée Ahdieh porwała swoich czytelników opowieścią inspirowaną „Księgą tysiąca i jednej nocy”. Teraz ma szansę zrobić to samo z widzami!

Fanów wyczekujących drugiego tomu powieści Renée Ahdieh może pocieszyć zapowiedź ekranizacji pierwszej części Gniewu i świtu. Imagine Entertainment nabyło prawa do historii Shahrzad i Khalida. Póki co nie podano żadnych szczegółów dotyczących produkcji.

Epicka historia miłosna inspirowana „Księgą tysiąca i jednej nocy”.

Jedno życie, jeden świt.

W krainie rządzonej przez młodego, żądnego krwi władcę każdy poranek przynosi cierpienie kolejnej rodzinie. Khalid, osiemnastoletni kalif Khorsanu, jest potworem. Co noc bierze sobie nową żonę, by o poranku owinąć jedwabny sznur wokół jej szyi. Kiedy ofiarą Khalida pada szesnastoletnia przyjaciółka Shahrzad, dziewczyna poprzysięga mu zemstę i zgłasza się na jego kolejną oblubienicę. Shahrzad zamierza nie tylko ujść z życiem, ale też raz na zawsze zakończyć okrutne panowanie kalifa.
Noc za nocą Shahrzad mami Khalida, snując zachwycające historie i odwleka swój koniec, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że kolejny świt może okazać się jej ostatnim. 

Z czasem dziewczyna zaczyna rozumieć, że w pałacu z marmuru i kamienia nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Shahrzad zamierza odkryć prawdę. Jest gotowa odebrać życie Khalidowi i w ten sposób odpłacić mu za tyle skradzionych istnień.

Czy miłość zwycięży w świecie pełnym niesamowitych historii i mrocznych sekretów?

Książka ukazała się w Polsce w marcu 2017 roku nakładem wydawnictwa Filia. Drugi tom pojawił się na rynku zagranicznym w 2016 roku.

Na co bardziej czekacie? Na ekranizację czy na drugi tom powieści?


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
09-07-2018 16:54
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 886
Olga
10-07-2018 10:14
książka była fatalna, więc na drugi tom nie czekam, ale może serial będzie przyzwoity.
książek: 705
Agata
10-07-2018 13:24
Wiele powieści miało otrzymać już swoje ekranizacje i kończyło się to różnie. Jeżeli cokolwiek w ogóle powstanie, to naprawdę już będzie dobrze.
Nie jestem jakąś wybitną fanką tej książki, więc po drugi tom raczej nie sięgnę, ale film/serial chętnie zobaczę.
książek: 2883
Beatas125
10-07-2018 21:49
Cieszy mnie ta wiadomość, może zatem Wydawnictwo Filia przyspieszy z wydaniem kolejnego tomu, bo coś ani widu, ani słychu...
książek: 886
Olga
11-07-2018 09:06
pewnie książka słabo się sprzedawała.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kwiat wiśni i czerwona fasola

Na wstępie zaznaczę, iż nie jestem obiektywna w ocenie. Kiedy około dwa lata temu obejrzałam film „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, zyskał on miano jed...

zgłoś błąd zgłoś błąd