Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10512/pelna-emocji-opowiesc-ktora-zlamie-niejedno-serce-i-sklei-je-na-nowo

Pełna emocji opowieść, która złamie niejedno serce i sklei je na nowo

  wartościowy tekst

12 czerwca miała premierę najnowsza książka Wioletty Sawickiej Czas próby. To drugi tom powieści „Wyspy szczęśliwe”. Każdy ma swój czas próby. Pytanie tylko, jak z niego wyjdziemy… Mocniejsi czy słabsi? Razem czy osobno? Będziemy dalej budować czy zostawimy po sobie zgliszcza? Czego dowiemy się wtedy o sobie?

Joanna i Wiktor próbują z dwóch nieszczęść stworzyć wspólne szczęście. Nie jest to łatwe, gdyż oboje mają bagaż trudnych doświadczeń. Ona przechodzi przez rozwodowe piekło, on nie może do końca uporać się z przeszłością. Tomasz, mąż Joanny, manipuluje, oszukuje, prowadzi nieuczciwą walkę w sądzie. Joanna nie tylko musi stawić temu czoło, ale przede wszystkim chronić dziecko. Jej niełatwy związek z Wiktorem przejdzie niejedną próbę. Zwłaszcza gdy na drodze do szczęścia stanie wytrawny gracz, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć cel – Daniel. 

Do czego zdolna jest kobieta, która kocha mężczyznę? Co zrobi mężczyzna z miłości do kobiety? Jak przejdą swój czas próby?

Wioletta Sawicka nie boi się postawić swoich bohaterów w obliczu tragedii. Nie ma zawahania, żeby nasłać na nich czas próby tak ciężkiej, że ma ona zweryfikować ich moralność i wszelkie wyznawana wartości. Stawia ich w sytuacji, w której miłość to zbyt mało i jednocześnie wszystko.
I dzięki tej odwadze sprawia coś, czego niewielu autorów dokonało. To lektura, po której poczujecie się pocieszeni w swoich troskach, w której uzyskacie dobrą radę i nauczycie się empatii. Spojrzycie na swoje problemy z innej perspektywy i nauczycie się bardziej doceniać dobro, które Was dotyka. – Monika KanapaLiteracka

Powieść ukazała się pod patronatem lubimyczytać.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2058
LubimyCzytać
14-06-2018 10:33
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Karminowe serce

Kto zna poprzednie powieści autorki na pewno z przyjemnością sięgnie i po tą książkę. I się nie zawiedzie. To bardzo ciepła, nastrojowa, klimatyczna...

zgłoś błąd zgłoś błąd