Haft botaniczny. Nowoczesny podręcznik

Okładka książki Haft botaniczny. Nowoczesny podręcznik
Arounna Khounnoraj Wydawnictwo: Filo rękodzieło
144 str. 2 godz. 24 min.
Kategoria:
rękodzieło
Wydawnictwo:
Filo
Data wydania:
2024-05-10
Data 1. wyd. pol.:
2024-05-10
Liczba stron:
144
Czas czytania
2 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362903788
Tłumacz:
Katarzyna Skarżyńska
Tagi:
haft rękodzieło hobby sztuka
Średnia ocen

                8,4 8,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,4 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1286
651

Na półkach:

Kanadyjska artystka i rękodzielniczka Arounna Khounnoraj w 2002 roku wraz z mężem Johnem Boothem założyła bookhou, studio, gdzie ręcznie tworzą artykuły gospodarstwa domowego i tekstylia artystyczne.
Arounna: "Haft należy do moich ulubionych technik. W ten sposób można rysować nicią na tkaninie, tworzyć wzory i obrazy, nadawać im kolor i kształt."

Niewiele potrzeba na początku do tego hobby, chociaż w sumie nie tylko na początku. Igły, mulina lub jakieś inne nici, tamborek z naciągniętym na niego materiałem i otwarta głowa. Aha… zapomniałabym. Potrzeba jeszcze czegoś. Chęci i samozaparcia, bo przecież samo się nie zrobi. I trzeba ćwiczyć, bo od początku nikt nie jest mistrzem.

Ludzie haftowali od zawsze. Podobno haft, jako rzemiosło narodził się w Chinach ok. 3500 lat przed Chrystusem. Przez ten czas miał swoje wzloty i upadki. Do Europy dotarł dzięki kościołowi ok. 1000 roku, a w XVIII wieku stał się rozrywką klasy wyższej, wówczas bardzo popularny we Francji i Anglii. Z powstaniem haftu maszynowego i katalogów wysyłkowych, trafił pod strzechy.

Do niedawna kojarzony z babciami i wsią; makatkami i serwetkami. Jednak pod koniec XX wieku po haft sięgają dyktatorzy mody i wraca on do łask.
W taki sposób dochodzimy do haftu artystycznego, który rozpowszechniły media społecznościowe w XXI wieku. I po tylu latach… wiekach mamy wielki powrót haftu. Tylko teraz, to prawie jak malowanie igłą.

Proponuję Wam, nie tylko na początek – pieknie wydaną i bogato ilustrowaną książkę "Haft botaniczny" Arounny Khounnoraj. Wiem, że na pierwszy rzut oka niektórym z Was może się wydać banalnie, wręcz dziecinnie prosty. Proponuję w takim razie jedno rozwiązanie. Weźcie igłę z nicią i spróbujcie sami odwzorować to, co na zdjęciu. Zobaczcie czy nadal będziecie zdania, że to takie proste.

Ta książka powstała z myślą o każdym. O osobach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z haftowaniem – i tutaj świetnie można się przygotować, bo autorka pomyślała o wszystkim. Dlatego zwłaszcza te osoby powinny krok po kroku przeczytać całą książkę, nie omijając żadnego rozdziału. Bardzo ważne są rozdziały o materiałach, ściegach, technikach czy projektowaniu i to powinniśmy poznać przed przystąpieniem do pracy.
Później znalazło się miejsce dla dwudziestu szczegółowo opisanych i sfotografowanych projektów. Uważam, że jeśli przeczytacie książkę od początku, nie powinniście mieć trudności ze zrozumieniem później.
Oczywiście chyba nie muszę dodawać, że bohaterami haftów są wszelkiego rodzaju rośliny – wszak to jest haft botaniczny. A jeden projekt od drugiego różni się… Ciii. Coś dla Was też chyba muszę zostawić. Sami sprawdźcie jakie projekty przygotowała dla nas Arounna, na czym i czym będzie je wykonywać i skąd pochodzą.

Kanadyjska artystka i rękodzielniczka Arounna Khounnoraj w 2002 roku wraz z mężem Johnem Boothem założyła bookhou, studio, gdzie ręcznie tworzą artykuły gospodarstwa domowego i tekstylia artystyczne.
Arounna: "Haft należy do moich ulubionych technik. W ten sposób można rysować nicią na tkaninie, tworzyć wzory i obrazy, nadawać im kolor i kształt."

Niewiele potrzeba na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    14
  • Chcę przeczytać
    4
  • Posiadam
    3
  • Przeczytane 2024
    2
  • Współpraca recenzencka
    1
  • 2024
    1
  • Przeczytane w 2024
    1
  • Książka recenzencka
    1
  • Moje :)
    1
  • Od Wydawnictw/Autorów
    1

Cytaty

Więcej
Arounna Khounnoraj Haft botaniczny. Nowoczesny podręcznik Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także