Zapraszamy na live ze Sławkiem Gortychem! Zadaj autorowi pytanie i wygraj książkę!

LubimyCzytać LubimyCzytać
15.04.2024

Zapraszamy na spotkanie ze Sławkiem Gortychem! Już dziś możecie napisać pytania do twórcy, a my przekażemy je autorowi cyklu karkonoskiego podczas spotkania na żywo, które odbędzie się już 26 kwietnia. Autorki/autorzy trzech najciekawszych pytań otrzymają egzemplarz powieści Sławka Gortycha, „Schronisko, które spowijał mrok”.

Zapraszamy na live ze Sławkiem Gortychem! Zadaj autorowi pytanie i wygraj książkę!

[Opis: Wydawnictwo Dolnośląskie] Powieść „Schronisko, które spowijał mrok” jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Wrzesień 1947, Cieplice. Uczeń miejscowego liceum zostaje oskarżony o zamach na wysokich radzieckich dygnitarzy. Międzynarodowy skandal wisi w powietrzu, a chłopak musi uciekać.

Grudzień 1991 roku. Do karkonoskiego schroniska Strzecha Akademicka przyjeżdża Andrzej Czerwiński. Mężczyzna chce poznać prawdę o przeszłości ojca, dawnego kierownika Strzechy, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Kilka dni późnej ciało Andrzeja zostaje odnalezione podczas akcji ratunkowej po najtragiczniejszej w historii polskich gór lawinie.

Marzec 2007 roku. Za namową swojego przyjaciela Maksymiliana autor kryminałów Tomasz Wilczur jedzie w Karkonosze z zamiarem napisania powieści inspirowanej tajemniczą śmiercią Czerwińskiego. Pisarz docieka prawdy o zdarzeniach sprzed lat, ale im więcej wie, tym bardziej narasta w nim poczucie, że każdy ma coś do ukrycia…

Co było przyczyną śmierci Andrzeja Czerwińskiego i jaki związek ma zaginięcie jego ojca z wydarzeniami z Cieplic? Tomasz Wilczur swoimi niewygodnymi pytaniami zaczyna rozsadzać zamknięty układ, który latami strzegł tajemnicy o mrocznej przeszłości Strzechy Akademickiej.

O autorze

Sławek Gortych to  autor bestsellerowych kryminałów, których akcja rozgrywa się w Karkonoszach, i wielki miłośnik tych gór. Od najmłodszych lat zgłębia ich sekrety, związane z nimi legendy i historie. Poza tym stomatolog z wykształcenia i pasji. W wolnych chwilach prowadzi blog „Zagubiony w Karkonoszach”. Inspirację do swojej twórczości czerpie z wędrówek po górach oraz rozmów z ich mieszkańcami.

Jego pierwsza powieść, „Schronisko, które przestało istnieć”, zdobyła tytuł Książki Roku 2022 w kategorii Debiut w największym plebiscycie czytelniczym w Polsce organizowanym przez serwis Lubimyczytać. Rok później w tym samym konkursie kontynuacja serii, „Schronisko, które przetrwało”, została Książką Roku 2023 w kategorii Kryminał, Sensacja, Thriller. Oba tomy doceniono także tytułem Najlepszej Górskiej Książki Roku 2023 na Festiwalu Literatury Górskiej w Lądku-Zdroju. W uzasadnieniu jury konkursu zaznaczyło, że powieści przełamują tabu dotyczące odkrywania powojennej historii Karkonoszy widzianej w perspektywie polsko-niemiecko-czeskiej historii ich mieszkańców.

Autor został również uhonorowany Karkonoską Nagrodą Literacką przyznawaną przez polsko-niemieckie jury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, kultury i sztuki Śląska, które szczególnie służą duchowi humanizmu i porozumienia.

Zadaj pytanie i wygraj książkę

Już we piątek, 26 kwietnia o godzinie 18:00 zapraszamy na LIVE ze Sławkiem Gortychem! Wydarzenie odbędzie się na Facebooku, a rozmowę poprowadzi Agnieszka Błaszczyk. 

Od 15 do 22 kwietnia zbieramy wasze propozycje pytań do pisarza. Wybierzemy najciekawsze z nich i zadamy je podczas spotkania autorskiego.

Autorki lub autorzy trzech najciekawszych pytań otrzymają egzemplarz książki „Schronisko, które spowija mrok”. Na wasze pytania czekamy w komentarzach pod tym artykułem.

Powodzenia!

Chcesz kupić tę książę w cenie, którą sam/-a wybierzesz? Ustaw dla niej alert LC.

Książka jest już w sprzedaży online

Artykuł sponsorowany, który powstał przy współpracy z wydawnictwem


komentarze [22]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LiterackiPrzeszpieg  - awatar
LiterackiPrzeszpieg 22.04.2024 22:28
Czytelniczka

1) Co sprawia Panu największą frajdę podczas pisania?
2) Jak bardzo zmieniło się Pana życie po napisaniu Trylogii o Karkonoszach? 
3) Gdyby mógł się Pan przenieść w dowolne miejsce w XX-wieczne Karkonosze, to wybór by padł na? 
4) Jak sobie Pan radzi z lawinowo rosnącą popularnością?
5) O jakiej porze roku Karkonosze są najpiękniejsze dla Pana?
6) Jakie najciekawsze pytanie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Moniquee  - awatar
Moniquee 22.04.2024 22:01
Czytelniczka

Czy pasja do stomatologii w jakikolwiek sposób pomaga bądź utrudnia karierę pisarską? Czy może właśnie wędrówki po górach, będące inspiracją dla książek, stanowią sposób na zrelaksowanie się po wielu godzinach w gabinecie?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Paulina  - awatar
Paulina 22.04.2024 08:35
Czytelniczka

Czy jest coś, co Pana mocno zszokowało lub zbulwersowało podczas zbierania materiałów do powieści? Coś, czego świadomość nie pozwala przejść do porządku dziennego. Coś na co jednak nie ma Pan wpływu, uwydatnia niemoc zwykłego człowieka i mimo iż wie Pan, że to prawda, wolałby, żeby to było tylko fikcją literacką?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agata  - awatar
Agata 19.04.2024 22:06
Czytelnik

Czy tworząc fabułę i bohaterów Pana książek myśli Pan o czytelnikach i ich emocjach jakie stworzy powieść/ konkretny wątek? Czy jest tak, że buduje Pan historię i ona wybrzmiewa potem dokładnie zgodnie z Pana wcześniejszym pomysłem ?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
joanna86  - awatar
joanna86 18.04.2024 11:13
Czytelnik

Pytań mam bez liku, ale postaram się ograniczać!;)
1) Czy chciałby Pan kiedyś spróbować swoich sił w innym gatunku literackim? Fantastyka? Biografia? Reportaż? A może książka naukowa z zakresu protetyki?:)
2) Wiem, że miał Pan kłopoty ze znalezieniem wydawcy swojej pierwszej książki, którą ostatecznie pokochały rzesze czytelników! Jak Pan myśli, skąd ten dysonans pomiędzy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anna  - awatar
Anna 18.04.2024 02:10
Czytelniczka

Dzień dobry.

1. Co najbardziej jest denerwujące w tworzeniu rozdziału?

2. Który rozdział książki pisze się najtrudniej?

3. Która z napisanych czytelniczych recenzji była najzabawniejsza?

4. Czy zaproponowałby Pan któremuś z recenzentów napisanie rozdziału do książki ?

5. Czy zdarzyło się Panu w trakcie pisania rozdziału zniechęcić się do tworzenia zakończenia wątku z...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Pani Akne - awatar
Pani Akne 17.04.2024 12:08
Czytelniczka

Moje pytanie: jaka najbardziej przerażająca historia (i czy jest taka?) wydarzyła się, gdy wędrowałeś (samotnie) po górach?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Blua  - awatar
Blua 17.04.2024 11:33
Czytelniczka

Który z Twoich bohaterów sprawiał Ci najwięcej kłopotów i dlaczego?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Blua  - awatar
Blua 16.04.2024 21:28
Czytelniczka

Gdybyś mógł cofnąć się w czasie... które z karkonoskich schronisk chciałbyś odwiedzić w dniu jego otwarcia?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Blua  - awatar
Blua 16.04.2024 17:31
Czytelniczka

Gdybyś mógł spędzić kilka godzin w miejscu i czasie z Twojej książki to który moment byś wybrał - co lub kogo chciałbyś zobaczyć, poznać, doświadczyć?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post