Przystawka z kultury

LubimyCzytać
12.01.2012

Interesujesz się kulturą, lecz ciągle masz wrażenie, że coś Ci umyka? Chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi trendami w sztuce oraz dowiedzieć się więcej o jej klasycznych dziedzinach? Lubisz spotkania w kameralnej grupie osób i degustacje wyrafinowanych przystawek? Jeśli po prostu masz nieustający apetyt na sztukę – Go Culture. Komunikacja dla kultury zaprasza na spotkania Przystawki z Kultury.

Przystawka z kultury to pierwszy warszawski kulturalny klub kolacyjny. Formuła projektu czerpie z idei klubów kolacyjnych - czyli spotkań nieznajomych sobie osób celem degustacji przysmaków - nie w restauracji, lecz w innym ciekawym, często niedostępnym na co dzień miejscu. Ponieważ w Go Culture koncentruje się na komunikację kultury, w ramach Przystawki z kultury oprócz jedzenia serwowane będą tematy kulturalne. Go Culture zaprasza na wyjątkowy wieczór przepełniony dużą dawką kultury, wyszukanych przystawek oraz pozytywnych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Przystawka z kultury to retro rozrywka w nowoczesnym wydaniu. Poruszane są wątki klasyczne, zawsze w kontekście współczesności. Za każdym razem spotkania odbywają się w małych, 15 osobowych grupach w miejscu nawiązującym do realizowanego tematu. Na spotkanie zapraszany jest gość specjalny – charyzmatyczny znawca wybranej dziedziny kultury, który swoją pasją i wiedzą będzie dzielił się z uczestnikami Klubu. Wśród zapraszanych gości znajdą się również sami twórcy (artyści, pisarze, filmowcy, etc.). W trakcie każdego spotkania zapewniane są niebanalne, wyszukane przekąski inspirowane tematyką spotkania.

Pierwsze spotkanie poruszyło tematykę fotografii mody, a przewodnikiem spotkania była Kinga Miller. II Przystawkę z kultury: „Głos w operze” poprowadzi Robert Szpręgiel, a trzecią „Kobieta odbita w literaturze. Od Emmy Bovary ku literaturze współczesnej” - Agnieszka Drotkiewicz. O kolejnych tematach organizatorzy chcą decydować wspólnie z uczestnikami Kulturalnych Klubów Kolacyjnych.

Organizatorem i pomysłodawcą  jest Go Culture. Komunikacja dla kultury. Projektem „Przystawka z kultury – Kulturalne Kluby Kolacyjne” odpowiadamy na potrzeby ludzi, którzy poszukują nowych form wielkomiejskiej rozrywki, chcą aktywnie uczestniczyć w dyskusji na temat kultury.

Pod patronatem Lubimyczytać.pl

Spotkanie 2, Kobieta odbita w literaturze. Od Emmy Bovary ku literaturze współczesnej

12.01.2012, godz. 19.00
Przewodnik spotkania: Agnieszka Drotkiewicz

Co dzisiejsze bohaterki literackie mają w sobie z Emmy Bovary? Czy wszystkie jesteśmy naznaczone przez powieść Gustava Flauberta? Nierealny romans, czy bohaterka z krwi i kości. Dla wszystkich, którzy kochają czytanie, wgryzanie się w postać literacką, śledzenie poczynań pisarza, a także poszukiwania genialnych literackich śladów w literaturze współczesnej to spotkanie będzie prawdziwą gratką. Nie przegapcie.

W czasie spotkania gościom podawane będą tematyczne, lubiane przez kobiece bohaterki literatury przystawki. Kolację uzupełniać będzie wino.

Miejsce: Studio Fotograficzne Verre
ul. Narbuta 41/43
Warszawa

Trwają zapisy na spotkanie. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: przystawkazkultury@goculture.pl
Koszt spotkania to 80 PLN.

Więcej na stronie www.przystawkazkultury.pl


Reklama

komentarze [0]

Sortuj:
zgłoś błąd