Ida sierpniowa

Małgorzata Musierowicz Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Jeżycjada (tom 4) literatura młodzieżowa
2002-01-01
1988-09-01
Akapit Press
Borejko Jeżycjada
Jeżycjada (tom 4)
literatura młodzieżowa
2002-01-01
Borejko Jeżycjada

Bardzo wciągająca i zabawna jak wszystkie części z serii "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz ja bardzo lubię tą część.

Moja ukochana bohaterka Musierowiczki. Energiczna i prawdziwa i zupełnie niedoskonała, jak reszta córek Borejków.

Czytam po kolei i jak dotychczas ta część najbardziej mi się podobała.

Na półkach: , , , , ,

Jeżycjadę zaczęłam czytać w podstawówce zachęcona przez panią bibliotekarkę. Nie czytałam książek w kolejności chronologicznej tylko wypożyczałam to co było w danym momencie dostępne.
Jest to ten rodzaj literatury, który rozlewa w duszy specyficzne ciepło. Perypetie sióstr Borejko za każdym razem porywały mnie w ich poznańską rzeczywistość, bawiły i uczyły pewnych wzorców...

1965

Zawyżyłam ocenę "Idy sierpniowej", przyznaję się od razu. Dlaczego? Z jednego, ważnego powodu - taka książka była mi potrzebna.
Przesłodzona momentami do granic możliwości (zwłaszcza przy opisach rodziny i tego, jak się wobec siebie domownicy zachowują). Wszystko, co dobre, to Borejkowie, a reszta jest błe - chyba, że ktoś ma minimalny kontakt z jednym członkiem rodziny B.,...

Ida Borejko - druga z sióstr to główna bohaterka czwartej części "Jeżycjady".
Typowa nastolatka: przewrażliwiona - ale jednocześnie wrażliwa, zakompleksiona - choć stara się odnaleźć swoje atuty, wszystko wyolbrzymia, hipochondryczka. Równocześnie jest jednak skłonna do pomocy, choć czasem nie panuje nad swoimi uczuciami i zachowaniem. Zaradna i bardzo bezpośrednia.
Za to...

Przyjemna historia. Miło jest zawsze poczytać o losach i zmianach bohaterów, u Pani Musierowicz.

Ciepła i zabawna powieść, choć mnie lekko nudziła w niektórych momentach.

Na półkach: , , , ,

Przezabawana. Czyta się błyskawicznie i z prawdziwą przyjemnością.
Historia znów powraca do rodziny Borejków z poprzedniego tomu, tym razem jednak do młodszej siostry Gabrieli -Idy.

Pierwszy raz czytałam tę książkę, gdy wiele, wiele lat temu ukazywała się w odcinkach na łamach czasopisma"Świat Młodych". Później udało mi się ją kupić, jak i inne części "Jeżycjady". Mimo, że problemy Idy już od bardzo dawna mnie nie dotyczą, lubię do niej powracać co pewien czas. Pełna ciepła i mądrości.

Cudowna, ciepła, z inteligentnym humorem. Wspaniały powrót do dzieciństwa.

Dyskusje

13 159