Tajna wojna Henryk Józewski i polsko sowiecka rozgrywka o Ukrainę

Timothy D. Snyder Wydawnictwo: Znak powieść historyczna
Znak
powieść historyczna
2008-01-01

Zasadniczo jest to opowieść o próbie wykonania misji niemożliwej. Tytuł wyjaśnia w sumie wszystko, choć przez użycie przymiotnika "sowiecki", zawęża nieco kontekst w którym rzecz może być interpretowana. Wystarczy jednak dokonać maleńkiej korekty i wstawić tam sobie słowo "rosyjska" i mamy podkład do rozmyślań w sam raz aktualnych w Roku Pańskim 2014. Co do niemożliwości...

• Historia
  • T. Snyder