Okładka książki Kościół u bram piekieł - Przyczyny i skutki dechrystianizacji kościoła katolickiego praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wektory religia
religia
Wektory
2022-01-01
2022-01-01

Polecam. Książka w dość surowy i zwięzły sposób opisuje aktualny stan KK i jak do tego doszło. Dość oschła i zdecydowana w swych opiniach przedstawia wewnętrzną logikę tego upadku. Warto uzupełnić bardziej szeroką wiedzę innymi lekturami, ale tu to kompendium pozwala wszystko razem objąć i zrozumieć.
Trzeba.

Trzeba.

Rewelacyjne opracowanie ukazujące tragiczny stan KK, który porzuciwszy swoją dziejową misję staje się jedną z wielu światowych instytucji oddanej sprawom tego świata. Chronologicznie, zwięźle i konkretnie przedstawione fakty oraz odstępczy proces, za który szczególną odpowiedzialność ponoszą najwyżsi hierarchowie, łącznie, niestety, z promującym ekumenizm, "dialogizm" oraz politykę przepraszania za błędy Janem Pawłem II.
Lektura wstrząsając w swojej wymowie. Jednakże świadomość stanu rzeczywistego jest niezbędna, by móc się z nim zmierzyć i nie pobłądzić.
Zdecydowanie polecam i dla ważkich treści przymykam oko na niedociągnięcia edytorskie.
Cytat ze skrzydełka okładki:
Kościół uległ słowom pokusy, które szeptali ukrycie w jego łonie agenci sił oświecenia i postępu, moderniści i kryptomasoni. Być może wierzyli, że w zamian za podporządkowanie światu, zyskają przynajmniej część władzy nad nim. Jednak obietnica nie została zrealizowana i nigdy nie była składana poważnie. Kościół najpierw przestał walczyć, potem zaczął łasić się do wroga, a wreszcie się do niego upodobnił, stając się zwykła ziemską instytucją. A taka instytucja ma w swojej naturze to, że przenikają ją skandale finansowe i seksualne, towarzyszące ideowemu i moralnemu rozchwianiu. Taki kościół nie tylko nie może być latarnią - on sam utracił już latarnię, która kierowała jego kursem. I jeśli wciąż płynie, to jedynie w mrok.
Ze skrzydełka okładki:
Petrus Paulus to nieformalne stowarzyszenie ludzi świeckich i duchownych, którego celem jest badanie przyczyn upadku cywilizacji łacińskiej oraz jej tradycyjnych instytucji i wartości. Fakt upadku tej cywilizacji nie budzi już wątpliwości, podobnie jak to, że rodzące się nowe formy polityczne, ekonomiczne, społeczne i religijne odrzucają podstawowe łacińskie wartości, takie jak prawda, dobro i piękno. Żyjemy w czasach, w których normą działania stało się kłamstwo, zło ukryte pod pozorami troski oraz wszechobecna brzydota i programowe zepsucie. W takiej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem wydaje się powrót do pierwotnych form organizacji religijnej, których podstawą są małe grupy ludzi, świadomie wyłączających się z głównego nurtu wydarzeń i znajdujących schronienie w duchowych katakumbach.
ze Spisu treści:
I Kościół u kresu dziejów - anatomia upadku
- Religijne statystyki
- Europa odchodzi od Kościoła
- Kapitulacja pasterzy
- Likwidacja domów zakonnych i kościołów
- Zwycięski islam
- Państwo ziemskie zamiast Bożego
- Afery i skandale
- Instytucja dobroczynna i dom kultury
- Nałogowe mea culpa
II Kościół Chrystusa i jego wrogowie
- Harmonia i równowaga
- Uniwersalizm i eschatologia
- Hellenizm, nie judaizm
- Zagrożenie radykalizmem i liberalizmem
- Starożytny i średniowieczny gnostycyzm
- Reformacja: gnostycyzm i zelotyzm
- Nowożytny antropocentryzm i oświeceniowy ateizm
- Od rewolucji Robespierre'a do ewolucji Darwina
IV Sobór Watykański II: Zerwanie ciągłości
- Ideologiczne źródła soboru
- Od pierwszego do drugiego Soboru Watykańskiego
- Jan XXIII i nowy porządek
- Infiltracja soboru przez wrogie siły
- Sobór modernistów
- Przesłanie soboru: najważniejsze dokumenty
- "Swąd szatana"
V Pokłosie soboru: rewolucja i apostazja
- Destrukcja liturgii
- Ideologia ekumenizmu i rozmycie doktryny
- Sojusz z marksizmem i ruchami lewicy
- Protestantyzacja i judeizacja katolicyzmu
- Atak na tradycjonalistów
VI Od Rzymu do Babilonu: ziemskie oblicze Kościoła
- Paweł VI i podpisane cyrografy
- Jan Paweł I: kontynuacja i tajemnica
- Jan Paweł II: dwie twarze ojca świętego
- Benedykt XVI: tajemnica tajemnic
- Franciszek I: "dni ostatnie"
---
Z zakończenia:
Cóż jednak mogą zrobić zwykli ludzie w sytuacji, w której brak już im Kościoła jako latarni i opoki? To samo, co robili w czasach pierwszych chrześcijan: wierzyć, nie lękać się i działać wspólnie. Wierzyć w Boga Ojca i Jego Syna, wierzyć w Ducha Świętego, zdolnego natchnąć ludzi prawych. Nie lękać się ani Szatana, ani jego sług, gdyż nie ma w nich nic pozytywnego, są tylko brakiem, destrukcyjną siłą, która ostatecznie wyczerpie się bądź skieruje przeciwko samej sobie. Działać wspólnie w nowych katakumbach, poza oficjalnym obiegiem państwowym i kościelnym, poza instytucjami tego świata, odrzucając pokrętną mowę współczesnych faryzeuszy, choćby nawet nosili biskupie szaty...

• Religia
  • Religia