Кровь эльфов

Okładka książki Кровь эльфов Andrzej Sapkowski
Okładka książki Кровь эльфов
Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: AST (Издательство АСТ) Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3) fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3)
Krew elfów
AST (Издательство АСТ)
2016-01-01
2016-01-01
rosyjski

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Wiedźmin. Mniejsze zło Maciej Parowski, Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski
Wiedźmin. Mnie... Maciej Parowski, Bo...
Okładka książki Opowieści ze świata Wiedźmina Wołodymyr Arieniew, Andriej Bielanin, Maria Galina, Leonid Kudriawcew, Michaił Uspienski, Władimir Wasiliew, Olesandr Zołotko
Opowieści ze ś... Wołodymyr Arieniew,...
Okładka książki Dzieci Húrina Christopher John Reuel Tolkien, J.R.R. Tolkien
Dzieci Húrina Christopher John Re...
Okładka książki Strefa Mroku: Jedenastu Apostołów Grozy Jacek Dukaj, Damian Kucharski, Grażyna Lasoń-Kochańska, Tomasz Pacyński, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Rzymowski, Andrzej Sapkowski, Michał Studniarek, Andrzej Ziemiański, Rafał A. Ziemkiewicz
Strefa Mroku: ... Jacek Dukaj, Damian...

Kolejna świetna pozycja opowiadająca o losach Wiedźmina Geralta!

Poprzednie dwie książki to były opowiadania i były one świetne, natomiast „Krew Elfów” to już
majstersztyk. Prowadzenie samej historii, barwne postacie, OPISY WALK to coś, co pokazuje że Sapkowski to mistrz w swoim fachu. Ta książka rozpoczyna spójną historię opisaną w późniejszych częściach i wydaje mi się że nie można było lepiej tego rozpocząć.

Każda z postaci jest opisana bardzo dokładnie, bardzo dobrze czuć też jakie więzi łączą poszczególne osoby. Prócz samego Geralta i jego druhów, na szczególną uwagę zasługuje relacja Ciri i Yennefer. Ja Wiedźmina zacząłem od gier komputerowych i tam tej relacji nie ma tak bardzo rozwiniętej, tutaj w zasadzie Yennefer mocno „matkuje” Lwiątko.

Jedyny minus dla mnie to dość długi fragment „polityczny”, ale wiem że jest on potrzebny. Takie pertraktacje to nie moje klimaty i mnie to po prostu nudzi, ale jest to element bardzo znaczący dla samej powieści, więc wybaczam :D

Nie mogę się doczekać aż zacznę kolejną część :)

Kolejna świetna pozycja opowiadająca o losach Wiedźmina Geralta!

Byłem sceptyczny, bo kiedyś już odbiłem się od sagi. Opowiadania - świetne, saga wydawała mi się dość surowa. Chociaż Krew Elfów to w połowie walka z problemami żołądkowymi oraz po ćwiartce akcji i nauki, dzieło jest spójne, zakończenie jednak ciągnie się niemiłosiernie i nie widzę w nim wielkiego sensu. Nie w takim sztucznym wydłużaniu go. Na koniec - dlaczego po tylu dniach niemożności samodzielnego funkcjonowania, Triss nagle wstaje i walczy? Nie wszystko rozumiem, może są to niedociągnięcia, a może jest w tym drugie dno które dopiero odczytam. Póki co - czytam dalej!

Saga o Wiedźminie jest genialna! Nie ma co więcej pisać - polecam każdemu.

Saga o Wiedźminie jest genialna! Nie ma co więcej pisać - polecam każdemu.

Zupełnie nie dziwię się, że czarodziejki darzą Geralta swoimi uczuciami oraz że jest on obiektem pożądania wielu, ponieważ sama do nich dołączyłam ha ha :D
W ogóle sama nie wiem czemu, zaczynając Wiedźmina, nie wiedziałam czego się spodziewać. Ogólnie nie lubię książek ani wojennych, ani politycznych, a tutaj jest to i to, ale napisane w taki sposób (słucham na zmianę z czytaniem - nagrane cudownie i fantastycznie),że nie można się oderwać.

Tradycyjnie świetna proza.

Tradycyjnie świetna proza.

Ostatnio przesłuchałam w audio całą sagę. No jasne, że mi się podobała.

Ostatnio przesłuchałam w audio całą sagę. No jasne, że mi się podobała.

Kocham <3

Kocham <3

Opisy i klimat są niesamowite. Rozwijające się intrygi praktycznie nie pozawalają odrywać się od czytania. W dodatku całość pozwala naprawdę się zanurzyć w świecie przedstawionym.

Tym razem obserwujemy dość długą historię wiedźmina Geralta oraz osób z jego najbliższego otoczenia w trudnych czasach wojny i okupacji. Wszystkie wątki przeplatają się w dość ciekawą intrygę, która nie kończy się w tej książce. Jej ciąg dalszy znajdziemy w tomie II, "Czas pogardy".
Polecam czytać sagę o Geralcie w sposób chronologiczny, według oryginalnych dat wydania poszczególnych książek.

Może trochę mniej akcji niż w poprzednich częściach, jednak tu dowiadujemy się sporej liczby ważnych szczegółów.

Pojawiają się opisy pobytu Geralta i Ciri w Kaer Mohren. Ćwiczenia, nauki, próby wykrycia zdolności. Wszystko to do czasu pojawienia się czarodziejki Yennefer. Jednak "Niespodzanka" ma inne umiejętności, które trzeba odkryć w inny sposób. Mamy również szczegółowe opisy etapów budowania więzi.

A to wszystko przeplatane wiszącą w powietrzu groźbą oraz spotkaniami na szczycie i wymyślaniem podstępów. A to wszystko zachęca do przeczytania kolejnego tomu.