Gdzie narozrabiał kruk. Wyspiarski świat Sachalina i Kurylów

Andrzej Piotrowski Wydawnictwo: Świat Książki literatura podróżnicza
Świat Książki
literatura polska reportaż Sachalin Wyspy Kurylskie Rosja wyspy
literatura podróżnicza
literatura polska reportaż Sachalin Wyspy Kurylskie Rosja wyspy

Dawno nie czytałam tak interesującej książki. Chciałabym tam być.

Na koniec świata, na Sachalin i Wyspy Kurylskie.
Gdzie narozrabiał kruk to książka która niestety przychodzi trochę bez echa, a jestem przekonana, że każda osoba zainteresowana Rosją powinna rozważyć jej zakup. Autor zabiera nas na wyprawę do miejsca które nawet w dzisiejszych czasach jest trudno dostępne. Bo to prawie koniec świata. Sachalin i Wyspy Kurylskie.

O samym...

1939

Tytuł książki zainteresował mnie i przykuł moją uwagę na ten unikatowy reportaż.
Sam tytuł został zainspirowany starą legenda paleoazjatyckiego ludu Niwchòw. Głosi ona,że bardzo dawno temu Bóg wezwał do siebie kruka i kazał mu zanieść dwa woreczki z nasionami na Daleki Wschód.Ptak wykonał zadanie ale niezbyt starannie gdyż nad Sachalinem i Kurylami nasiona mu się rozsypały...

• 2021
  • Legimi