Czarna Góra

Okładka książki Czarna Góra
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 12) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Światy Pilipiuka (tom 12)
Fabryka Słów
2021-02-24
2021-02-24

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Powrót do przeszłości

Link do recenzji

1472 419 95

Po prostu lubię twórczość tego autora

W mojej ocenie jeden z gorszych tomów opowiadań Pilipiuka. A opowiadanie tytułowe (które tutaj większość zachwala) podobało mi się chyba najmniej ze wszystkich zawartych w książce.

Kolejna cześć przygód bohaterów Pilipiuka. Tym razem zaledwie pięć ale rozbudowanych opowiadań. I za każdym razem co raz dziksze i zwariowane pomysły. Ponownie spotykamy dr Skórzewskiego i Roberta Storma i kolejne fragmenty ich szalonych życiorysów. Każde opowiadanie jak zwykle z innej beczki. Każde nawiązuje do zupełnie nowej szalonej historii i tak znowu będą naziści ale...

Po długiej przerwie, siedząc na lotnisku postanowiłem umilić sobie podróż sięgając po kolejny zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka. Generalnie nie było rozczarowania. Bohaterowie jakich znamy i których poznajemy w nowych sytuacjach. Osobiście uważam, że tytułowe opowiadanie jest najlepsze i na głowę bije całą resztę. Mogłaby z tego powstać pełnostronicowa powieść :)

Na półkach: , , , ,

Kto lubi opowiadania z cyklu Światy Pilipiuka ten nie będzie zawiedziony.
Miła i przyjemna odskocznia od czytania bardziej wymagających książek.
Jak dla mnie najlepsze opowiadanie to tytułowe.
Czarna góra - 8
Kolejne bardzo udane spotkanie z Pawłem Skórzewskim. Kim był zanim został lekarzem. Co go skłoniło do pójścia tą drogą. Pomysł na pasożyty oryginalny.
Decha - 7
Robert...

Czarna góra jest kolejnym zbiorem opowiadań jakie dostałem od autora, którą chciałem przeczytać i dobrze bawić się. Dostajemy cztery historie, gdzie spotykamy znane nam postacie pojawiające się w innych jego opowiadaniach. Także jedno nie związane z nimi, ale również dobrze napisane.

Czarna góra - przygoda Pawła Skórzewskiego zanim został cenionym i znanym doktorem...

Miło było wrócić do Pilipiuka po dłuższej przerwie. Tom jest w porządku, składa się z dwóch opowiadań o Robercie Stormie, jednego o dr Skórzewskim (w młodej odsłonie) oraz jednego o bohaterze drugoplanowym z wcześniejszego opowiadania o Skórzewskim. Wszystkie są warte uwagi. A, zapomniałem jeszcze o opowiadaniu o alternatywnej historii Polski, które można określić u...

Nie czytam wiele takich książek bo opowiadania strasznie mnie denerwują. Za szybko się kończą, pozostawiają mnóstwo pytań, niedomówień i domysłów. Wiem, że to ich urok, ale ja książkową masochistką nie jestem! 😂

Jednak „Czarna Góra” bardzo mi się podobała! To było moje pierwsze spotkanie ze wszystkimi bohaterami, jacy pojawili się w książce i niestety nie mogę porównać...

Mam wrażenie, że mistrzowi wraca forma. Przydałaby się jakaś nowa powieść, w nowych realiach. Ale to, co dostajemy tym razem jest niezłe i daje dużo nadziei. Bardzo ciekawe połączenie wątków pomiędzy opowiadaniami. No i oczywiście Robert Storm + Doktor Skórzewski w kolejnych, ciekawych wątkach.

Twórczość A. Pilipiuka lubię i czytam często, ale ten tom mnie bardzo zawiódł. Średnio zarysowane postacie, nieciekawa fabuła i od połowy książki nie miałem nawet ochoty jej dokończyć. Chyba najgorsza książka Wielkiego Grafomana. Mam wrażenie że Światy zaczynają się stawać po prostu książkami zarobkowymi i im więcej tym lepiej.

• 2021
  • Fantastyka