Czarna Góra

Okładka książki Czarna Góra Andrzej Pilipiuk
Okładka książki Czarna Góra
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 12) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Światy Pilipiuka (tom 12)
Fabryka Słów
2021-02-24
2021-02-24

Patronaty LC

Okładka książki RELAX nr 40 Alfonso Font, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Andrzej Pilipiuk, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Łukasz Zabdyr
Ocena 6,8
RELAX nr 40 Alfonso Font, Sławo...
Okładka książki Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Wojciech Chamier-Gliszczyński, Wojciech Chmielarz, Anna Cieplak, Jacek Dukaj, Paulina Hendel, Miłosz Horodyski, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Kuczok, Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski, Daniel Odija, Łukasz Orbitowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Michał Protasiuk, Radek Rak, Anna Rozenberg, Barbara Sadurska, Magdalena Salik, Dominika Słowik, Bartosz Szczygielski, Wit Szostak, Cezary Zbierzchowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,8
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Powrót do przeszłości

1684 514 146

To mój drugi tom opowiadań Pilipiuka, może odrobinę mniej ciekawy niż pierwszy, ale nadal jest dobrze. Może dlatego, że tutaj jest mniej historii, za to dłuższe. Chyba wolałem te krótkie formy, bo jak któreś nie było zbyt ciekawe, szybko przechodziło się do następnego. Łatwiej było znaleźć coś dla siebie. Ale Storm jest, Skórzewski jest, więc jest ok.

Kolejny zbiór ciekawych opowiadań w wykreowanym przez pana Pilipiuka uniwersum. Tym razem otrzymujemy pięć wciągających historyjek, po dwie o znanych bohaterach: doktorze Pawle Skórzewskim i Robercie Stormie oraz jedną o Piłsudskim i alternatywnej wersji historii Polski – i to opowiadanie najmniej mi się podobało. Co zapewne dla fanów twórczości autora jest ważne, poznajemy dzieje życia Pawła zanim został doktorem.
Autor po raz kolejny nie zawiódł czytelników swojej twórczości spod znaku „Światy Pilipiuka”, nadal utrzymuje się na przyzwoitym i godnym dalszego czytania wysokim poziomie a skarbnica pomysłów jeszcze nie wyczerpała się.

Z niecierpliwością wyczekuję każdej nowej przygody Roberta Storma.

Z niecierpliwością wyczekuję każdej nowej przygody Roberta Storma.

Bardzo OK, taki typowy, solidny Pilipiuk. Przyjemny wypełniacz czasu i odprężacz. Ocenę zmniejszam, bo jest więcej opowiadań o Robercie Stormie, którego nie lubię i uważam za okropną istotę ludzką, niż o doktorze Skórzewskim, który jako człowiek jest OK i żyje w ciekawszym środowisku.

Pomysłowość 10/10.

Pomysłowość 10/10.

Miło było powrócić do tego cyklu. Podoba mi się różnorodność historii przedstawionych w książce. Pomysłowe historie, nie nudne, wciągające, niektóre zadające w pamięć. Po prostu polecam - bo warto :)

Zgrabnie napisana. Wszystkie opowiadania są wciągające. Czyta się ZA szybko.

Zgrabnie napisana. Wszystkie opowiadania są wciągające. Czyta się ZA szybko.

Tak jak inne serie opowiadań Pilipiuka. W sumie niczym się nie wyróżnia. Można przeczytać tym bardziej, że czyta się to sprawnie.

Po prostu lubię twórczość tego autora

Po prostu lubię twórczość tego autora

W mojej ocenie jeden z gorszych tomów opowiadań Pilipiuka. A opowiadanie tytułowe (które tutaj większość zachwala) podobało mi się chyba najmniej ze wszystkich zawartych w książce.