Ostateczne rozwiązanie

Patronat LC
Robert J. Szmidt Wydawnictwo: Znak Horyzont fantastyka, fantasy, science fiction
Znak Horyzont
historia alternatywna
Znak Horyzont
fantastyka, fantasy, science fiction
historia alternatywna

Jeden z mych ulubionych autoröw ma zadyszke...albo szczerze- kto to napisal?
Po 140 nijakich stronach poddaje sie. Nie rozumiem co autor chce przekazac opröcz tytulu. Wätki,dialogi bez polotu,napiecia i wszystkiego co do tej pory autor oferowal swym czytelnikom......Idzie do biblioteki miejskiej jako prezent. Moze znajdzie amatoröw

Najlepszy prolog. Im dalej tym gorzej. Żeby dotrwać do końca trzeba kartkować, inaczej można usnąć.

Fajnie, ale nie jak na niespełna 400 stron, ten temat przydało by się rozwinąć na 4000 stron ;) .

Wspaniale jest śledzić karierę pisarza od jego początków. Przed laty Robert J. Szmidt ujął mnie wizją przyszłości Polski w "Apokalipsie według Pana Jana", przez kolejne lata bawił i uczył swoim cyklem space-operowym, a dziś skłania mnie do poważniejszej refleksji nad tym, jak człowiek postrzega rzeczywistość i historię. Czy nasza współczesność jest naprawdę tą najlepszą z...

Nie jestem fanem literatury alternatywnej.Siegnąłem po tą pozycję tylko wyłącznie ze względu nazwisko autora. Zawsze lubiłem i ceniłem Roberta Szmida uważając go za naprawdę świetnego autora. Niestety,rozczarowałem się ta pozycją.Może od początku oczekiwałem czegoś zupełnie innego. Robert Szmid przedstawił nam książkę w rodzaju co byłoby gdyby…Czy ludzkości mogło się...

Spróbowałem, ale nie dobrnąłem do końca.
Ciężko się to czytało, całkowicie spodziewałem się czegoś innego, więcej akcji, emocji - mniej nudy.
3/10

Książka jest trochę dziwna, na początku akcja biegnie szybko, żeby w najważniejszym momencie zwolnić do iście żółwiego tempa. Tematyka ciekawa, pomysł dobry, ale zabrakło czegoś co jest w innych książkach tego autora.

Nie rozumiem jak autor tak emocjonujących książek mógł napisać takiego usypiacza. Pod koniec już tylko kartkowałem żeby dotrwać do zakończenia.

2005

Mam problem z oceną książki, po jej przeczytaniu. Mimo pozytywnych komentarzy fabula moim zdaniem jest nierówna. Autor wzbudza w czytelniku fascynację by po chwili ja ugasić. Przyznaje rację, że alternatywna historia zamachu na Hitlera oraz śmierć jego Goebbelsa, Goeringa i wierchuszki nazistowskiego światka jest tematem do rozważa co by było gdyby.. Jednak samo...

Bardzo porywająca i intrygująca wizji historii XX wieku, jaka by nastąpiła, gdyby kto inny rządził III Rzeszą. Autor bardzo dobrze zadbał o styl i o to, by wciągnąć czytelnika. Taki polski ,,Człowiek z wysokiego zamku", ,,Vaterland" czy ,,Spisek przeciwko Ameryce" Philipa Rotha. (czołowe utwory o dziejach alternatywnych świata pod rządami III Rzeszy)

• 2021
  • Ebook
  • E-book
  • Chcę w prezencie
  • Posiadam :)
  • Czekają na spotkanie

Dodaj cytat z książki Ostateczne rozwiązanie