Firefly Lane

Okładka książki Firefly Lane Kristin Hannah
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Firefly Lane
Kristin Hannah Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Firefly Lane (tom 1) literatura piękna
Firefly Lane (tom 1)
Firefly Lane
Świat Książki
2021-01-13
2021-01-13
Daria Kuczyńska-Szymala
Inne

Dziewczyny z Alei Świetlików, czyli o przyjaźni, która rozświetla życie

Ta książka to wyciskacz łez, końcówkę czytałam przez łzy, ale nie potrafiłam się oderwać.

9 ⭐

Świetna historia. Bardzo angażująca, dobrze napisana i wywołująca wiele emocji. Bardzo zżyłam się z bohaterami. Niesamowicie podobały mi się te perspektywy, które ukazała autorka i to, że żadnej z nich nie pokazała jako idealnego wyboru. Cieszę się że zostałam namówiona do tej książki!

9 ⭐

Do powieści podchodziłam dość sceptycznie, opis mnie nie porwał, sprawiając, że odgórnie uznałam ją za typową młodzieżówkę. Ku mojemu zaskoczeniu, powieść, mimo, że obyczajowa, miała wartki rytm akcji i nie banalną historię.

Gotowy scenariusz filmowy, dobrze, ze nie obejrzalam serialu na Netflix. Kristin Hannah trzyma dobry poziom. Przyjazn, czy aby prawdziwa? Problemy nastolatki, uzaleznienie od narkotyków, przemoc, swiat mediów. Prosi sie o kolejna czesc Johnny i Tallulah i kariera aktorska mlodziutkiej Marah. Tylko to juz byloby cs w stylu Dynastii obawiam sié. Nie wiedzialam ze jest taki rak, dobrze ze autorka zwraca na ten problem uwagé. Koniec smutny, az sié lezka w oku zakrécila.

Gdybym próbowała streścić całą fabułę książki bez problemu zamknęłabym ją w kilku zdaniach. Jednak mimo prostoty historii "Firefly lane" wciąga i angażuje czytelnika.

Końcówka mnie powaliła, już dawno tak nie płakałam nad książką

Końcówka mnie powaliła, już dawno tak nie płakałam nad książką

Jak zwykle u tej autorki dużo emocji. Płakałam tak że aż nie mogłam czytać przez łzy.

Klamry, które wymyśliła Kristin Hannah to literacki majstersztyk. Ostatnie 50 stron wyłam jak bóbr ale wciąż nie mogłam przestać się zachwycać tym, jak pięknie autorka to napisała.
Książkę momentami czytało mi się średnio a momentami niezwykle szybko. To piękna historia, nie tylko o przyjaźni. Również o zazdrości, o perspektywie i o tym jak bardzo jesteśmy skupieni na sobie, a jeśli nie na sobie, to przynajmniej na tym co my uznaliśmy za ważne.
Warto przeczytać, by jeszcze bardziej zatęsknić za swoją przyjaciółka i poczuć ogromna wdzięczność, że się ja ma. Tęsknie i dziękuję..

Wciągająca historia o przyjaźni - prawdziwej, momentami toksycznej, pełnej wsparcia, śmiechu, ale i irytacji. Przyjaźni, której chyba większość z nas pragnie. Podane lekko, w niewymagajacy sposób, dzięki czemu książkę tę czyta się szybko, wręcz trudno się oderwać od kolejnej strony. Niestety najpierw obejrzałam serial, dopiero później przeczytałam książkę - to jakby zupełnie dwie różne historie.

Slyszalam wiele dobrego o tej ksiazce, jak i o serialu, wiec bardzo chcialam, zeby mi sie spodobała. Niestety, nuda, nuda i jeszcze raz nuda. NIe lubie odkladac nieprzeczytanych ksiazek, wiec kilka stron przeskoczylam, zeby szybciej skonczyc, ale jak dla mnie, strata czasu.