NIEprzegrany zakład

Zysk i S-ka
2020-09-28
2020-09-28
9788382020328

Ksiazka miala potencjał niesety autorka jak dla mnie zawidoła. Raczej nie poleciłabym tej książki nikomu chyba, że chciałby sie ponudzić.

Lekka i przyjemna. Dobrze i szybko się czyta.

Lekka i przyjemna. Dobrze i szybko się czyta.

Szybkie czytało na jeden wieczór. Nie jakieś porywające, ale też nie mogę powiedzieć że maga nudne. Postacie przerysowane, ale nie jest to żadne zaskoczenie w tego typu książce. Nie czytasz ich dla wnikljerj analizy psychologiczne, a po to, żeby się odstresować i dobrze bawić.

Lekka, przyjemna książka. Pochłonięta w kilka chwil, nie żałuje jej przeczytania. Polecam w celu zwolnię ja biegu życia

Bardzo fajnie się czyta nie przesłodzona, ale lekka lektura. Mi się podobała więc polecam

To kolejna książka autorstwa Weroniki Tomali, którą miałem okazję przeczytać, a właściwie wysłuchać.
Na początek ODRADZAM wersję audio - sposób czytania lektorów to dramat na 2 głosy. Koszmar...
Sama historia zgrabnie opowiedziana. Taka wersja "Pretty woman", gdzie akcja toczy się w Gdańsku, a bohaterka z dużymi życiowymi kłopotami (niekoniecznie tylko z jej winy) z oddaniem zajmuję się ukochanym synem.
Nota bene, kto ma dzieci wie, że książkowa wersja 7-latka jest wprost nieprawdopodobna. Końcówka nieco zaskakująca wątkiem kryminalnym. Pozycja lekka i przyjemna.
Polecam.

"Nieprzegrany ZAKŁAD" autorstwa Weroniki Tomala to historia Natali, Filipa oraz jej synka Kuby, przez którego list wszystko się zaczęło. Lekkie i przyjemne pióro autorki sprawiło, że nie potrafiłam się oderwać od czytania. Fabułę możemy poznać z perspektywy obu bohaterów, przez co jeszcze lepiej mogłam poznać ich myśli i uczucia.

Coś bliżej...
Świąteczny czas wzmaga akcje charytatywne i gdy w jednej z nich Filip zamożny przedsiębiorca trafia na list w którym dziecko prosi tylko o blok i kredki "węszy" w tym podstęp. Nawet zakłada się o to z sekretarką i osobiście postanawia sprawdzić kto ma racje.

Jakie jest jego zdziwienie, gdy Kuba faktycznie marzył o tym co napisał. Tymczasem jego mama Natalia od pierwszego wejrzenia bardzo go intryguje. Nie próbowała go omamić, wręcz przeciwnie. Starała się go pozbyć, mimo, że była świadoma jego statusu społecznego. Sama mając długi i ciężką sytuację materialną. Jako samotna matka nie mając lekko, jednak ma swoje zasady i potrafi pokazać pazurki.

Do czego może doprowadzić ta nietuzinkowa znajomość? On pewny siebie, myśli, że wszystko mu się należy i może pomiatać innymi. Ona ciężko pracująca kelnerka, dbająca o syna.
I kto, kogo uratuje?
Nie zabraknie intrygi, strachu. Końcówką autorka zaskakuje a ja razem z bohaterami przeżywałam emocje.
Czy zderzenie dwóch światów może skończyć się dobrze?

Moje pierwsze spotkanie z autorką uważam za udane i zdecydowanie muszę nadrobić inne jej książki, ponieważ czuję, że będą równie dobre. Na uwagę zasługuje urocza i przyciągająca wzrok okładka.

Coś bliżej...
Świąteczny czas wzmaga akcje...

Coś nie pyknęło. Jak już kilka osób wspomniało, historia miała swój potencjał, ale niestety nie zaskoczyło. Bohaterowie nijacy, synek Natalii tak wyidealizowany, że aż nierealny. No po prostu złote dziecko bez wad. Poza tym zero chemii między bohaterami, przez 3/4 książki zabawa w kotka i myszkę. Takie to było sztuczne i na siłę...

Delikatny wyciskacz łez.

Delikatny wyciskacz łez.

Historia miłosna Natalii i Filipa jest zupełnie inną niż wszystkie, które przeczytałam dotychczas. Ona samotna matka synka Kubusia, skromna kelnerka oraz wdowa z długami. A on cyniczny, nienawidzący ludzi, zamożny przedsiębiorca. Ich drogi splatają się przypadkowo, a tak naprawdę przez pracę Filipa. Jego firma co roku bierze udział w świątecznej działalności fundacji na rzecz biednych dzieci. Wśród listów był taki, w którym dziecko chciało otrzymać od Mikołaja blok i kredki. Mężczyzna nie wierząc, że są jeszcze dzieci, które chcą otrzymać taki prezenty, a nie jakieś elektroniczne sprzęty. Zakłada się ze swoją sekretarką o to czy nie jest to oszustwo. Aby udowodnić swoją rację Filip zdobywa adres rodziny. A to co wydarzyło się później ...
Książkę czytałam na dwie części, natomiast takiej końcówki na pewno się nie spodziewałam. Akcja również ma miejsce w domku dawnego leśniczego (był to super wątek, mógł być bardziej rozbudowany). Fajnie było oglądać przemianę serca Filipa. A także zmianę w życiu Natalii na spokojne. Natomiast to co wydarzyło się w szkole u Kubusia poruszyło nawet moje serce. Epilog bardzo dużo wyjaśnił z wcześniejszej fabuły oraz pokazał przyszłość Natalii i Filipa, a także Kubusia. To są zmiany również w jego życiu.

Weronika Tomala NIEprzegrany zakład Zobacz więcej
Weronika Tomala NIEprzegrany zakład Zobacz więcej