Czarna księga

Okładka książki Czarna księga Ilja Erenburg, Wasilij Grossman
Okładka książki Czarna księga
Ilja ErenburgWasilij Grossman Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny historia
historia
Żydowski Instytut Historyczny
2020-06-15
2020-06-15
Zagłada Żydów

Ta książka ma niezaprzeczalną wartość jako świadectwo niemieckiego ludobójstwa popełnionego na Żydach. Obok tego dzieło to nie jest wolne od pewnych wad bo książka ta została napisana w czasach stalinowskich, chociaż nie została wtedy wydana. Dlatego obok mało znanych faktów dotyczących Zagłady Żydów w dziele tym niestety jest dużo uproszczeń i tez typowych dla stalinowskiej propagandy. Jeżeli ktoś szuka świadectw dotyczących przebiegu Holocaustu to się nie zawiedzie ale poglądu o niepokalanym ZSSR (Na przybycie którego jakoby wszyscy na okupowanych terenach oczekiwali ) nie można brać poważnie.

"Czarna Księga" to wspomnienia, których nikt nie chciałby mieć. To wspomnienia wręcz nierealne, a jednak, tak okrutnie prawdziwe.

To książka dla pokoleń. Otwiera oczy, choć nikt nie chce na to patrzeć.

To książka dla pokoleń. Otwiera oczy, choć nikt nie chce na to patrzeć.

• 02. Epub?
  • E-Booki
  • Literatura faktu, reportaże
  • Lista życzeń
  • Wschód Europy - Ukraina, Białoruś, Mołdawia

Dodaj cytat z książki Czarna księga