Góra Wschodnia

Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Literatura polska

Zawiodła mnie. Spodziewałam się pasjonującej historii, opowieści przepełnionej tęsknotą za przedwojenną Polską. W książce nie ma wyraźnie zarysowanego głównego wątku, a akcja toczy się wokół zakupów oraz pogawędkach w cukiernianym ogródku. Również natrętny burmistrz odgrywa niemałą rolę. Ukazane są losy przyjaciółek, są zupełnie różne ale obie są dosyć dziwne. Życie jednej...

Górę Wschodnią elektryzuje wieść o nieoczekiwanym przyjeździe hrabiny Niedzielskiej, pochodzącej z rodziny, której dawny czar pałacu wciąż jest żywy we wspomnieniach mieszkańców.

Po co wraca po tylu latach? Czy Park i pałac odżyją? W miasteczku panuje nastrój oczekiwania i snują się domysły.

„Tylu Górzan w głębi duszy marzy o wyjeździe stamtąd, a ona pokazuje że równie...

• 2018
  • Priorytety
  • Posiadam - ebook
  • Czytnik
  • W kolejce do czytania w szufladzie:)
  • Chcę przeczytać, z biblioteki
  • Legimi