Królik w lunaparku

literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2017-09-06
2017-09-06
literatura polska królik tajemnica kryminał sen wizje romans życie

Oryginalny pomysł i bardzo dobre wykonanie. Opowieść o trzech nieznajomych, których losy niespodziewanie splatają się ze sobą, czyta się naprawdę szybko i przyjemnie.Bohaterowie wydali mi się bardzo ludzcy, niedoskonali, a przez to wiarygodni, zagadka wymagała drobiny kombinowania i intrygowała niemal do ostatniej strony. Spodziewałam się trochę więcej fantastyki, tymczasem w książce było sporo wątków obyczajowych, ale dobrze napisanych i ciekawych. Chętnie sięgnę po inne książki tego autora

Historia tak nieobliczalna i surrealistyczna jak sen.

Fabuła od pierwszej, aż do ostatniej strony
balansuje na granicy jawy ze snem, a wszystkie pozornie rozsypane wątki splatają się na samym końcu. Gwarantuję, że ta powieść niejednokrotnie Was zaskoczy, tak jak zaskoczyła mnie.

Początek historii, opowiedzianej z perspektywy Pawła, jest dla mnie najsłabszym elementem. Głównego bohatera, obdarzonego fantastyczną pamięcią, ciężko polubić. Jego wywody na temat kobiecego piękna, włącznie ze szczegółowym opisem ciuchów i makijaży były dla mnie po prostu nie do strawienia;)

Dalsza część, w której pojawiają się również inni bohaterowie, jest znacznie bardziej udana i wciągająca. Od połowy książki ciekawość zaczyna już czytelnika zżerać i ciężko jest odłożyć książkę, nie poznawszy jej zakończenia.

To opowieść, która na pewno pozostanie w mojej głowie na długo. Bardzo chętnie zobaczyłabym film na podstawie "Królika w lunaparku".
Na pewno chętnie też sięgnę po inne książki autora.

Historia tak nieobliczalna i surrealistyczna jak sen.

Fabuła od pierwszej, aż do ostatniej strony

Czyta się dość przyjemnie, jednak cały czas liczyłem na logiczne zakończenie a otrzymałem dość mocno naciągniętą historię.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

San tytuł książki wydawał mi się dziwny i stwierdziłam, że to nie książka dla mnie. Jednak po przeczytaniu zapowiedzi książki stwierdziłam, że dam jej szansę. Książka zawiera zakręconą historie trzech różnych osób. Gdyby nie to że jedna z nich miała wypadek na przejściu dla pieszych nigdy by się nie spotkali. Mnóstwo sytuacji ,które mają miejsce w tej książce powodują ma ona lepsze i gorsze momenty. Najfajniejsze jest to że do samego końca nie wiemy jak historia Królika się skończy. Mimo , iż czytając tę książkę parę razy się pogubiłam w akcji to jednak spodobała mi się na tyle by dotrzeć do ostatniej strony i by ją polecić innym,.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Paweł ma superpamięć, Kaśka wymiata w kosza, a Zbyszek jest taksówkarzem. Co ich łączy? Na pierwszy rzut oka nic, ale pewien wypadek rozpoczyna ciąg wydarzeń, które splatają życie całej trójki. Co z tym wszystkim ma wspólnego królik z Lunaparku? Może zabrzmi to dziwnie, ale na prawdę wiele...

Królik z Lunaparku to książka, która zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, ponieważ było to moje pierwsze spotkanie z piórem autora, więc nie wiedziałam czego się po nim spodziewać, ale przyznam, że bardzo spodobał mi się styl pisania pana Michała, który pisze z taką lekkością, że książkę dosłownie czyta się w błyskawicznym tempie.

Co do fabuły, to początkowo niezbyt mogłam się w nią wgryźć, ponieważ ten początek na prawdę był nieco dziwny, ale w pewnym momencie przepadałam bez reszty i zanim się obejrzałam, to czytałam już ostatni rozdział.

Wielkim plusem jest również to, że autor poruszył bardzo życiowe tematy. Nowotwór Kaśki, czy też walka z alkoholizmem Zbyszka, były ciekawym wątkiem, chociaż szczerze, to chyba Paweł jest najbardziej intrygującą postacią, bo jednak... Aj tego musicie dowiedzieć się z książki, którą bardzo polecam.

Ogólnie dodam jeszcze, że jest to taki miks gatunkowy, że myślę, iż spodoba się zarówno fanom młodzieżówek, literatury obyczajowej, kryminałów czy też fantastyki.

Paweł ma super pamięć, Kaśka świetnie gra w kosza, Zbyszek jest doświadczonym taksówkarzem. Zupełnie nic ich nie łączy.. Do czasu !
Jeden wypadek uruchamia ciąg wydarzeń w którym znajdą się historie całej trójki. Ich życie zostanie wy wróć one do góry nogami, ale co ma z tym wszystkim wspólnego królik w lunaparku? Mimo że brzmi to dziwnie to właśnie jeden królik połączy te trzy historie w jedną.

Długo zastanawiałam się czy zgłosić się do autora po egzemplarz tej książki ponieważ nie jestem fanem fantastyki. Ku mojemu zdziwieniu ta książka to taki miks gatunkowy że wciągnęła mnie bez końca. W ostatnim czasie czytałam dużo dobrych książek ale "Królik w lunaparku" wskakuje na wysokie miejsce na liście świetnych książek! W książce poznajemy historie trzech bohaterów- Pawła, Kaśki i Zbyszka mimo że nic ich nie łączy to w pewnym momencie połączy ich bardzo wiele. Książka wciąga od pierwszych stron dlatego czyta się ją bardzo szybko. Historie trójki bohaterów są ciekawe. Paweł to zdolny młody mężczyzna do szaleństwa zakochany w swojej dziewczynie, Kaśka to cicha dziewczyna której cały świat wali się na głowę przez jedną wiadomość, Zbyszek to mężczyzna po czterdziestce z dość ciężką przeszłością. Żeby się przekonać co połączy te trzy obce osoby musicie koniecznie przeczytać książkę Michała Biardy!!

Paweł, Kaśka i Zbyszek. Trójka bohaterów, która na pozór nie ma ze sobą nic wspólnego. Paweł, młody chłopak, który ponoć pamięta dzień swoich urodzin. Otóż jego pamięć jest niesamowita. Kaśka, dziewczyna świetnie grająca w kosza, która niespodziewanie dowiaduje się kiedy umrze, Zbyszek to Pan po 40, doświadczony taksówkach, od 15lat nie sięga po alkohol walcząc z chorobą. Co łączy tą trójkę? A no... To dłuższa historia, którą łączy królik z lunaparku....

Powiem Wam, że dość długo zastanawiałam się, czy brać tą książkę do recenzji. I do jakiego wniosku doszłam? Otóż bardzo by mi przykro było, gdyby przeczytanie tej historii mnie ominęło. Autor stworzył coś niesamowitego! Nie mogę zbyt dużo powiedzieć o fabule, bo bardzo istotne jest tu by nie spoilerować. To co dzieje się w tej książce jest niewyobrażalne. Jest odrobina fantastyki, no bo tak naprawdę kto pamięta swoje pierwsze stawiane kroki, bądź jest w stanie w jakimś stopniu poznać przyszłość? Troszkę typowej obyczajówki, a nawet możemy tu spotkać kilka odrobinę pikantnych scen. No cudo!
Najbardziej jednak zafascynowała mnie okładka i tytuł. No bo... Królik w lunaparku? Jakaś bajka dla dzieci? No ale... Sami spójrzcie na te czerwone ślepia z okładki. To nie może być jakaś pospolita książka. I zapewniam nie jest. To pozycja po którą warto sięgnąć, więc nawet jeśli ciągle się zastanawiacie czy czytać to mówię głośno i zdecydowanie TAK!

Dawno nikt tak mi nie namieszał w głowie! Mój mózg jest wyprany, wyrżnięty i kica hen po lunaparku z dala od trzeźwego myślenia.

To, co Michał Biarda zrobił w "Króliku" to naprawdę coś wow.
Z pozoru niepasująca do siebie historia 3 ludzi. Pawła z MEGA pamięcią ( czy ktoś z nas pamięta swoje pierwsze kroki? Ja na pewno nie...), Kasia, która z szarej myszki po miażdżących informacjach zaczyna brać z życia pełnymi garściami i Zbyszek, alkoholik i motywator na spotkaniach AA.

Powiem szczerze nie wiedziałam, czego mam się spodziewać po tej książce. Z każdą stroną wciągałam się coraz bardziej, coraz mocniej analizując i próbując na ślepo połączyć wątki.

Królik namieszał nie tylko w Lunaparku. Stanowił wisienkę na szalony, pędzącym i nietuzinkowym torcie.

Inteligencja, spryt, lekkie i typowo męskie pióro. Zagadka, niecodzienne wizje, wypadki, przypadki i finał, który powoduje wielkie "woooooow" na koniec.

"Królik w Lunaparku" to opowieść wielowątkowa. Opowieść o odmienności, niepewności swojej psychiki, kruchości życia, uzależnieniu, bólu i strachu. To również piękna historia o poświeceniu, naprawianiu błędów, sile woli i odnajdywania światełka, nawet w najczarniejszym tunelu.
Polecam każdemu, kto lubi analizować, kombinować i być zaskakiwanym!

Skoro w Lunaparku działy się takie akcje to aż strach pomyśleć co zrobi " Szarak na studniówce"...

To, co Michał Biarda zrobił w "Króliku" to naprawdę coś wow.

Michał Biarda na co dzień dyrektor IT w warszawskim software house. Po siedemnastej przyjmuje rolę pisarza. I w tej roli czuje się chyba jak ryba w wodzie, co można wywnioskować po powieści, jaką miałam okazję przeczytać.
"Królik w lunaparku"🐰🐰🐰 Jest to jedna z cyklu najdziwniejszych książek jakie czytałam do tej pory. Co nie znaczy, że, że można ją sobie odpuścić. Co to, to nie❕❕
Fabuła wciąga od samego początku, dostarcza wielu emocji i sprawia, że zwykle życie, wcale nie musi być szarobure, bez wyrazu.
5⃣ powodów, dla których warto przeczytać "Królika w lunaparku" 🐰
🍂 1. Powieść to mix gatunkowy. Spodoba się zarówno miłośnikom obyczajówek, jak i fanów lekkiej fantastyki
🍂 2. To historia dostarczająca czytelnikowi wachlarz emocji. Może wzruszać, bawić, wywołać uśmiech na twarzy, a także pomaga zrelaksować się i zapomnieć o rzeczywistości. Pozwala całkowicie wchłonąć się w ten zaczarowany świat bohaterow
🍂3. Świetnie wykreowane, wyraziste postacie, które zaskarbiły sobie moją sympatie od samego początku.
🧒 Paweł, młody student informatyki, obdarzone niezwykłą umiejętnością superpamięci. Świetne życie, cudowna kobieta u boku, plany na przyszłość. Ale jak to w książkach i w życiu bywa, "wyroki boskie są nieznane". Paweł ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Od momentu wyburzenia jego pamięć zaczyna szwankować, męczą go koszmary, prześladują sugestywne sny.
Choć chłopak tego nie wie, jest związany z królikiem... 🐰
***
Kaśka młodziutka dziewczyna, nieuleczalnie chora, która zna datę swojej śmierci. Odważna i zdeterminowana, zrobi wszystko, by wykorzystać czas jaki jej został na zabawie i imprezach do białego rana. Jednak w pewnym momencie będziemy świadkami przemiany bohaterki, która zrozumie, że nie o to w tym wszystkim chodzi...
👩Choć dziewczyna tego nie wie, jest związana z królikiem... 🐰
***
Zbyszek (mój ulubieniec), doświadczony taksówkarz. Facet po przejściach, od lat walczący z nałogiem. Szuka szczęścia i miłości (poprzez czatowanie z nieznajomymi kobietami), a także liczy na poprawienie relacji z córką, z którą nie rozmawiał od lat.
🧔Choć mężczyzna nie wie, jest związany z królikiem... 🐰 Kibicowałam im wszystkim i razem z nimi przeżywałam ich historie.
🍂4.wartka, wciągająca akcja, intrygująca fabuła i zwroty akcji.
Z każdą przeczytaną kartką, odkrywamy więcej tajemnic, jednocześnie łącząc elementy układanki, które zaczynają tworzyć jedna wspólną, spójną całość.
Pamiętajcie jak już zaczniecie czytać, to będziecie musieli skończyć, innej opcji nie ma. Zarezerwujcie sobie czas tylko dla "Królika z lunaparku" I dla nikogo więcej.
Czytanie "po kawałku" nie wchodzi w grę, historia książki nie da wam o sobie zapomnieć.
🍂5. Książka "Królik w lunaparku" Jest nową wersją tej z 2017roku. Autor zdecydował się, na samodzielne wydanie.
Powieść otrzymała nową, dopracowaną w każdym szczególe okładkę i przeszła profesjonalną korektę i redakcje.
Czy ktoś z was czytał wcześniejszą wersje książki? Jeśli tak, to podzielcie się wrażeniami w komentarzach.
Czy choć trochę udało mi się was zainteresować tą pozycją?
***
Napisze wam jeszcze coś... Nie ma się nad czym zastanawiać, tylko "pokicać"na stronę autora, zakupić egzemplarz i czytać jak najszybciej.
Jestem szczerze zadowolona, że poznałam historię królika i czekam na więcej powieści spod pióra tego autora.
Nie wiem czy wiecie, ale jest już kontynuacja przygód głównych bohaterów " Szarak na studniówce". W czeluściach internetu przeczytałam również, że Michał nie spoczął na laurach i pisze kolejna powieść. Prawda to, Panie autorze? :)

Ta książka jest dziwna... począwszy od pomysłu, do tego dziwnie napisana, poprowadzona... no dziwna a w tym wszystkim lekko sztuczna i naciągana.
Nie wiem do jakiego gatunku ją zaliczyć.

"Alicja w Krainie Czarów" jest pokręcona? "Alicja.." przy tym to pikuś...
Nie dla mnie

Nie wiem do jakiego gatunku ją zaliczyć.

"Alicja w Krainie Czarów" jest pokręcona? "Alicja.." przy tym to pikuś...
Nie dla mnie