rozwińzwiń

Z zimną krwią

Okładka książki Z zimną krwią Tess Gerritsen
Okładka książki Z zimną krwią
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Anna Sperling
Gerritsen z zimną krwią

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Czternaście nocy Margaret Atwood, Joseph Cassara, Sylvia June Day, Emma Donoghue, Diana Gabaldon, Tess Gerritsen, John Grisham, Mira Jacob, Erica Jong, Celeste Ng, Mary Pope Osborne, Douglas Preston, Alice Randall, Ishmael Reed, Nafissa Thompson-Spires, Meg Wolitzer
Ocena 0,0
Czternaście nocy Margaret Atwood, Jo...
Okładka książki Studentka Gary Braver, Tess Gerritsen
Ocena 6,8
Studentka Gary Braver, Tess G...

Mogą Cię zainteresować

romansidło z kryminałem , czyta się szybko i bezboleśnie;)

romansidło z kryminałem , czyta się szybko i bezboleśnie;)

Przyjemny kryminał.

Przyjemny kryminał.

Nie dałam rady przebrnąć przez te nudę ..Poddalam sie po 32% tresci czekając na rozwinięcie akcji, która zalatywala harlequinem. Ksiazke zaczelam czytac przez przypadek jako że wypozyczylam ją przypadkowo zamiast poleconej mi ksiazki o tym samym tytule autorstwa Trumana Capote.

Książka trafiła w moje ręce przypadkowo w czasie urlopu. Potrzebowałam czegoś cienkiego i lekkiego, żeby nie zajmowało dużo miejsca w plecaku 😉 w sumie się nie zawiodłam. Mimo, że jest to kryminał czyta się ją bardzo dobrze, aż tak że połknęłam ją jak pelikan w zaledwie trzy dni mojego pobytu nad morzem. Czasami zalatuje literaturą typu harlequin, ale jeśli patrząc na fabułę całej powieści niczego jej to nie ujmuje.

Pamiętam, że czytałam kryminał jak przyspawana, od pierwszej do ostatniej strony. Polecam.

Polecam

Polecam

Dawno nie czytałam nic Tess Gerritsen, dlatego chętnie chwyciłam wznowienie Z zimną krwią. Wiem, że to łagodniejsza wersja autorki, ale miło się ją czyta. Połączenie kryminału z romansem nie zawsze się udaje, ale tutaj wychodzi to naprawdę fajnie.

"Przeznaczenie zawsze nas zaskakuje. Nigdy nie spodziewamy się trudnych momentów. Są sprawy, które uderzają w nas jak grom z jasnego nieba".

O rany, nie wierzę, ze to książka tej autorki. Slabiuteńka! Naiwna fabuła. Wszystko przewidywalne łącznie z finałem

1954

Tess, Tess, Tess... Co ja z Tobą mam? Niezwykle cenię sobie pióro autorki i wciągam jej książki jak chipsy. Tyle że nie każda jej powieść rzuca mnie na kolana. Ta niestety należała do tej grupy.

I nie powiem, że była zła, nudziłam się w trakcie czytania. Miała ogromny potencjał, jednak według mnie nie został on wykorzystany. Gdyby autorka położyła większy nacisk na warstwę thrillerową, byłoby o wiele lepiej.

Dość szybko dowiadujemy się, kto stoi za wybuchem. Motyw także nie pozostaje nieznany. I niby nie wzbudzał on moich zastrzeżeń, bo wszystko trzymało się kupy, ale liczyłam na nieco większe zaskoczenie.

Trochę zgrzyta mi to, co działo się z Niną po odwołaniu jej ślubu. Nie mnie ją oceniać, ale dla mnie pewne rzeczy działy się za szybko. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale możecie domyślać się, co mogę mieć na myśli. Zresztą, jeśli chodzi o Ninę, to mam mieszane uczucia. Rozumiem, że świat jej się zawalił i była załamana. W to akurat uwierzyłam i taką Ninę kupowałam, ale kiedy już w miarę się pozbierała, jakoś zaczynała mnie drażnić.

Książkę czytało się szybko. Jest dobra na wakacje, nie wymaga wielkiego zaangażowania. Dużo rzeczy jest podanych na tacy. Nie była to najlepsza książka autorki, ale nie powiem, żebym żałowała, że ją przeczytałam.

2 029
    1 171