rozwińzwiń

broń historia militaria

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Na książkę składa się zbiór syntetycznych, zwięzłych opisów historii powstania, zastosowania i właściwości 50 typów broni, które w ujęciu autora wpłynęły istotnie na sposób prowadzenia walki. Czasami wynikało to ze znaczącego polepszenia parametrów broni, które istotnie zwiększały przewagę na polu bitwy – czasami dodatkowym, ale równie ważnym czynnikiem był spadek kosztów wytwarzania, co prowadziło do demokratyzacji dostępu do broni i złamania monopolu zamożnych warstw wyższych na możliwości prowadzenia działań militarnych.

Książkę czyta się przyjemnie – styl autora jest przejrzysty, a wydanie ma ładną szatę graficzną. Dodano wiele zdjęć i grafik z różnych okresów historycznych, a papier ma elegancki, szarawy odcień. Poszczególne rozdziały czyta się szybko i łatwo wpada się w syndrom „jeszcze jednego rozdziału”, co jest chyba najlepszą rekomendacją. Książka stanowi idealną pozycję wprowadzającą dla tych, którzy chcieliby zacząć wgryzać się w tematykę historii militariów.

• Historia
  • 2017