Śmierć nie omija Itaki

Okładka książki Śmierć nie omija Itaki
William Saroyan Wydawnictwo: ALFA Seria: Biblioteka Dzieł Wyborowych [Alfa] literatura piękna
literatura piękna
8370019102
Jadwiga Dmochowska

więcej Więcej

Książka z 1943 roku.
Itaka to senne, kalifornijskie miasto,otoczone sadami i winnicami, istny raj. Trwająca w Europie i na Pacyfiku wojna jest ta odległa,że jedyny jej znak to pobór do armii i telegramy zawiadamiające o śmierci żołnierzy. Dramatyczne, ale poza tym życie toczy się normalnie.
Główni bohaterowie powieści to rodzina Macauleyów, w tym 14-o letni goniec pocztowy...

• Z antykwariatu
  • 2013