Arena szczurów

Patronat LC
Marek Krajewski Cykl: Edward Popielski (tom 7) kryminał, sensacja, thriller 320 str.
Znak

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Lęk pierwotny

28 Link do recenzji

Początek ,, Areny szczurów '' Marka Krajewskiego zapowiada się niesamowicie , niezwykle intrygująco. Niestety potem to jest już momentami fantastyka, bo jak inaczej wytłumaczyć szczęście Edwarda Popielskiego gdzie okazji do stracenia Łyssy ma całe mnóstwo, a mimo to udaje mu się przeżyć piekło. Nie przemawia do mnie taki rozwój akcji, nie przemawia do mnie także samo...

Bardzo słaba pozycja. Bez logiki i atmosfery. Szkoda. Taki dobry autor, takich dobrych książek.

"Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy" rzecze Talmud. I nad tą książką wypada mi jeno zapłakać. Dawno czegoś tak słabego nie czytałem. Niestety. P. Krajewskiego miałem za naprawdę sprawnego warsztatowca. A tu wychodzi na to, iż kapryśna wena twórcza Go opuściła. Dajmy więc zbiór jakiś wynaturzeń, dewiacji, chorych fantazji i niech się dzieje. No, nie dzieje się....

Kawał dobrej roboty! Jeden z najlepszych współczesnych pisarzy.

136/2019

6.5/10

Krajewski w najlepszym wydaniu! Jest łacina, Cyceron, historia pierwszych lat powojennych, chociaż tym razem nad polskim morzem, w Darłowie.
Jest zagadka kryminalna, w mig rozwiązana, jest zagadka ponoć autentyczna z dzieła włoskiego humanisty (piszę ponoć, bo ani humanista, ani jego dzieło nie istnieje), nad którą syn Popielskiego długo się trudzi.
I jest wreszcie ogromna...

Jak żyć bez Popielskiego????? A może Pan Marek by tak uruchomił wehikuł czasu i napisał coś jeszcze dziejącego się w latach wcześniejszych??????

Dyskusje

1 348
  • Chcę w prezencie
  • Kryminał
  • 2015
  • Kryminały
  • 2015

Marek Krajewski Arena szczurów