Arena szczurów

Okładka książki Arena szczurów Marek Krajewski Patronat LC
Okładka książki Arena szczurów
Marek Krajewski Wydawnictwo: Znak Cykl: Edward Popielski (tom 7) Seria: Czarny kryminał kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2015-09-21
literatura polska

Okładka książki Umarli mają głos Jerzy Kawecki, Marek Krajewski
Ocena 7,2
Umarli mają głos Jerzy Kawecki, Mare...
Okładka książki Róże cmentarne Mariusz Czubaj, Marek Krajewski
Ocena 6,5
Róże cmentarne Mariusz Czubaj, Mar...
Okładka książki Aleja samobójców Mariusz Czubaj, Marek Krajewski
Ocena 6,1
Aleja samobójców Mariusz Czubaj, Mar...

Oficjalne recenzje i

Lęk pierwotny

Link do recenzji

1414 108 128

Brutalna, szybka akcja osadzona w stalinowskiej, powojennej rzeczywistości.
Dość liniowa i mało skomplikowana fabuła biorąc pod uwagę inne pozycje w dorobku autora.
Co wrażliwszym odradzam, pozostałym - zwłaszcza fanom E.Mocka - polecam do szybkiego "połknięcia".

Brutalna, szybka akcja osadzona w stalinowskiej, powojennej rzeczywistości.

Starałam się przeczytać, bo podobno dobra. A i Marek Krajewski, podobno pisze nieźle. Szczerze mówiąc, gorszej książki dawno nie czytałam, tak nachalnie brutalnej, chorej w przekazie. Bazującej na lękach pierwotnych... Jak ktoś jest choć trochę wrażliwy, nie warto zaczynać, ja żałuję, że zaczęłam, na szczęście nie skończyłam. Dramat ...

smutne to, ale nie trafia jakos do mnie ten "polski geniusz kryminalu", jakies to takie sztampowe, przewidywalne, zero napiecianagromadzenie szczegolow, majace swiadczyc jakoby o erudycji.... ja jakos krajewskiego nie kupuje

„Arena szczurów” to póki co najbardziej brutalny, drastyczny i mroczny kryminał retro autorstwa Marka Krajewskiego jaki czytałam do tej pory. Autor przyzwyczaił swoich czytelników, że świat jaki kreuje w książkach jest bestialski, zdegenerowany i okrutny, ale tym razem zaskoczył chyba wszystkich. Takich zwyrodnialców karty fikcyjnej prozy nie widziały dawno. Autentycznie, podczas czytania można dostać dreszczy i przymknąć oczy, by nie widzieć wyraźnie tych wszystkich potworności. Do tego, subtelniejszy do tej pory Popielski, mocno upodobnił się do swojego kolegi po fachu czyli Mocka. Czasem musiałam sobie przypomnieć, którą serię czytam.

Akcja „Areny szczurów” toczy się ponownie na dwóch płaszczyznach czasowych. Współcześnie, w ręce syna Popielskiego – Wacława Remusa trafia m.in. kolejny tom pamiętników ojca. Ma się z nich dowiedzieć nie tylko jak po wojnie mijały Popielskiemu lata w Darłowie, gdzie dla ochrony własnego życia przyjął nową tożsamość i nauczał matematyki oraz łaciny w lokalnej szkole. Popielski wyjawi w nich również kulisy okrutnych zbrodni, jakie miały wtedy miejsce w nadmorskim miasteczku i swój udział jaki przypadł mu – z racji niechlubnej przeszłości – w wytropieniu bestii siejącej postrach szczególnie wśród kobiet. Decydując się na pomoc lokalnej społeczności, którą zaczął darzyć szczerą sympatią, nie przypuszczał, że w tej całej grze z łowcy stanie się ofiarą i na własnej skórze odczuje okrucieństwo, jakiego doświadczały ofiary bestii. A nawet o wiele potworniejsze potworności…

C.D.: https://czytany-blog.blogspot.com/

Dla mnie straszna sowieci gorsi od hitlerowców.Przez tyle lat wpajano nam jacy to oni dobrzy.

Pierwsze spotkanie z tym autorem i myślę, że nie ostatnie. Jako osoba, która panicznie boi się szczurów, miałam mieszane uczucia przy lekturze. Ciekawość mieszała się z obrzydzeniem. Niezła historia.

Dla mnie najlepsza książka Krajewskiego. Bohater zaskoczył mnie wybrnięciem z sytuacji na tytułowej arenie szczurów. Erudycja, wtręty z łaciny to balsam na moją duszę.

Oj działo się w tej książce działo !

Oj działo się w tej książce działo !

To była jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Różnorodne wydarzenia, ujęte w ciekawą formę, a do tego w świetny sposób rozbudowana akcja poprzez język. Silna doznania poprzez brutalną lekturę.

Wow! Naprawdę, kawał dobrej literatury! Jest to moja pierwsza książka Krajewskiego i zastanawiam się teraz, jakim cudem tak późno?
Spodziewałem się "po prostu" kryminału, otrzymałem dużo więcej- książkę o dwuwarstwowej, ciekawej fabule, wciągającej akcji, choć nie przepadam za okresem wczesnej Polski Ludowej i tym całym ówczesnym syfem. Krajewski to świetny narrator, czyta się naprawdę doskonale. Do ostatniej strony. Nawet podziękowania przeczytałem z przyjemnością.
Chcę więcej! I polecam.

Adrian