Piąty Beatles

Patronat LC
Mariusz Czubaj Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Polski psychopata (tom 4) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
literatura polska kryminał psychopata Rudolf Heinz
Polski psychopata (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Seria
literatura polska kryminał psychopata Rudolf Heinz
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kryminał w rytmie Abbey Road

13 Link do recenzji

W porównaniu do pierwszego tomu cyklu,M.Czubaj jako pisarz rozwinął się już w bardzo widoczny sposób. To już w pełni ukształtowany pisarz,świadomy swoich możliwości ,ktory dokładnie wie co chce przekazać swoim czytelnikom.
" Piąty Beatles" to mocny,rasowy, mocno wyrafinowany kryminał, z bardzo misterną intrygą,który wciąga od pierwszych stron. Na początku lekko zaniepokoił...

No cóż, póki co ostatnia część spraw Rudolfa Heinza. Poprzednia część podobała mi się dużo bardziej, ale ta też jest niczego sobie.
Jak zwykle okazuje się, że tak jak stara miłość nie rdzewieje tak przyczyn wielu morderstw należy szukać w przeszłości.
To śledztwo nawet w książce trwa kilka lat, więc nic dziwnego, że się dłuży.
W sumie Hipis mógłby pomyśleć o karierze...

Przeczytana dawno temu. Bardzo lubię książki które są mniej znane a okazują się potem interesujące. Tak właśnie było, w tym przypadku.

Pierwsza przygoda z Mariuszem Czubajem zakończona przyjemnymi wrażeniami.

Polecam tym, którzy mieszkają lub mieszkali w Katowicach, bo to zawsze fajnie czytać o miejscach, które kojarzymy.

Ciekawa historia, wartkie zwroty akcji, a zakończenie mistrzowskie.

Najsłabsza część serii. Myślę, że zabieg zmiany narratora co kilka rozdziałów nie był najlepszym pomysłem. Wprowadzał niepotrzebny chaos. Jak zwykle Hainza otacza muzyka, za to trochę mniej tu piłki nożnej. Jego relacje rodzinne jak nadal kuleją. Hainz jest bardzo specyficzną osobą, którą jest mi ciężko polubić. Przede mną ostatnia część serii, która mam nadzieje zamknie...

Kryminał Czubaja wciąga, ale nie przekonuje do końca: zbrodnie wydają się zbyt finezyjne, motyw Breivika sztuczny, a zmiana narratora (autor chyba to lubi) zbędna. Duży plus za Beatlesów.

ciekawa , dawno nie czytałam kryminału z taką przyjemnością.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

cała seria jest doskonała!

Taka prozę lubię, lekki kryminał z zagadką z przeszłości i odniesieniami do muzyki. Nic, tylko czytać.

Całkiem niezły sprawnie napisany kryminał. Same śledztwo rozciąga się w czasie na ponad rok

Dyskusje

• 2018