Mordercze

Okładka książki Mordercze Sara Shepard
Okładka książki Mordercze
Sara Shepard Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Pretty Little Liars (tom 16) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pretty Little Liars (tom 16)
Vicious
Otwarte
2016-01-27
2016-01-27
2014-12-02
Mateusz Borowski
pretty little liars sara shepard mordercze finał 16 tom pll

O rety, nareszcie koniec.
Tę część pochłonęłam w mgnieniu oka, ponieważ już nie mogłam się doczekać rozwiązania i zakończenia przygody z Kłamczuchami.

Aria, Hanna, Spencer i Emily zostały oskarżone o zamordowanie Alison, ale jak wiemy z poprzednich części: jeśli nie ma ciała - nic nie jest przesądzone, prawda?

Co ciekawe w tej części ważny zwrot akcji pojawia się już na początku wprowadzając zamęt i zmieszanie. Dziewczyny muszą mierzyć się z walką z opinią publiczną i uciekającym czasem. Decydują się na zagrania "na jedną kartę". Czy im się to opłaci?

Akcja w tej części bardzo różni się od poprzednich, ponieważ nie ma tutaj aż tylu wspomnień, raczej skupiamy się na aktualnych wydarzeniach, które bardzo napędzają rozwój wypadków.

Bardzo się cieszę, że skończyłam tę serię, chętnie zrobię re-watch serialu, dla porównania wrażeń.

O rety, nareszcie koniec.

Co ciekawe w tej części ważny zwrot akcji pojawia się już na...

Szesnaście częśći za mną.
Chyba jednak będę trochę tęsknić za Spencer, Hanną, Arią i Emily.
Ta ostatnia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła :)
Cieszę się, że happy end był. Denerwowałam się, że Shepard może zafundować czytelnikom niemiłą niespodziankę pod tytułem Ali ostatecznie triumfuje. Bardzo, bardzo by mi się to nie podobało. Ale ostatecznie jest dobrze :D
Finałową część pochłonęłam.

Szesnaście częśći za mną.
Chyba jednak będę trochę tęsknić za Spencer, Hanną, Arią i Emily.
Ta ostatnia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła :)
Finałową...

Genialne zakończenie serii, książka trzymała w napięciu do ostatniej strony. Wiele zwrotów akcji i "powrotów" zza grobu. Zdecydowanie najlepsza z wszystkich części, pozostaje także furtka na następne książki ale myślę że to jest idealne zakończenie przygody z Kłamczuchami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyznaje, że nieco sceptycznie podchodziłam do ostatniej części Pretty Little Liars, ale autorka naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Z początku wydawało się, że wszystko skończy się tak jak ma się skończyć, losy bohaterek są przesądzone, ale nagły zwrot akcji wywrócił wszystko do góry nogami. Cieszę się, że zdecydowałam się na dokończenie serii, a jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że nie rozczarowałam się ostatnim tomem.

To było żałosne, śmiechu warte i przewidywalne zakończenie. Czy warto było czytać te wszystkie części żeby je poznać? NIE. Na plus to to, że w tej części bohaterki były mniej irytujące, bo główna część książki była przedstawiona w sądzie, gdzie nie mogły robić durnych i irracjonalnych rzeczy. (chociaż gdy już z niego wychodziły to i tak odwalały). Dla tych, którym nie chce się tego czytać, a chcą znać zakończenie to A. to Ali. Złapała ją Emily pozorując samobójstwo. Ali ukrywała jej matka w domku babci i chciały zabić Emily kiedy ta je nakryła. Ali trafiła do więźnia albo psychiatryka. Emily została surferką, Spencer wzięła rok przerwy od studiów i pracuje w kancelarii ojca, ma napisać książkę o prześladowaniach wśród młodzieży, Hannah wzięła ślub z Mikiem i robi coś tam z modą, projektowaniem ubrań i grała samą siebie w filmie opartym na ich przeżyciach, Aria robi coś ze sztuką i sprzedaje swoje obrazy, jest w związku z Noelem i chcą gdzieś jechać na wakacje. Seria daleko od kryminału leżąca, odmóżdżająca i irytująca czytelnika. Nie polecam.

Ktoś wie, gdzie kupić wersję papierową? BLAGAM, POMOCY

Ktoś wie, gdzie kupić wersję papierową? BLAGAM, POMOCY

Serię Pretty Little Liars przeczytałam szybko i, czym jestem mile zaskoczona, bez większego znudzenia. Chociaż w pewnym momencie zastanawiałam się ile jeszcze tomów o przygodach Kłamczuch może powstać każdy pochłaniałam z zapartym tchem. :D

Bardzo polecam, zwłaszcza ludziom, których nie odstraszają dłuższe serie młodzieżowe.

Aaa dotarłam do ostatniego tomu a trochę ich było :D Do tej serii podchodziłam steptycznie. Najpierw wyporzyczyłam tom 1 czy w ogóle mnie wciągnie i po kilku stronach naprawdę się wciągnęłam i chciałam jeszcze więcej.

Ile intryg, ile morderstw, ile rozczarowań, ile złych decyzji, ile sekretów, ale również miłość nieustanny element każdej książki. Cztery dziewczyny i tyle bólu i cierpienia przez 3 osoby ... W każdym tomie zawsze był jakiś sekret ujawniony, jakaś intryga. Po każdym tomie zastanawiałam się co będzie dalej, jakie jeszcze szalone rzeczy się ukażą. Takie życie nie powinno spotkać żadnej nastolatki. W tym ostatnim tomie nawet uroniłam łzy :) Czytało mi się lekko i przyjemnie, wszystkie tomy. To są pierwsze książki przeczytane przeze mnie tej autorki i nie żałuje.

Bohaterowie: 8/10

Akcja:8/10
Sposób pisania autorki: 8/10
Okładka: 8/10
Kreatywność:8/10

Dotarłam do końca. Jedna z lepszych części, o ile nie najlepsza. :) Akcja cały czas trzymała w napięciu, historia w końcu dobiegła końca. Został mi do przeczytania jeszcze tylko tom 0,5.

• 2016
  • Pretty Little Liars