Zjadanie zwierząt

Data 1. wydania:
2010-09-01
Dominika Dymińska
Krytyka Polityczna
prawa zwierząt hodowla przemysłowa mięso nabiał weganizm zwierzęta okrucieństwo przemoc morderstwo rzeź
Eating Animals
literatura faktu
Dominika Dymińska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zjadanie śmie(r)ci

52 Link do recenzji

Bardzo ciekawe ujęcie relacji wegetarian/wegan z resztą społeczeństwa. Reszta nie wymaga komentarza.

Osinskipoludzku.blogspot.com

Po lekturze książki "Zjadanie zwierząt" trudno będzie wam nadal udawać, że nie wiecie jak to się dzieje, iż na wasz talerz trafia burger czy też inny spreparowany odpowiednio pod wasze potrzeby kawałek zwierzęcia.

Już od pierwszych stron towarzyszyły mi niesmak i wyrzuty sumienia, że uczestniczę w tym systemie. Przyczyniam się do tego, iż...

Bardzo ważna książka, która skłoniła mnie do jeszcze radykalniejszego ostawienie produktów odzwierzęcych. Jedyne nad czym się zastanawiam, to na ile realia amerykańskie można przenieść na rynek europejski.

Kto z nas zastanawia się nad tym, czy jedzenie mięsa jest etyczne i jaki ma wpływ na nasze zdrowie i środowisko? Większość ludzi sięga po drób, wołowinę i wieprzowinę bez żadnej refleksji nad moralnością swojego czynu. Jonathan Safran Foer napisał książkę, aby otworzyć oczy jak największej liczbie osób.

Śmierć zwierząt przeznaczonych do uboju to nie jest najgorsza rzecz,...

Jestem wdzięczna autorowi, że poświęcił parę lat swojego życia by ta książka mogła powstać.

Bardzo dobra książka! Nienachalna, doskonale udokumentowana, obiektywna na tyle, na ile to możliwe.

Powinni ją przeczytać i mięsożercy i wegetarianie. Bo nie chodzi o to, czy jemy mięso czy nie, ale co robimy ze zwięrzętami ZANIM zjemy mięso.

Niejeden mięsożerca może dojść do słusznego, skądinąd, wniosku, że to co je niewiele ma już z mięsem wspólnego.

I tylko to...

"Jeśli nic się nie liczy, nie ma sensu ratować czegokolwiek."

Ja napiszę bardzo krótko. Nieważne jak książka została zredagowana, czy tłumaczenie było poprawne czy nie. Ważne jest to o czym autor chciał nam powiedzieć.
To, że tylko od nas samych zależy, czy okrucieństwo wciąż będzie funkcjonować w kategoriach abstrakcji. I że przyszłość naszych dzieci zależy od decyzji, które my podejmujemy dzisiaj.
Ja swoją decyzję już podjąłem. I...

Jonathan Foer postanawia zgłębić temat przemysłowych hodowli zwierząt, kiedy na świecie ma się pojawić jego syn. Rodzi się w nim poczucie odpowiedzialności i chce świadomie decydować o tym, co za chwilę trafi lub nie na talerz jego dziecka.
W ten sposób wyrusza w podróż po tajemnym trochę dla nas świecie hodowli zwierząt na mięso. Odwiedza zarówno fermy przemysłowe, jak i...

W życiu bym po tę książkę nie sięgnął, nawet bym nie wiedział o jej istnieniu, gdyby nie to że dostałem ją w prezencie od mojej wegetariańskiej przyjaciółki, zwłaszcza że jestem znany wśród swoich znajomych z miłości do konsumpcji mięsa.
Przeczytałem ją.
Tak, nadal mam ochotę na kotleta.
Tak, jestem złym człowiekiem, ktoś musi iść do piekła.
Autor się zdecydować nie może,...

Dyskusje

1 315