Przyjaciele mroku

John Marsden Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Jutro (tom 4) literatura młodzieżowa
Darkness, be my Friend
Anna Gralak
Znak Literanova
Darkness, be my Friend
Jutro (tom 4)
literatura młodzieżowa
Anna Gralak

Każda część jest tak samo schematyczna, nuda, nuda, akcja

Krótko i na temat.

Beznadziejny tom.
Zapomniałąm wcześniej wspomnieć że są w innym stanie czy tam kraju. Wracają z żółnierzami i nic absoutnie nic się nie dzieje. Ci żołnierze są denerwujący. Główna bohaterka za długo siedziałą "na wolnym" bo nie może się w swoim mieście ogarnąć i często mogłoby się to dla całej grupy skończyć bardzo źle.

Autor zrobił mi na złość i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna część z serii 'Jutro' opowiadająca o wojnie z którą muszą zmierzyć się współcześni nastolatkowie. Książka młodzieżowa, ale ciekawa i bardzo wciągająca :)

Zdawałam sobie sprawę, kiedy zaczynałam czytać, że cykl wykracza poza 3 tomy, i miałam problem ze zrozumieniem, jak dalej rozwinie się akcja. Teraz, gdy w końcu udało się bohaterom odnaleźć bezpieczeństwo.
Jakże się pomyliłam :) Nie mogą zaznać spokoju, los ponownie ich rzuca w rodzinne strony i do walki. Jak poprzednio - zostają rzuceni na głęboką wodę, pojawiają się nowe...

Jutro to bardzo dobra saga. Zaciekawiła mnie postać Ellie i jej 'przygód'. Bardzo dobra powieść dla młodzieży.

Czwarta część rewelacyjnej serii Johna Marsdena. Tu tak naprawdę od pierwszej strony pierwszej części do ostatniej strony części siódmej jest wszystko - przede wszystkim wojna, śmierć, krew i łzy, ale zostaje też jeszcze miejsce na uczucia, miłość, wiele bardziej i mniej szczęśliwych myśli, a nawet... seks. A to wszystko ubarwione kapitalną fabułą, z bohaterami, z którymi...

Kolejna część przygód naszych bohaterów.
Początkowe rozdziały trochę nudne, ale im dalej tym ciekawiej i dynamiczniej.
Ogólnie książkę czyta się dobrze i szybko.
Podobno jest ona najsłabsza z dotychczasowych części, ale mimo wszystko polecam.

świetna książka

Czwarta część cyklu "Jutro" jest nieco mniej dynamiczna niż poprzedniczki, co nie znaczy, że gorsza. Tutaj bohaterowie są zmęczeni i widać to na każdym kroku. Nie tylko fizycznie, przede wszystkim psychicznie. Mają dość tej ciągłej walki, ukrywania się i kombinowania. Są przygnębieni losem swoich bliskich i tym, że kolejny wielki plan zrujnowania wroga nie wypalił....

Najlepsza do tej pory <3

Dyskusje