W objęciach chłodu

John Marsden Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Jutro (tom 3) literatura młodzieżowa
The Third Day, The Frost
Anna Gralak
Znak Literanova
The Third Day, The Frost
Jutro (tom 3)
literatura młodzieżowa
Anna Gralak

Krótko i na temat, dlatego że wypowiedziałam się przy pierwszym tomie i w piśmiennictwie autorki nic się nie zmienia.
KRÓTKO:
Kevin w niewoli zgłasza się na ochotnika. Na robotnika. (Robotnicy przygotowują zwierzynę i domy dla wszystkich, którzy mają żyć pod władzą wroga). Grupa przyjaciół przeszukując domy, zauważają Kevina i go stamtąd wyciągają - planem doskonałym....

Niesamowita i wciągająca kolejna część kultowej serii. Pełno akcji, wzruszeń i psychologicznych aspektów wojny, zabijania i walki o przetrwanie. Szybka i płynna akcja sprawiła, że skończyłam książkę i się zdziwiłam, że to już. Polecam fanom przygodówki i akcji.

Kontynuacja serii dla młodzieży, gdzie grupa nastolatków musi stawić czoła wojnie. Mimo, że według Internetu młodzieżą już przestałam być, to bardzo spodobała mi się i zaciekawiła mnie ta seria. Czyta się łatwo i przyjemnie.

Następna część bardzo dobrego cyklu. Walka dalej trwa. Mam tylko zastrzeżenie co do jednego faktu, że grupka nastolatków potrafi walczyć i wygrywać z wojskiem, wyszkolonym wojskiem obcego państwa, a tak to bardzo fajna książka.

Trzecia część rewelacyjnej serii Johna Marsdena. Tu tak naprawdę od pierwszej strony pierwszej części do ostatniej strony części siódmej jest wszystko - przede wszystkim wojna, śmierć, krew i łzy, ale zostaje też jeszcze miejsce na uczucia, miłość, wiele bardziej i mniej szczęśliwych myśli, a nawet... seks. A to wszystko ubarwione kapitalną fabułą, z bohaterami, z którymi...

Powiem tak czytałam tą książkę już wiele razy i za każdym razem nie mogę powstrzymać emocji. Nie wiem jak Marsden to zrobił, ale kiedy sięgam do czytania którejś z tych książek to strasznie zżywam się z bohaterami. Czasami mam nawet odczucie, że to ja trzymam tą broń i celuje do tych żołnierzy, a nie Ellie. Z wszystkich 10 tomów to właśnie ten upodobałam sobie...

świetna książka

Trzecia część trzyma poziom poprzednich części. Nasi bohaterowie w dalszym ciągu walczą z nieprzyjacielem, a jak im to idzie, polecam przeczytać ;)

Z każdą kolejną częścią coraz bardziej wkręcam się w życie nastolatków, toczących bój z wrogim oddziałem, walczących o pokój i pragnących odbicia najbliższych z rąk obcych. Żyję w tym ponurym świecie razem z nimi i razem z nimi przeżywam każdą jedną chwilę, każdą akcję. A jest ich w tej części naprawdę dużo. I niestety, nie wszystkie kończą się szczęśliwie.

Autor...

Jak do tej pory według mnie najlepsza część serii "Jutro" Johna Marsdena.
Ellie, Fi, Lee, Homer i Robyn nie mogą znieść czekania na rozwój wydarzeń w Piekle. Decydują się na jeszcze jedną akcję, taką, która przejdzie do historii. Udają się w kierunku Zatoki Szewca, a po drodze spotykają znajome osoby, o których czasami woleliby zapomnieć.
Książka niesamowicie trzyma w...

Dyskusje

3 757