Gorączka

John Marsden Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Jutro (tom 5) literatura młodzieżowa
Burning for Revenge
literatura młodzieżowa
Anna Gralak
1947 ocen 129 opinii

1947 ocen

Z każdą częścią coraz bardziej wciągam się w przeżycia bohaterów. Po raz kolejny się nie zawiodłam. Zdecydowanie warto przeczytać całą serię.

To już 5 część opowiadająca o losach nastolatkach, którzy walczą z wrogiem o swój kraj, swoje życie i życie bliskich. Choć książka jest bardziej młodzieżowa, to muszę przyznać, że jest to bardzo fajna seria i nie mogę doczekać się, aż sięgnę po kolejną część.

Mam mieszane uczucia. Do 160 strony nic się nie dzieje. Jak zawsze, krótko i na temat:
- do 160 strony rozwalają lotnisko ( w 4 tomie już o tym mówili)
a później, w końcu jakaś akcja. Nadal trochę smutek, ponieważ nie ma mojej ulubione postaci. Jednak główna bohaterka znajduje dom swojej babci i tam się ukrywa cała grupa. Tam Fiona zwierza się Ellie, że kocha Homera, a...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest nawet ok, ale wydaje mi się, że wątki są pezedłóżane na siłę. W sumie na tej książce skończyłam moją przygodę z serią John'a Marsden'a, ponieważ stała się ona dla mnie nużąca i nie ciekawią mnie już wydarzenia w niej rozgrywające się. Wszystko jest bardzo nudne i nie potrafię się wciągnąć. Gdyby akcję wszystkich książek zmieścić w trylogi a nie 7 tomowej sadze to...

Jedna przypadkowa, podjęta pod wpływem chwili decyzja zmienia wszystko...
Nieoczekiwane okoliczności sprawiają, że nasi bohaterowie mają szansę dokończyć to, co planowali od powrotu z Nowej Zelandii.
Szaleńcza ucieczka i późniejszy pozorny spokój ponownie przerywa przerażająca powojenna rzeczywistość - zostają napadnięci przez dziecięcy gang.
Muszą sobie też poradzić z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna część Jutra. Wojna nadal trwa, a bohaterowie wciąż walczą. Ponoszą straty, ale są tez zwycięstwa. Walczą o siebie, o swoją przyszłość o swój kraj.

Świetna książka. Świetna seria. Polecam!!!

Piąta część rewelacyjnej serii Johna Marsdena. Tu tak naprawdę od pierwszej strony pierwszej części do ostatniej strony części siódmej jest wszystko - przede wszystkim wojna, śmierć, krew i łzy, ale zostaje też jeszcze miejsce na uczucia, miłość, wiele bardziej i mniej szczęśliwych myśli, a nawet... seks. A to wszystko ubarwione kapitalną fabułą, z bohaterami, z którymi po...

Kolejna świetna część serii. Akcja naprawdę wciągająca, czego dowodem może być to, że przeczytałem ją w dwa dni =)

Cieszę się, że już przeczytałam to do końca. Część od 1 do 4 zdecydowanie lepsze. Męczyłam tą 'piątkę' i męczyłam. Jedyne co mnie zainteresowało to jakieś 20 stron przed końcem książki. Mam nadzieję, że 6 i 7 nie będą takie nudne.

Dyskusje

2 678