Gorączka

John Marsden Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Jutro (tom 5) literatura młodzieżowa
Burning for Revenge
literatura młodzieżowa
Anna Gralak
1939 ocen 129 opinii

1939 ocen

Z każdą częścią coraz bardziej wciągam się w przeżycia bohaterów. Po raz kolejny się nie zawiodłam. Zdecydowanie warto przeczytać całą serię.

To już 5 część opowiadająca o losach nastolatkach, którzy walczą z wrogiem o swój kraj, swoje życie i życie bliskich. Choć książka jest bardziej młodzieżowa, to muszę przyznać, że jest to bardzo fajna seria i nie mogę doczekać się, aż sięgnę po kolejną część.

Mam mieszane uczucia. Do 160 strony nic się nie dzieje. Jak zawsze, krótko i na temat:
- do 160 strony rozwalają lotnisko ( w 4 tomie już o tym mówili)
a później, w końcu jakaś akcja. Nadal trochę smutek, ponieważ nie ma mojej ulubione postaci. Jednak główna bohaterka znajduje dom swojej babci i tam się ukrywa cała grupa. Tam Fiona zwierza się Ellie, że kocha Homera, a...

Jest nawet ok, ale wydaje mi się, że wątki są pezedłóżane na siłę. W sumie na tej książce skończyłam moją przygodę z serią John'a Marsden'a, ponieważ stała się ona dla mnie nużąca i nie ciekawią mnie już wydarzenia w niej rozgrywające się. Wszystko jest bardzo nudne i nie potrafię się wciągnąć. Gdyby akcję wszystkich książek zmieścić w trylogi a nie 7 tomowej sadze to...

Jedna przypadkowa, podjęta pod wpływem chwili decyzja zmienia wszystko...
Nieoczekiwane okoliczności sprawiają, że nasi bohaterowie mają szansę dokończyć to, co planowali od powrotu z Nowej Zelandii.
Szaleńcza ucieczka i późniejszy pozorny spokój ponownie przerywa przerażająca powojenna rzeczywistość - zostają napadnięci przez dziecięcy gang.
Muszą sobie też poradzić z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna część Jutra. Wojna nadal trwa, a bohaterowie wciąż walczą. Ponoszą straty, ale są tez zwycięstwa. Walczą o siebie, o swoją przyszłość o swój kraj.

Świetna książka. Świetna seria. Polecam!!!

Piąta część rewelacyjnej serii Johna Marsdena. Tu tak naprawdę od pierwszej strony pierwszej części do ostatniej strony części siódmej jest wszystko - przede wszystkim wojna, śmierć, krew i łzy, ale zostaje też jeszcze miejsce na uczucia, miłość, wiele bardziej i mniej szczęśliwych myśli, a nawet... seks. A to wszystko ubarwione kapitalną fabułą, z bohaterami, z którymi po...

Kolejna świetna część serii. Akcja naprawdę wciągająca, czego dowodem może być to, że przeczytałem ją w dwa dni =)

Cieszę się, że już przeczytałam to do końca. Część od 1 do 4 zdecydowanie lepsze. Męczyłam tą 'piątkę' i męczyłam. Jedyne co mnie zainteresowało to jakieś 20 stron przed końcem książki. Mam nadzieję, że 6 i 7 nie będą takie nudne.

Dyskusje

2 662