Francuski kryminał z gwiazdami europejskiego kina. Wygraj konkurs i zdobądź kody na film!

LubimyCzytać
26.10.2020

„Tylko zwierzęta nie błądzą” to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. W rolach głównych zobaczymy gwiazdy kina europejskiego, m.in.: Denisa Menocheta („Dzięki Bogu”, „Bękarty wojny”), Damiena Bonnarda („Nędznicy”, „Dunkierka”) oraz Valerię Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”, „Isabelle i mężczyźni”). Film wejdzie do kin 6 listopada. Specjalnie dla czytelników lubimyczytać.pl przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są kody na film.

Francuski kryminał z gwiazdami europejskiego kina. Wygraj konkurs i zdobądź kody na film!
Reklama

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.

Każda z postaci ma coś na sumieniu, najwyraźniej nie chcąc dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.

Na tyle intrygujący, że pozostaniesz w niepewności aż do ostatniego momentu.

– Jordan Mintzer, Hollywood Reporter

Tylko zwierzęta nie błądzą

Nowy film cenionego europejskiego reżysera Dominika Molla, nominowanego do Europejskiej Nagrody Filmowej za obraz „Harry, twój prawdziwy przyjaciel” oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej autorstwa Colina Niela wydanej w 2017 roku. Struktura „Tylko zwierzęta nie błądzą” może budzić skojarzenia z „Rashomonem” Akiry Kurosawy. Prezentując kolejne punkty widzenia na fabularną tajemnicę, Moll umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę. W rolach głównych w filmie Molla zagrali Denis Menochet, Laure Calamy, Damien Bonnard, Valeria Bruni Tedeschi, Nadia Tereszkiewicz, Guy Roger i Bibisse’ N’drin.

Zachęca do zanurzenie się w tajemnicy i udania na prawdziwą filmową przejażdżkę.

– Mark Keizer, Variety

Dominik Moll – urodził się w 1962 roku w niemieckim Bühl. Reżyser i scenarzysta filmowy. Uznanie przyniósł mu nakręcony w 2000 roku „Harry, twój prawdziwy przyjaciel”. Miał on swoją premierę w konkursie głównym canneńskiego festiwalu i zdobył cztery Cezary, w tym dla najlepszego reżysera. Nakręcony pięć lat później „Leming” tylko ugruntował pozycję Molla jako interesującego europejskiego autora, po raz kolejny rywalizując o canneńską Złotą Palmę. Moll z sukcesami współpracuje też z telewizją, czego przykładem są seriale „Tunnel” czy „Eden”. 

reżyser Dominik Moll

Reklama

Jak zdobyć kody na film? 

Specjalnie dla czytelników portalu lubimyczytać.pl przygotowaliśmy 10 biletów na film w formie kodów internetowych do wykorzystania na platformie MOJEeKINO. Aby je otrzymać, wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Co mógł mieć na myśli reżyser Dominik Moll, nadając swojemu filmowi tytuł „Tylko zwierzęta nie błądzą?

Odpowiedzi umieszczajcie w komentarzu poniżej. Dziesięć najciekawszych odpowiedzi zostanie nagrodzonych kodami na pokaz, który rozpocznie się online 1 listopada o godzinie 20:00. Film „Tylko zwierzęta nie błądzą” będzie dostępny przez 24 godziny.

Konkurs trwa od 26.10 do 29.10. Pełny regulamin dostępny jest pod tym linkiem. Liczymy na waszą kreatywność!

Tylko zwierzęta nie błądzą

Fotografia otwierająca: materiały promocyjne Aurora Films

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [15]

Sortuj:
199
187
07.11.2020 17:01

Zwierzęta nie analizują, nie tworzą dylematów, nie tracą czasu na przemyślenia. Głównym celem zwierząt jest przetrwanie i prokreacja, a kierują się mocno rozbudowanym instynktem. Jeden błąd może kosztować je życie, więc dobrze wiedzą gdzie i po co zmierzają.
Ludzie natomiast wystawiani są na szereg pokus. Zdobycze i udogodnienia cywilizacji sprawiają, że o ile żyje nam się...

więcej

2834
4
30.10.2020 16:25

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy! Laureaci zostali poinformowani w wiadomości prywatnej.


0
0
27.10.2020 21:42

Wydaje mi się, że reżyser chciał zwrócić uwagę widza na "człowieczeństwo" wynikające z błądzenia. Upadki, stawianie na złego konia i zaprzepaszczanie swoich szans jest wpisane w życie każdego człowieka. W takim sensie rzeczywiście "Tylko zwierzęta nie błądzą".


163
1
27.10.2020 12:13

„Tylko zwierzęta nie błądzą” - zwierzęta są istotami działającymi zgodnie z naturą, instynktem. Zaś ludzie błądzą kierowani pragnieniami, ukrywanymi intencjami, a strach przed ujawnieniem prawdy o swoich pragnieniach powoduje, że się gubią i błądzą po omacku.


683
626
27.10.2020 09:58

Co mógł mieć na myśli reżyser Dominik Moll, nadając swojemu filmowi tytuł „Tylko zwierzęta nie błądzą”?

Nie wiem, nie mam pojęcia. Może był pod wpływem? Bo to przekonanie, ani dosłownie, ani w przenośni, nie jest prawdziwe.


646
82
26.10.2020 18:25

Zwierzęta zawsze znajdą drogę powrotną. Są wyposażone w instynkt, którego my ludzie możemy im jedynie zazdrościć. One nigdy nie błądzą. Ja bym powiedziała, że w przypadku ludzi - kto nic nie robi, ten nie błądzi.


0
1298
27.10.2020 05:06

Gołębie pocztowe mają wbudowany w głowę biologiczny zegar magnetyczny. Dlatego są w stanie powrócić do gołębnika z odległości powiedzmy 2000 kilometrów.


646
82
27.10.2020 17:56

@zielonookibrunet Dlaczego akurat gołębie?! 🙈 Nie ma innych na tyle "mądrych" zwierząt?


0
1298
27.10.2020 23:10

Lubię gołąbki pokoju, jasne że są patrz na jaskółki czy bociany.


646
82
28.10.2020 12:11

Jakieś wyjątkowe zamiłowanie do ptactwa? ;) Ja bym bardziej w jakieś np. wilki poszła.


0
1298
28.10.2020 15:40

Ja wolę roślinożerców, oglądałem kiedyś dokument jak kilka lwów złapało i rozszarpywało kojota. Ja jestem osobą wysoko wrażliwą, więc wczułem się w ten ból i agonie rozszarpywanego zwierzaka. Zapadła mi w pamięci ta jego mordka wykrzywiona z bólu.
https://www.youtube.com/watch?v=pdkoOP3OPd0


156
90
26.10.2020 16:09

Cóż - błądzić jest rzeczą ludzką. Choć, kto pyta - nie błądzi. Czyżbyśmy mieli gotowe odpowiedzi na wszystko i stracili zdolność stawiania pytań?


50
38

Myślę, że reżyser mógł mieć na myśli fakt, że my - ludzie mamy większy potencjał rozwojowy niż zwierzęta, ale często zachowujemy się o wiele gorzej niż one. Żeby było śmieszniej nic sobie w momencie błędu często z tego nie robimy. Natomiast popełniamy masę błędów każdego dnia i prędzej czy później zdajemy sobie z tego sprawę. Ostatecznie to zwierzęta nie wiedzą, że robią...

więcej

2834
4
26.10.2020 11:09

Zapraszamy do dyskusji.


0
0
27.10.2020 11:39

"Nasi bracia mniejsi" napędzani przez popędy i kierowani przez bodźce zewnętrzne, wykonują czynności konieczne do życia osobnika lub utrzymania gatunku.
Człowiek nie ufa instynktowi. Nie ufa też samemu sobie. W sposób mało świadomy lokuje źródło oceny samych siebie w innych ludziach. W ten sposób uczy się podstawowej nieufności wobec własnego doświadczenia, które...

więcej

zgłoś błąd