Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2276
Dyskusji
1091542
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Wróg z kosmosu - wygraj książkę "Piąta fala. Bezkresne morze

LubimyCzytać
utworzył 14.01.2015 o 11:48

Zdecydowana większość opowieści science fiction o spotkaniu z kosmitami przedstawia obcych jako antagonistów, wrogów, którzy za wszelką cenę chcą unicestwić nas, nasz kulturowy dorobek, a nawet całą planetę.
Ale czy obcy, jeśli ich spotkamy, na pewno będą chcieli zniszczyć naszą cywilizację?
Czekamy na teksty o objętości do 2000 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają po egzemplarzu książki.


Piąta fala. Bezkresne morze - Jacek Skowroński
Piąta fala. Bezkresne morze

Autor : Rick Yancey

Porywająca kontynuacja „Piątej fali”! Ci, którym udało się przeżyć kolejne fale inwazji Obcych, zrozumieli, że by przeżyć w nowej rzeczywistości, nikomu nie można ufać. Konflikt dwóch cywilizacji wkracza na zupełnie inny poziom. Ocaleć może tylko jedna ze stron. Dlaczego bezcieleśni Obcy chcą wymazać z powierzchni Ziemi ostatnie ślady ludzkiej cywilizacji? Jak Cassie i jej przyjaciele zamierzają przetrwać okrutną zimę i czy uda im się znaleźć sposób na pozbycie się najeźdźców? Jeden z najlepszych cykli science fiction ostatnich lat to pasjonująca opowieść o sile ludzkiego uporu i odwadze mimo wszystko.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 14 do 20 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 2000 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Otwarte.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [61]

Sortuj:
660
0
15.01.2015 19:38

Być może gdzieś w ogromnym wszechświecie, miliony lat przed powstaniem życia na Ziemi, narodziła się inteligentna cywilizacja. Oznaczałoby to, że dziś jest ona tak bardzo rozwinięta technologicznie, że bez trudu może eksplorować kosmos w poszukiwaniu jakże rzadkich form życia. Zatem jeśli udałoby im się wśród miliardów innych planet odnaleźć naszą Ziemię, to czy rozsądnie...

więcej

228
27
15.01.2015 20:00

Co by tu najpierw zjeść? Boczek, karkówkę, a może kiełbaskę zastanawiam się przewracając mięso na ruszcie Uff...jak gorąco. Nie wiem czy grill w taki upał to był dobry pomysł biorę butelkę zimnej wody i przykładam ją sobie do policzków.
- Bo.
Co to było? odwracam się gwałtownie, lecz nie widzę źródła dźwięku Zdawało mi się.
- Bo.
Tym razem dźwięk dobiega z lewej strony,...

więcej

0
0
16.01.2015 02:25

Kolejny nudny dzień, powoli zmierzam ku drzwiom, za którymi dzieją się straszne rzeczy... Tak, tak, idę do pracy. Ale kto to? Co to za mężczyzna? Pierwszy raz go widzę. Jakiś nowy? O nie! Patrzy na mnie. Co ja mam teraz zrobić? Jest taki przystojny, nie umiem rozmawiać z przystojniakami! Nie, tylko nie to. Nie podchodź do mnie.
-Cześć, jestem Marcin, a Ty?
-Marta.
-Miło mi...

więcej

0
1428
konto usunięte
16.01.2015 14:38

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


639
266
16.01.2015 17:42

Jeśli nie, to wszystkie filmy s-f kłamią. :|
W ostatnich latach namnożyło się filmów, które mówią, że kosmici są albo dobrzy, albo chcą zniszczyć nasza planetę. Ale zanim do nas przylecą, to my ją zniszczymy. Więc się nie bójmy :)
Ja jestem pewna, że jeśli kosmici przybyliby na naszą super planetę to tylko po wodę. Może oni jej nie mają, albo, albo jesteśmy potomkami...

więcej

1337
91
16.01.2015 20:17

Hm. To trudne pytanie, bo tak naprawdę wszystko zależy od tego, na jakim poziomie ewolucji byliby owi najeźdźcy z kosmosu. Gdybyśmy przyjęli założenie, że są to istoty humanoidalne, które rozwijają się podobnie do ludzi, tylko różnią się wyglądem (sami wiecie: wielkie głowy, zielone ciała), to z całą pewnością że ich celem byłby podbój Ziemi. Świat pokazuje, że ludzie mają...

więcej

420
167
16.01.2015 21:08

Wierzę w kosmitów, to prawda. Ludzie mają się za pempki świata, ale nie sądzę, żebyśy naprawdę byli najważniejsi i jedyni. Jest jednak pewna gruba różnica pomiędzy mną, a typowymi osobami obawiającymi się inwazji z kosmosu. Przede wszystkim, ja się nie obawiam, ja wręcz codziennie wieczorem robię sobie seans przed oknem i wypatruję dzikich błysków pomiędzy gwiazdami, jakbym...

więcej

721
82
16.01.2015 21:51

Skąd pomysł, że to obcy muszą przylecieć do nas? A co, jeśli to my pierwsi będziemy obcymi- na ich planecie? Może to nie będzie świetnie rozwinięta cywilizacja inteligentnych stworzeń. Wyobraźmy sobie planetę podobną do ziemi. Tylko bez ludzi, bez cywilizacji. Spokojną, gdzie wszystko żyje ze sobą w spokoju i pewnej symbiozie. Może "inteligentne" stwożenia są tylko...

więcej

0
0
16.01.2015 23:25

Gorące popołudnie. Druga połowa lipca. Bezchmurne niebo. Bezwietrznie. Trawa na łące wydaje się jakby zieleńsza. Może to przez te żar lejący się z nieba? Mały rudzielec leży w trawie i sumiennie notuje wszystko to co widzi. Marzy o tym, żeby zostać detektywem. Do jego uszu dochodzą jakby dziwne dźwięki, słychać je jakby z nieba, ale słońce praży tak mocno, że wszystko się...

więcej

1800
3
17.01.2015 10:00

Obcy już od dawna odwiedzają Ziemię. Po co? Wiadoma rzecz dla swojego hobby- robią kręgi w zbożu. Pewnego dnia po raz pierwszy lądują w Polsce: na polu osiada spodek, wybiegają z niego ufoludki i zabierają się do robienia kręgów w zbożu.
-Co wy tu robicie?-słyszą nagle głos. To chłop Wiesiek wyszedł na pole.
Ufoludki patrzą na siebie przerażone, aż w końcu jeden z nich...

więcej

Reklama
zgłoś błąd