forum Oficjalne Konkursy

Zwierzaki też mogą być sportowcami – wygraj książkę „Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”.

LubimyCzytać
utworzył 16.06.2021 o 12:54

Kocia Szajka znów na tropie! Dołącz do śledztwa, pomóż rozwiązać kryminalną zagadkę Loli i Poziomce! Pewnego ciepłego kwietniowego popołudnia nieznany sprawca utrąca kamieniem ucho różowego jelenia, zdobiącego wzgórze zamkowe w Cieszynie. Anatol Szalbot, właściciel miejscowej kawiarni jest załamany. Stojący w jej pobliżu jeleń od lat przyciągał tłumy. Komu zawadzał? Czy trop do rozwiązania zagadki wiedzie szlakiem różowych magnolii? Sprawa jest poważna. Pomóc może tylko Kocia Szajka, którą dowodzi sam Komandos, były oficer kocich oddziałów specjalnych. Do śledztwa wyznacza Lolę i Poziomka, dwie przebojowe kotki, które wspaniale radzą sobie z powierzonym im zadaniem.

Lola i Poziomka to dwie kotki, które tuż przed nieszczęśliwym wypadkiem różowego jelenia ćwiczyły w parku jogę. A wasze zwierzaki, jaki sport uprawiają? Wyścig do lodówki i z powrotem? Zapasy o to, kto zajmie większą część kanapy? A może bieg z listonoszem na krótki dystans?Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Kocia Szajka i ucho różowego jelenia - Jacek Skowroński
Kocia Szajka i ucho różowego jelenia

Autor : Agata Romaniuk

Kocia Szajka znów na tropie! Dołącz do śledztwa, pomóż rozwiązać kryminalną zagadkę Loli i Poziomce! Pewnego ciepłego kwietniowego popołudnia nieznany sprawca utrąca kamieniem ucho różowego jelenia, zdobiącego wzgórze zamkowe w Cieszynie. Anatol Szalbot, właściciel miejscowej kawiarni jest załamany. Stojący w jej pobliżu jeleń od lat przyciągał tłumy. Komu zawadzał? Czy trop do rozwiązania zagadki wiedzie szlakiem różowych magnolii? Sprawa jest poważna. Pomóc może tylko Kocia Szajka, którą dowodzi sam Komandos, były oficer kocich oddziałów specjalnych. Do śledztwa wyznacza Lolę i Poziomka, dwie przebojowe kotki, które wspaniale radzą sobie z powierzonym im zadaniem. Do tej pory ukazały się: „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”, w przygotowaniu: „Kocia Szajka i napad na moście”

Regulamin
  • Konkurs trwa 16 - 22 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Agora. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [22]

Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 16.06.2021 12:54
Administrator

Kocia Szajka i ucho różowego jelenia

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Kocia Szajka i ucho różowego jelenia
mimbla 16.06.2021 13:22
Czytelnik

Joga, to jest to - Pacho,  możne godzinami tkwić w jednym miejscu, bez marnowania nawet odrobiny energii.  Jego piętrowe legowisko, to zarazem mata do ćwiczeń jogi i punkt obserwacyjny. To tu z mozołem rozciąga mięśnie ale tylko gdy tego potrzebuje, bo na ogół niepotrzebnie nie traci energii na zbędne rzeczy.   

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Edith 16.06.2021 13:29
Czytelniczka

Mój piesek przeżył ze mną 13 lat. Mam masę wspomnień i tak raz zabrałam go ze sobą nad jezioro. Uważam, że już wtedy nie czuł się dobrze, a mimo tego potrafił chodzić za mną, nie zgubił się i nawet wszedł w taką dziecinną siatkę, że faktycznie mogło to wyglądać na granie w piłkę - gonienie za prosto do bramki...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Jędrek 16.06.2021 18:55
Bibliotekarz

  Od kiedy wprowadziliśmy się do domku po dziadkach towarzyszą
nam zwierzęta gnieżdżące się w ogrodzie. Zaczęło się od kotki nazwanej przez
nas „Mamusia” oraz jej młodziutkiej córeczki „Eluni”. Chętnie korzystały z
resztek pokarmu jakie im podrzucaliśmy. Wkrótce Mamusia popisała się kolejnym
miotem aż siedmiorga kociąt. Początkowo kryły się w stosie drewna jaki pozostał
po...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Patrycja 16.06.2021 20:08
Czytelniczka

Nie możemy mieć zwierzaka ze względu na astmę syna i brak miejsca, ale do niedawna mieliśmy Chicuachue - Suzi moich rodziców, zabraną kilka lat temu z dzikiej hodowli. Bardzo się wszystkiego bała, a najbardziej burzy, więc jej sportem było znalezienie sobie bezpiecznej kryjówki. Chowała się w szparce za automatem, między meblami, wykopując ze szary listwę z wtyczkami,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Joanna 16.06.2021 20:59
Czytelniczka

Szczerze, to jeszcze nie miałam takiego psa, który tak wysoko skacze. Mały kundelek a potrafi wskoczyć wszędzie, jeśli przypadkiem coś się zostawi na stole, przepadło. Lato w pełni a przy grillu musimy go zamykać, a z prania swobodnie mogę na dworze wywiesić tylko gatki i skarpetki, resztę ściągnie. Skoki wzwyż jak i w dal - bezkonkurencyjny. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Myszka 17.06.2021 10:55
Czytelniczka

Mój kocurek Gucio jest niesamowity, chociaż miałam już kilkanaście różnych kotów, to ten z pewnością mógłby zostać detektywem. Moi sąsiedzi są zapalonymi gołębiarzami i nie lubią kotów, więc jestem zmuszona trzymać Gucia na smyczy. Ma swoje miejsca stałe z drapakiem i kuwetą oraz zabawkami, lecz uwielbia śledzenie sąsiadów. Czołga się cichutko do granicy działki, wchodzi...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
TylkoSkończęRozdział 17.06.2021 11:42
Czytelniczka

Mika i Alba to labradory. Więc zapewne domyślacie się w jakiej dziedzinie sprawdzają swoje umiejętności?
Ekstremalnej.
Wyczynowej.
Niebezpiecznej i jednocześnie dającej dużo satysfakcji.

Sprawdzają pojemność i rozciągliwość żołądków własnych.

One jedzą WSZYSTKO. obierki po warzywach. Skorupki po jajkach, orzechy, cytrynę, cebulę, czereśnie (prosto z drzewa), truskawki...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Gońka 17.06.2021 13:24
Czytelniczka

Shogun trenuje sporty walki. Na co dzień jest sympatycznym i towarzyskim łasuchem. Uwielbia być karmiony z ręki. Na nasz widok zbliża się radośnie machając ogonem. Lubi się chować i pojawiać nagle - podglądając, czy na niego patrzymy. Przypomina nam to zabawę naszej córeczki w "nie ma... nie ma... a jest!". 
Od czasu do czasu trenujemy go w sportach walki - przed lustrem ;)...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Marta B 18.06.2021 08:33
Bibliotekarka

mamy Chomika, a właściwie Chomisię, bo to dziewczynka. Ulubionym sportem są biegi przełajowe z przeszkodami. Ma zrobiony wybieg: są rurki, miejsca do wspinania, do kopania. Słowem wszystko co chomiki uwielbiają, wykonane przez córkę głównie z kartonu, w niektórych zakamarkach zawsze czeka smakołyk. No bo kto by się nie skusił na pestkę dyni, albo mączniaka  😀 Mała...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd