forum Oficjalne Konkursy

Kobieta jako główna bohaterka

LubimyCzytać
utworzył 29.01.2020 o 15:15

Kobieta jako główna bohaterka – wygraj książki „Nocna droga” i „Maryla z Zielonego Wzgórza”

Życie każdej matki składa się z trudnych wyborów…

Przez osiemnaście lat Jude Farraday stawiała potrzeby dzieci ponad własne i było warto: bliźniaki Mia i Zach wyrosły na parę bystrych szczęśliwych nastolatków. Kiedy do niewielkiej zżytej społeczności wprowadza się Lexi Baill - dziewczyna, która ma za sobą trudne dzieciństwo i bolesną przeszłość - Jude nie kryje radości. Lexi szybko zaprzyjaźnia się z Mią, a kiedy Zach zakochuje się w Lexi, cała trójka staje się nierozłączna.

Jude zawsze robiła wszystko, by uchronić dzieci przed niebezpieczeństwem. Pewnej letniej nocy jej najgorsze lęki się urzeczywistniają. Jedna feralna decyzja raz na zawsze odmienia losy nastolatków. Rodzina Farradayów staje przed najcięższą próbą, a Lexi traci wszystko, na co długo pracowała. Bohaterowie będą musieli stawić czoła konsekwencjom albo znaleźć siłę, by… przebaczyć.Niezwykła, płynąca prosto z serca powieść dla miłośniczek serii Ania z Zielonego Wzgórza oraz mistrzowskiego pióra Sarah McCoy. Kreśli obraz codziennego życia mieszkańców Wyspy Księcia Edwarda w okresie, zanim przybyła tam Ania.

Każdy z nas na pewno pamięta Anię z Zielonego Wzgórza i jej przygody od momentu, kiedy w roku 1876 przybyła na farmę rodzeństwa Maryli i Mateusza Cuthbertów. Niejednemu z Was, drodzy Czytelnicy, przemknęły przez myśl pytania, dlaczego właściwie Maryla i jej brat pozostali samotni do końca życia? Co zaważyło na podjęciu takiej, a nie innej decyzji? Czy spowodował to splot niesprzyjających okoliczności, czy ich własne wybory? Dlaczego jako starsi ludzie wciąż mieszkali razem i wspólnie prowadzili gospodarstwo?

Pozycja obowiązkowa dla miłośniczek Ani z Zielonego Wzgórza oraz powieści historycznych.Kristin Hannah w swojej powieści opisuje życie kobiety, która zaryzykuje wszystko dla swoich dzieci, a Sarah McCoy przywołuje Marylę, którą czytelnicy tak dobrze znają z serii o pewnej rudowłosej dziewczynce imieniem Ania. Obie książki łączy kobieta jako główna bohaterka. Może macie w swoim otoczeniu przyjaciółkę bądź członkinię rodziny, która również zasługuje na bycie bohaterką książki? Wybierzcie jedną kobietę z waszego życia, o której zdecydowalibyście się napisać książkę.
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.
 

Autorzy trzech najciekawszych tekstów otrzymają pakiety z egzemplarzami książek.

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 29 stycznia - 6 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Świat Książki. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

odpowiedzi [74]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 12.02.2020 16:51
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Makiwarrior
Lexy
MariaAntonina
Iwona Matelska
mmizi

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Makiwarrior 10.05.2020 21:18
Czytelnik

Jest jeszcze jakaś szansa, że te książki dotrą do laureatów?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 06.02.2020 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aurora92 06.02.2020 23:59
Bibliotekarka

Zdecydowanie bohaterką książki mogłaby być ciocia Irena.
Niby zwyczajna kobieta - żona, matka, ciocia - a wszyscy ją lubią. Jest niezwykle zabawna, bardzo często rzuca komicznymi tekstami czy robi coś głupiego, a potem sama śmieje się ze swojej głupoty, mogłaby więc być wymarzoną bohaterką jakiejś komediowej książki.
To osoba, która nie znosi ciszy, uwielbia rozmawiać z...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Violetka 06.02.2020 23:07
Czytelniczka

Moja prababcia. Urodzona w czasach międzywojnia, najmłodsza z siódemki rodzeństwa, najbardziej żądna wiedzy i kochająca książki równie mocno jak ja. Na zdobywanie wiedzy nie miała wielkich szans żyjąc na małej wsi, w dodatku wybuchła II wojna światowa. W wojennych latach wiele przeszła. Pracowała u Niemców, którzy zajęli lokalny dwór, dwa razy uniknęła wywozu do obozu pracy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Lila 06.02.2020 23:00
Czytelniczka

Drodzy Czytelnicy, przedstawiam Wam opowieść o pani Mirce. Jest to kobieta pełna wewnętrznego spokoju, pomimo tragedii, które dotykają ją od wielu lat. Inna osoba na jej miejscu dawno by się załamała. Pani Mirka ma w sobie determinację, by żyć, bo wie, że to życie jest wiele warte i cenne.
Panią Mirkę znam od dziecka, była bibliotekarką w mojej szkole. Ponad 30 lat temu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
aniasztukaczytania 06.02.2020 22:46
Czytelnik

W moim otoczeniu jest jedna kobieta, o której napisanie książki stanowiłoby zarówno wyzwanie jak i przygodę oraz ogromną przyjemność . Opowieść zaczynałaby się w czasach przed drugą wojną światową, a kończyła współcześnie. Historia dziewczynki, która przeżyła wybuchy bomb, stratę bliskich, została postrzelona, ledwo przeżyła, wielokrotnie musiała uciekać i modlić się o...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Agnes_Grey 06.02.2020 22:34
Czytelniczka

Prawdziwe życie samo pisze niezwykłe historie, niejednokrotnie bardziej dramatyczne od tych fikcyjnych. Ich bohaterki wędrują swoimi cichymi ścieżkami nie rzucając się oczy: skromne i doświadczone przez los, a przy tym silne i odważne w obliczu niesprawiedliwego losu.

Najstarsza siostra mojego dziadka przez całe swoje życie była cichym aniołem dobroci. Pomagała...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
MrCoon 06.02.2020 22:02
Czytelnik

Kleopatra, Margaret Tatcher, Maria Skłodowska-Curie, Joanna d'Arc, Coco Chanel, Katharine Hepburn, Marylin Monroe, Pola Raksa, Justyna Kowalczyk, Krystyna Janda, Wisława Szymborska, księżna Diana Spencer, Irena Santor, Agnieszka Holland, Maria Czubaszek, Beata Tyszkiewicz, Katarzyna Grochola, Królowa Wiktoria, Matka Teresa, Mona Lisa, Michelle Obama, Janina Ochojska,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
dymek19 06.02.2020 18:01
Czytelnik

Opisałbym historię swojej przyjaciólki która mimo życiowej tragedii ( miała wypadek samochodowy i od 10 lat porusza się na wózku) .Nigdy się nie poddaje, z jej twarzy nigdy nie znika uśmiech, idzie mocno do przodu. Robi rzeczy których nigdy nie zrobiłaby przed wypadkiem skoki spadochronowe ,lot paralotnią. To wielki przykład dla tych którzy się poddają i nie wierzą swoje...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
mmizi 06.02.2020 17:51
Czytelnik

Czy to nie piękne, że pomyślałam od razu o mojej ukochanej Mamie? O kobiecie niezwykle pięknej, ale pięknej nie tylko fizycznie, a przede wszystkim mentalnie. Jest to wzór, który będę naśladować jako jedyna córka do końca moich dni. Mama, Mamusia, Mamcia, to kobieta niezwykła. To ona pokona największe problemy, to ona wymyśli zawsze wyjście, które nie zrani nikogo celowo....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd