forum Oficjalne Konkursy

Ogrodnik-pasjonat na tropie przestępców - wygraj książkę „Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)".

LubimyCzytać
utworzył 22.11.2018 o 11:24

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Naro-dowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie! Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści. Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwikłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Karolinie Morawieckiej, wdowie po aptekarzu, pomaga w śledztwie jej sztuka kulinarna. Jaka umiejętność, niepowiązana bezpośrednio z tropieniem przestępców, mogłaby Wam pomóc w prowadzeniu dochodzenia razem z bohaterką? Pielęgnacja roślin? Znajomość tajników motoryzacji? Nie zapomnijcie uzasadnić swojego wyboru.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym) - Jacek Skowroński
Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)

Autor : Karolina Morawiecka

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Naro-dowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie! Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści. Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwi-kłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Regulamin
  • Konkurs trwa 26 listopada do 3 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Lira. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [41]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Mili 26.11.2018 23:32
Czytelniczka

Pochodzenie :)

Tak się składa, że moja babcia i duża część rodziny mieszka w Skale. Każde wakacje spędzałam więc w okolicach Ojcowskiego Parku Narodowego, na zamku (gdzie znaleziono zwłoki), znam okoliczne miejscowości i posiadam szeroki wachlarz znajomości.
Kto wie, może morderca mieszka po sąsiedzku z moją babcią?:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
monaliza159 27.11.2018 07:43
Czytelniczka

Znajomość ziół mogłaby być pomocna przy tym dochodzeniu. Zioła posiadają właściwości, które wpływają na człowieka. Mówiąc o wpływie mam na myśli nie tylko walory smaku czy węchu, lecz również lepszą pracę mózgu i koncentrację. Ważny jest dobór ziół i umiejętne łączenie ich ze sobą. Mogą nam pomóc ale też zaszkodzić.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
27.11.2018 11:10

Moja tajna broń to zła godzina. Trzyma się mnie ta potwora jak rzep i kocha na kleszcza. Wystarczy wspomnieć i już leci na miotle złośliwie chichocząc by coś namącić albo zepsuć. Daje to ten efekt, że z reguły znajduję się w niewłaściwym miejscu i niewłaściwym czasie. Taki mój ślepy (nie)fart. Z serca więc radzę złoczyńcom: Od razu przyznać się co nabroili, bo jak zła...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anksunamun 27.11.2018 11:42
Czytelnik

Umiejętnością, niepowiązaną bezpośrednio z tropieniem przestępców, która mogłaby pomóc mi w prowadzeniu dochodzenia razem z bohaterką, jest znajomość sztuk walki. Obejrzawszy dokładnie miejsce zbrodni i obrażenia denata mogłabym, posługując się całą gamą podstawowych odruchów, właściwych zarówno napastnikowi, jak i osobie atakowanej, odtworzyć przebieg zdarzeń i nakreślić...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Izabella 27.11.2018 14:28
Czytelnik

Ja z pozoru nie wyróżniam się niczym szczególnym, ale może to właśnie okazać się pomocne. Nie rzucam się w oczy, a jednocześnie jestem spostrzegawcza. Poza tym mam jedną cechę dziś nieczęsto spotykaną: lubię i umiem słuchać ludzi. W dodatku mam w sobie coś takiego, że wybierają mnie często na powiernika i niejedną już historię rodzinną, i osobistą poznałam całkiem...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
AliceInWonderland 27.11.2018 22:31
Czytelniczka

Jestem z natury trochę podejrzliwa i pamiętliwa. O ile na co dzień w relacjach z ludźmi takie cechy są mniej wskazane, o tyle w śledztwie mogłyby się okazać idealne!
Niepokojące mnie sytuacje lub osoby analizuję na wszystkie możliwe sposoby, jednocześnie szukając konkretnego rozwiązania dla danego problemu.
Natomiast w sztuce kulinarnej najważniejsze miejsce w moim...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
joola 28.11.2018 01:04
Czytelnik

Myślę, że posiadłam umiejętność czytania między wierszami. Dotyczy to słów wypowiadanych, napisanych, ale też mimiki rozmówcy, jego gestów, mowy ciała. Pomaga mi to wyczuć fałsz "na odległość", bezbłędnie odczytywać intencje, wyczuwać tzw. pismo nosem.
W duecie z Karoliną byłybyśmy niepokonane!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Gosia 28.11.2018 08:46
Czytelnik

Matematyka nie dla mnie tajemnic!
Całki i granice to żadne zagadki, każde równanie ma swoje rozwiązanie, chyba że trafimy na sprzeczności! Dlatego myślę, że moje matematyczne zdolności pozwoliłyby mi na wyliczenie wszystkich podejrzanych, a następnie prawdopodobieństwo wskazania właściwej, winnej osoby wynosiłoby 100%!
Kwestia prawidłowych obliczeń i odrobiny czasu, a...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
anhedonia91 28.11.2018 09:30
Czytelnik

Gdy śledztwo na tapecie i złapać trzeba
sprawcę, to liczę nieustannie na swoją
wyobraźnię

Wierzę, że historie i krótkie anegdotki
mogą doprowadzić mnie do rozwiązania
zbrodni

Piszę, kombinuję, charakter wnet poznaję
sztuka zabawy słowem w przestępstwie
się przydaje

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Matuska94 28.11.2018 09:43
Czytelnik

W efektywnym śledzeniu niezbędne są też umiejętności "miękkie". Mam na myśli mianowicie umiejętność wzbudzania zaufania innych, a tym samym możliwość szczerej rozmowy, co w tym przypadku jest niezbędne do zdobycia poufnych informacji i kluczowych tropów. Sukces gwarantowany!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Reklama
zgłoś błąd