forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Zapominalstwo - wygraj książkę "Na skraju załamania"

LubimyCzytać
utworzył 14.03.2018 o 10:35

Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie. Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie kobieta nie potrzebuje pomocy. Teraz nieznajoma nie żyje. Od tamtej feralnej nocy regularnie powtarzają się głuche telefony mącące jej spokój, a ona sama czuje, że jest obserwowana. Nękana wyrzutami sumienia zaczyna miewać kłopoty z pamięcią. Coraz częściej nie może sobie przypomnieć, czy zażyła lekarstwa, jaki kod odblokowuje alarm, gdzie zaparkowała samochód, dlaczego zamówiła dziecięcy wózek, skoro nie jest w ciąży, i czy leżący na blacie w kuchni nóż na pewno nie był pokryty krwią… Jedyne, czego nie może wyrzucić z pamięci, to twarz zamordowanej kobiety.

Cass Anderson zaczyna mieć kłopoty z pamięcią. Coraz częściej zapomina o tym, co robiła, a w swoim domu zauważa przedmioty, których nie potrafi powiązać z własnymi działaniami. Czy zdarzyło się Wam zapomnieć o czymś ważnym? Opiszcie tę sytuację i co z niej wynikło.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Na skraju załamania - Jacek Skowroński
Na skraju załamania

Autor : B.A. Paris

Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy... Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie. Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie kobieta nie potrzebuje pomocy. Teraz nieznajoma nie żyje. Od tamtej feralnej nocy Cass nie może się pozbierać – regularnie powtarzające się głuche telefony mącą jej spokój, a ona sama czuje, że nieustannie jest obserwowana. Nawet najmniejszy dźwięk przyprawia ją o przyspieszone bicie serca i ciarki. Nękana wyrzutami sumienia zaczyna miewać kłopoty z pamięcią. Coraz częściej nie może sobie przypomnieć, czy zażyła lekarstwa, jaki kod odblokowuje alarm, gdzie zaparkowała samochód, dlaczego zamówiła dziecięcy wózek, skoro nie jest w ciąży, i czy leżący na blacie w kuchni nóż na pewno nie był pokryty krwią… Jedyne, czego nie może wyrzucić z pamięci, to twarz zamordowanej kobiety. Autorka "Za zamkniętymi drzwiami", bestsellera, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym, a w Polsce gościł na listach bestsellerów przez ponad 30 tygodni, powraca z nowym elektryzującym thrillerem psychologicznym! Zaskakujące zwroty akcji i ciągłe napięcie przyprawią Was o gęsią skórkę! JEŚLI NIE MOŻESZ UFAĆ NAWET SOBIE, TO KOMU MOŻESZ WIERZYĆ?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 14 marca do 21 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Albatros.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [64]

Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 14.03.2018 10:35
Administrator

Na skraju załamania

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Na skraju załamania
Agnieszka Kandulska 15.03.2018 19:05
Czytelnik

Zapominałam się kiedyś wielokrotnie, w oparach smutku czy radości, strachu, miłości,zauroczenia czy wątpliwości, powstawały wierszydła, które chowałam na dnie szuflady...Dziś dzielę się z Wami jednym z nich:
"Ostatnie tango w Paryżu"
W Twoim spojrzeniu
Lawina słów bezdźwięcznych
Pragniesz czegoś innego
Twój uśmiech ukryty
Za lewą dłonią
Ja Ci pozwalam...i
Pośród zakurzonych...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Moncia 16.03.2018 20:09
Czytelnik

Zapominanie o drobnostkach to raczej normalna cecha każdego zapracowanego człowieka. Pewnego dnia wybrałam się z siostrą na zakupy. Spędziłyśmy długo czasu w jednej z miejscowych galerii handlowych, po czym nadszedł czas pójścia do samochodu. Pewnie pomyślicie, że szukałam go pół dnia po parkingu? Nie! Wiedziałam gdzie stoi. Sęk w tym, że nie wiedziałam, gdzie zapodziałam...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aby napisać wiadomość zaloguj się
FlapperGirl 14.03.2018 11:57
Czytelniczka

Raz w życiu zapomniałam o strachu. Głupim, zacofanym strachu podszywającym się pod rozsądek i realizm. Przestałam się mazać i po prostu zrobiłam to, czego zawsze się bałam. Do dziś żyję z konsekwencjami tej decyzji i jest mi z nimi nad wyraz dobrze. Teraz stoję przed kolejną decyzją. Strach nadal czuwa i odzywa się niepytany. A ja wierzę, że znów uda mi się zapomnieć.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mystery 14.03.2018 12:20
Czytelniczka

Na ogół mam dobrą pamięć. Jako jedyna w rodzinie pamiętam daty urodzin i imienin wszystkich najbliższych mi osób. Uwielbiam kupować im kilka dni wcześniej prezenty i wręczać w dniu ich święta.
Jednak parę lat temu zapomniałam. Każdemu się może przecież zdarzyć.
Miałam trudny okres w pracy, do tego byłam przeziębiona i wiecznie niewyspana.
Nadszedł 5 stycznia. W mojej...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
kala13_95 14.03.2018 14:04
Czytelnik

Chciałabym się podzielić śmieszną sytuacją z mojego życia, która dotyczyła także mojego taty, który właśnie wtedy o czymś zapomniał, albo o kimś ! Było to dawno, więc znam tą historię tylko z opowiadań mojej mamy. Mam siostrę bliźniaczkę, dlatego jak się urodziłyśmy wszystkim przewróciłyśmy świat do góry nogami. Miałyśmy wielki podwójny wózek, w tamtych czasach był to...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Villiana 14.03.2018 15:19
Czytelniczka

Zapominam ciągle o tym samym. O jajkach, które gotuję na twardo i o mleku grzanym na kakao. Mąż śmieje się ze mnie, że moje jajka są zawsze na "bardzo twardo", spalonych garnków nie wypomina, wiecznie zalanej kuchenki mlekiem również. A wystarczyłby timer jakiś. O taki, jak miała główna bohaterka oglądanego przeze mnie wczoraj filmu "Kształt wody" i możliwe, że byłoby po...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Dora 14.03.2018 16:19
Czytelnik

Z perspektywy czasu jest to śmieszna sytuacja.14 lat temu córka miała chrzest święty.Pech chciał że w ferworze przygotowań,obsługi przyjezdnych gości,mieszania w garach, zapomnieliśmy o tym że w nocy cofamy zegary o godzinę do tyłu.No i tak ostatnie przygotowania do wielkiego wyjścia, dzwoni wściekła chrzestna z pod kościoła,,gdzie do cholery jesteście msza się zaczęła...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
zlatawiecz 14.03.2018 17:06
Czytelnik

Poniedziałek 15:00

- To o której mam w środę tego lekarza?
- Nie pamiętam, zadzwonię i się zapytam...

10 minut później

- Na 10:30, ale dzisiaj.
- I co teraz?
- Ktoś odwołał wizytę i zwolnił się termin na jutro.


I tak jest prawie zawsze;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
miłośniczkaksiążek 14.03.2018 18:08
Czytelnik

Generalnie cieszę się dobrą pamięcią. W małym paluszku mam najważniejsze daty. Zawsze pamiętam o wizytach u lekarza, urodzinach, egzaminach itp. Doskonale zapamiętuję imiona i nazwiska nowo poznanych mi osób. Każdemu jednak pamięć zaczyna szwankować w nieoczekiwanych momentach. Tak stało się pewnego ranka, kiedy szłam odebrać wyniki badań. Nie wiem jak to się stało, ale...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Cień_człowieka 14.03.2018 19:06
Czytelnik

Zawsze wychodząc z mieszkania pojawiają mi się myśli, że nie zamknęłam drzwi. Bywało, że już parę razy wracałam się z powrotem, aby tylko sprawdzić i uspokoić swoje mylne przeczucie. Rzeczywiście bywało, że mnie zwodziło i upewniałam się tylko, że jednak nie mam jeszcze sklerozy.
Wszystko było do czasu... Pewnego słonecznego dnia, gdy byłam już jakieś 20 minut od mojego...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anna Glesner 14.03.2018 19:12
Czytelniczka

Do tej pory przytaczam te sytuacje bo z perspektywy już kilku lat wydaje mi się śmieszna...ale wtedy tak nie było..A związana jest z tym że zapomniałam wziąć dowód na maturę..Zorientowałam się już w szkole..Jak zobaczyłam w dłoniach koleżanek,że one mają...a mój był w domu na biurku.Nie mogłam wrócić bo mój dom jest odległy o 12 km..ale to jeszcze nie koniec..bo od razu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd