Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2282
Dyskusji
1103208
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Wsiąść do pociągu - wygraj ksiażkę "Samotna gwiazda".

LubimyCzytać
utworzył 20.06.2016 o 13:51

Kilka tygodni przed wyjazdem do college’u Chloe z chłopakiem i dwójką przyjaciół wyrusza na wielką europejską wyprawę. Ich celem jest Barcelona. Jednak wcześniej muszą przejechać przez kilka miast Europy Wschodniej. Podróżując pociągiem Chloe poznaje chłopaka, który jedzie na wojnę, Johnny'ego. Wyprawa staje się zdradliwą podróżą do najmroczniejszej historii Europy, która może rozerwać więzi łączące przyjaciół od lat. W drodze Chloe musi stawić czoło najgłębszym pragnieniom, które nie przystają do przyszłości, o jakiej do niedawna marzyła.


Chloe oraz trójka jej towarzyszy mają niedługo zacząć edukację w college'u. Tak młodzi ludzie mieliby problem ze sfinansowaniem podróży po Europie. Z pomocą przychodzi im babcia dziewczyny. Decyduje się wyłożyć pieniądze, pod jednym wszak warunkiem - muszą odwiedzić kilka miejsc. Mówi im: „Na liście macie trzy rzeczy: Lipawę dla rodziców, Rygę dla mojej rodziny i kwiaty w Treblince dla mnie. Zrobicie to, a pomogę wam zapłacić za podróż.”

Wyobraźcie sobie, że zamiast starszej kobiety, to Wy jesteście sponsorami wojaży po Starym Kontynencie. Napiszcie listę ważnych dla Was miejsc na kolejowej mapie Europy, do których wysłalibyście Chloe z przyjaciółmi.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają po egzemplarzu książki.


Samotna gwiazda - Jacek Skowroński
Samotna gwiazda

Autor : Paullina Simons

Autorka zaczęła pisać tę powieść w polskim pociągu! Zakochać się było najłatwiej... Kilka tygodni przed wyjazdem do college’u Chloe z chłopakiem i dwójką przyjaciół wyrusza na wielką europejską wyprawę. Ich celem jest Barcelona, która obiecuje romans i tajemnicę. Jednak wcześniej muszą przejechać przez kilka miast Europy Wschodniej, by uregulować stary rodzinny dług. Podróżując pociągiem przez obcy krajobraz postkomunistycznego świata, Chloe poznaje chłopaka, który jedzie na wojnę. Johnny wiezie ze sobą gitarę, ma urzekający uśmiech, a jego życie jest pełne sekretów. Wyprawa staje się zdradliwą podróżą do najmroczniejszej historii Europy i przeszłości Johnny’ego – podróżą, która może rozerwać więzi łączące przyjaciół od lat. W drodze z Rygi przez Treblinkę do Triestu, Chloe musi stawić czoło najgłębszym pragnieniom, które nie przystają do przyszłości, o jakiej do niedawna marzyła. Dla Chloe i Johnny’ego jedno jest pewne. Bez względu na cel podróży, ich życie już nigdy nie będzie takie samo.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 20 czerwca do 27 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i wydawnictwo Świat Książki.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [37]

Sortuj:
3040
4
20.06.2016 13:51

 Samotna gwiazda Samotna gwiazda


250
12
20.06.2016 16:01

Na takiej liście znalazły by się perełki europejskiej kultury, takie jak:
- Helsinki, finladzka stolica, symbol kraju a przede wszystkim piękne miasto, które wprawia w magiczny nastrój. Widoki ze skał zapierają dech w piersiach, i chce się tam zostać.
- Wenecja, włoskie miasteczko, wszystkim znane, pozwalające oderwać się od problemów i dać się zaczarować pięknem starych,...

więcej

516
155
20.06.2016 16:22

- Rovinj, Chorwacja - coś dla podładowania energii, niby włoskie, ale jednak jest w tym mieście przyciągającego, subtelnego, gdzie człowiek odpoczywa i nabiera sił na dalsze wyprawy
- Walencja, Hiszpania - coś dla zabawy i odpoczynku od codzienności, szczególnie w okresie Fiesta de Las Fallas, czas w którym miasto mieni się w kolorach, wosku, papierze i drewnie, a sam...

więcej

Reklama
214
42
20.06.2016 16:30

Nie jestem typem podróżniczki, ale ponad wszystko kocham czytać. Bohaterowie książek mają w moim sercu swoje pokoje. Aby wyrazić wdzięczność pisarzom za chwile wzruszenia, napięcia i ulgi podczas czytania ich dzieł, na liście dla Chloe umieściłabym:
1. Sevedstorp, które stało się inspiracją dla Astrid Lindgren, a znane jest jako Bullerbyn,
2. Petersburg dla dodania otuchy...

więcej

1163
406
22.06.2016 19:38

Miała być Europa


2183
985
20.06.2016 20:01

Droga Cloe.

Zabieram Was w podróż czasu, miłości i bólu. Zacznijmy od Paryża. Wypijemy kawę w modnej kawiarni, w tle będzie nam przygrywał muzyk, nucąc francuskie piosenki. Potem udamy się do Wiednia, aby wsłuchać się w piękny koncert muzyki poważnej. Trzecim etapem naszej podróży będzie Toscania. Pokażę Tobie i Twoim przyjaciołom uroki życia i miejsce, w którym czas...

więcej

437
31
20.06.2016 20:48

Drogie dzieci,

każda podróż jest skarbem, który rodzi jeszcze więcej skarbów w postaci inspiracji, wspomnień, przyjaźni i radości. Dlatego tym bardziej cieszę się, że chcecie wyruszyć na tak długą i daleką wycieczkę. Dam wam możliwości odcięcia się od ograniczeń w postaci ufundowania wam tej podróży. W zamian proszę tylko o jedno: chciałbym, abyście odwiedzili ważne dla...

więcej

883
265
20.06.2016 21:43

Nigdy nie zwiedzałam Europy. Jak więc chcę zaplanować wycieczkę po krajach, których na własne oczy nie widziałam? Cóż… Od czego jest literatura, prawda?
Sfinansuję podróż Chloe i jej znajomych, jeśli odwiedzą te miejsca, w których nigdy moja noga nie postała, ale które znam dzięki pewnym książkowym bohaterom i które przez to, że były ważne dla nich - są ważne dla mnie.
1)...

więcej

42
0
20.06.2016 22:34

Gdybym miała zafundować Chloe wyjazd, wymogłabym na niej obietnicę odwiedzenia takich miejsc:
- Alicante, żeby sprawdzić, czy na pewno nie ma tam Nocnych Łowców;
- Barcelona, w celu odnalezienia Cmentarza Zapomnianych Książek;
- Praga, żeby zakupiła mi parę rzeczy z mojego ulubionego sklepu plastycznego;
- Ateny, gdyż całe moje dzieciństwo interesowałam się mitologią...

więcej

680
41
21.06.2016 07:22

Przed wyjazdem do college’u wysłałbym naszych bohaterów do zakątków Europy, w których mieliby okazję sprawdzenia swoich predyspozycji do roli przyszłego absolwenta. Na mapie ich podróży nie mogłoby wtedy zabraknąć Włoch, Rumunii i Anglii.

1) Test siły w Pizie. Jak widać, nasi dalecy południowi sąsiedzi wcale nie radzą sobie z ratowaniem zabytkowej wieży. Pomimo tego, że...

więcej

925
702
21.06.2016 08:24

Kolejowa mapa...
-Wolsztyn. Ostatnia czynna parowozownia w Europie prowadząca pociągi planowe. Tylko po to, by zobaczyć Czarne Smoki, dom spokojnej starości dawnych Królów stalowych szlaków. Zamknąć oczy i poczuć zapach pary. Ciepło bijące z kotła, serca żyjącej maszyny.
-Otłoczyn. Las kawałek toru i zimny kamień. Miejsce gdzie 19 sierpnia 1980 roku czas zatrzymał się i...

więcej

Reklama
zgłoś błąd