Najnowsze artykuły
Artykuły
Tokarczuk obok Kafki, Bułhakowa i Orwella. Polska powieść wśród 100 najlepszych książekKonrad Wrzesiński26Artykuły
Nadchodzą święta, a z nimi czytelnicze promocje. Odwiedź te księgarnie online i znajdź swój prezent!LubimyCzytać2Artykuły
„Akademia Pana Kleksa” nadchodzi. „Diuna 2” z oficjalnymi plakatamiKonrad Wrzesiński3Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Reportaż, publicystyka, biografiaLubimyCzytać15
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Ewa Demska

3
8,0/10
Pisze książki: fantasy, science fiction, literatura piękna
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
8,0/10średnia ocena książek autora
11 przeczytało książki autora
13 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Gostyński Dekameron. Literacko-społeczna kronika wydarzeń.
Ewa Demska, Hanna Janicka
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
2022
Najnowsze opinie o książkach autora
Rubieże Rzeczywistości. Antologia. Tom 3 Tadeusz Meszko 
7,3

To już trzeci tom opowiadań opublikowanych przez wydawnictwo Bibliotekarium jako pokłosie konkursu literackiego (wydany wyjątkowo szybko, bo niecałe pół roku po poprzednim). To nie jest książka, która łatwo wpada w ręce podczas wizyty w księgarni czy bibliotece, bo kompletnie brakuje jej promocji. A szkoda. Opowiadania zgrupowane w trzy bloki tematyczne są naprawdę ciekawe i ukazują kompletnie różne interpretacje tematu, dokonane przez ponad dwudziestu autorów o mniejszym lub większym dorobku literackim.
Nie jestem fanką ani opowiadań, ani fantasy czy sci-fi, a jednak tak mnie wciągnęło, że antologię pochłonęłam w dwa dni, podczytując tylko w wolnych chwilach. Najbardziej podobały mi się dłuższe opowiadania pod hasłem “Kurier z przyszłości”, mimo że większość autorów wieszczy dość niepokojącą, choć techniczne zaawansowaną przyszłość ludzkości. Szczególnie chciałabym wyróżnić rewelacyjny tekst “Czas przyszły” Roberta Zawadzkiego, którego puenta zostanie we mnie na długo i “Pozdrowienia od ludzkości” Jakuba Karbownika, z którego zakończenia tchnie nadzieją dla rodzaju ludzkiego. Warto docenić też spójną redakcję całej antologii, bo często w książkach początkujących autorów szwankuje logika i zgrzyta gramatyka, a tutaj teksty zostały solidnie przygotowane do publikacji.
To był naprawdę dobry przerywnik pomiędzy książkami, po które zwykle sięgam, więc polecam. Dajmy szansę nowym nazwiskom na polskiej scenie literackiej, bo to odzew publiczności dodaje im skrzydeł i inspiracji do dalszej twórczości.