Cztery dni wśród dobrych książek

LubimyCzytać LubimyCzytać
02.12.2015

Gościem WTDK będzie również rumuński pisarz Lucian Dan Teodorovici, którego powieść Matei Brunul znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS oraz zdobyła Nagrodę im. Natalii Gorbaniewskiej przyznawaną przez Czytelników.

Czterodniowe święto wrocławskich moli książkowych zbliża się wielkimi krokami. Już 3 grudnia ruszą 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które w tym roku zagoszczą w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli (3-6 grudnia).

Tegoroczna edycja Targów Dobrych Książek zgromadzi we Wrocławiu niemal sto pięćdziesiąt najlepszych wydawnictw z całej Polski. W imprezie weźmie udział stu autorów, którzy zaplanowali spotkania z czytelnikami. Tym razem z czytelnikami spotkają się między innymi: Elżbieta Baniewicz, Beata Guczalska, Magdalena Zawadzka, Beata Maciejewska, Mariusz Urbanek, Jerzy Sosnowski, Marek Niedźwiecki, ks. Adam Boniecki i Michał Olszewski, prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek, Janusz Majewski, Magdalena Grzebałkowska, Włodzimierz Kowalewski, Krzysztof Dubiński i prof. Janusz Degler, Krystyna Sienkiewicz, Grzegorz Ćwiertniewicz, Max Cegielski, Mikołaj Długosz, prof. Izabela Surynt, Joanna Zagner-Kołat, dr Jacek Grębowiec i Justyna Kalicińska, prof. Grzegorz Leszczyński, Vladimír Binar, Małgorzata Gutowską-Adamczyk, Krzysztof Tomasik, Mariola Pryzwan, Elżbieta Sieradzińska, Adam Wajrak, Paweł Wakuła, Jörg Bernig.

Poza spotkaniami z autorami odbędą się także dyskusje, prelekcje, kreatywne warsztaty dla czytelników w różnym wieku, specjalny program dla szkół (w czwartek i piątek), konkursy, wystawy i wiele innych. 6 grudnia (niedziela) nie zabraknie Świętego Mikołaja z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin, które będą mogły wspólnie spędzić tutaj niezapomniane książkowe mikołajki.

Podczas 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek już tradycyjnie poznamy laureata prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu dla wydawców na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”. Jego celem jest wskazanie i uhonorowanie najlepszych książek wydanych w mijającym roku. 9 listopada odbyły się obrady jury tegorocznej edycji. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem – zgłoszono aż 170 książek z 58 wydawnictw! Jury wyróżniło nominacjami do nagrody następujące wydawnictwa i książki :

Na jedną z tych książek czeka prestiżowy tytuł Książki Roku i główna statuetka Pióra Fredry. Zwycięzcę poznamy już 3 grudnia o godz. podczas uroczystej gali otwierającej 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek.

W tym roku na targi należy udać się do Centrum Kongresowego Hali Stulecia. Stoiska z książkami znajdą się w jednej przestronnej, klimatyzowanej hali wystawienniczej, a na rozmowy z autorami, prelekcje czy warsztaty przeznaczono specjalnie do tego celu przygotowane sale spotkań.

Organizatorem 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.wpdk.pl

Lubimyczytać.pl objęło Targi patronatem medialnym. 


komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Aniołek 07.12.2015 11:22
Czytelniczka

no i trzy reklamówki książek przytachałam, czekam na kolejne

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
FOCZKA 03.12.2015 18:37
Czytelniczka

POLECAM :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MaciekWroc 03.12.2015 12:58
Czytelnik

Super Impreza ! Chodzę na nią od kilku lat, kiedy odbywała się jeszcze w BWA Awangarda, Muzeum Architektury czy ostatnio na odnowionym Dworcu Głównym :) Jeśli ktoś jest z Wrocławia i okolic, a zastanawia się czy warto pójść, to wierzcie mi, nie pożałujecie decyzji :) Zabierzcie dzieci, znajomych i kogo tam chcecie i udajcie się do książkowego Raju :) Przy okazji można...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aniołek 02.12.2015 10:16
Czytelniczka

Wie ktoś może, czy będą wymiany książkowe?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 30.11.2015 12:44
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post