Patronaty tygodnia (2–8.12.2019)

LubimyCzytać
02.12.2019

Czy wiecie, że w tym roku objęliśmy patronat nad 408 książkami? To całkiem pokaźna liczba tytułów, które polecamy waszej uwadze.  Nie inaczej jest z „Enolą Holmes” – rezolutną siostrą Sherlocka Holmesa, przed którą niezwykłe wyzwanie. Czy uda jej się odnaleźć zaginionego przyjaciela swojego brata, doktora Watsona?

„Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów” Nancy Springer (wyd. Poradnia K)

„Doskonale sobie poradzisz sama, Enolu” – pisała matka młodszej siostry Sherlocka Holmesa przed swoim tajemniczym zniknięciem. Dziewczyna myśli o tym przesłaniu za każdym razem, kiedy jest jej trudno czy smutno. To dzięki wsparciu mamy Enola postanawia, że nie podda się woli braci i nie będzie tracić czasu na pensji dla dobrze urodzonych panien, tylko wyruszy do Londynu, by zostać perdytorystką – detektywką poszukującą zaginionych osób.

A w tomie trzecim jej przygód znika nie byle kto, tylko sam doktor Watson, którego Enola zdążyła poznać i polubić. Za wszelką cenę postanawia zatem odszukać zaginionego przyjaciela swojego brata. Czy bukiet przedziwnych kwiatów, który otrzymała żona lekarza, ma jakieś znaczenie dla sprawy? Sherlock je ignoruje – czy słusznie? Kto z rodzeństwa – i czy ktokolwiek – odnajdzie zaginionego?

Enola znów musi wykazać się sprytem, odwagą i empatią. To cechy, które pokazała już w poprzednich tomach. Bohaterkę podziwia też Millie Bobby Brown, słynna Jedenastka z serialu „Stranger Things”, która zagra główną rolę w ekranizacji przygód nastoletniej detektywki. Zdjęcia już wystartowały! Aktorka tak mówi o książce i bohaterce: „Pełna mocy, zdolna, inteligentna… Z ważnym przesłaniem: możesz zrobić, co tylko zechcesz, wystarczy, że się na to zdecydujesz”.

Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2465
4
28.11.2019 15:23

Zapraszamy do dyskusji.


1733
75
02.12.2019 15:46

No niestety, ta seria dla mnie to porażka wydawnicza. Smutne, że ktoś wydaje takie książki, bo to nabijanie sobie sprzedaży na znanym nazwisku.


1784
366
02.12.2019 18:39

Tym razem zupełnie nie moje zainteresowania. Nic ciekawego.


zgłoś błąd