Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów

Patronat LC

The Case of the Bizarre Bouquets
Poradnia K
literatura młodzieżowa

Kup książkę

Fabuła trzyma w napięciu jednak końcowka bardzo mnie zawiodła. Język przyjemny a cała intryga dobrze zaplanowana.

„[...] dziewczyna przysparza rodzinie kłopotów, jest bardzo uparta i zachowuje się jak chłopak. Do tego stopnia, że... No cóż, bracia nie znają miejsca jej obecnego pobytu”, czyli Enola Holmes znowu w akcji.

Nawet nie wiecie, jak bardzo ucieszyłam się, gdy zobaczyłam, że trzeci tom będzie miał premierę zaledwie dwa miesiące po premierze drugiej części. Ostatnio także...

Książka lekka, miła i przyjemna. Nie ma zbyt dużo zagadek, nie są one jakoś bardzo skomplikowane, ale postacie przyjemne, budzące sympatię. Raczej dla młodszej części młodzieży niż starszej, ale dla relaksu i dorosły przeczyta ;)

Najlepsza do tej pory część serii z Enolą Holmes. Podobał mi się początek ze zniknięciem Watsona i konsekwentne kontynuowanie wątku kwiatowego. Tym razem nie tylko pod postacią szyfru, ale i tytułowych złowieszczych bukietów. Bohaterka coraz pewniej czuje się w roli detektywa. Bardzo fajna rozrywka.

Książka "Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów"
autorstwa Nancy Springer, to trzeci już tom serii o detektywistycznych przygodach
młodszej siostry Sherlocka Holmesa.

To najlepszy tom z dotychczas wydanych po polsku!

Enola jest genialna i Sherlock w końcu to zauważył!

Nastolatka musi sobie radzić sama w dziewiętnastowiecznym Londynie.
Nie tylko sama się utrzymuje,...

Na półkach: , , , ,

Doktor Watson zniknął, grzmią nagłówki wszystkich ważnych londyńskich gazet. Sprawa jest poważna, skoro jego przyjaciel, Sherlock Holmes we własnej osobie, nie był w stanie odnaleźć doktora. Enola Holmes początkowo podejrzewa podstęp, ale na wszelki wypadek postanawia podjąć śledztwo.

Jako że po informacje najlepiej sięgać u źródła, Enola – oczywiście w przebraniu – składa...

Na półkach: , , , ,

Absolutnie uwielbiam Enolę - i jako bohaterkę, i narratorkę. Jest inteligentna, sprytna, rezolutna i zdeterminowana, by w życiu robić to, czego pragnie ona sama, a nie czego spodziewają się po niej inni. Jej poczucie humoru, przebieranki, skłonność do melodramatyzmu i przekleństwa (mój ulubieniec tej części to "niech ją drzwi ścisną") są bezcenne.
W trzecim tomie przygód...

Sprawa złowieszczych bukietów wciągnęła mnie od pierwszej strony i jak do tej pory to najlepszy tom tegoż cyklu, jaki przeczytałam. Z zapartym tchem przewracałam kolejne strony, by przekonać się, co w tym tomie przygotowała dla swoich czytelników Nancy Springer. I powiadam Wam, będziecie zachwyceni!

Autorka od samego początku buduje przyjemne napięcie, które aż czuć wzdłuż...

• 2019
  • E-book
  • Kryminały
  • Literatura młodzieżowa
  • Lit. młodzieżowa
  • Legimi
  • Dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów