rozwiń zwiń

Najpierw książka, później film – zapowiedzi

LubimyCzytać LubimyCzytać
27.11.2018

W cowtorkowych newsach filmowych pokażemy wam zwiastun nowej produkcji Netflixa opartej na powieści „Pachnidło” oraz zdradzimy, kto zagra w ekranizacji książki „Dziewczyna, którą nigdy nie byłam”.

Najpierw książka, później film – zapowiedzi

Dziewczyna, którą nigdy nie byłam, Caitlin Moran

Emma Thompson i Chris O`Dowd mają zagrać w filmie „How to Build a Girl”. W obsadzie znaleźli się też: Alfie Allen, Paddy Considine i Sarah Solemani. W główną rolę wcieli się znana z „Lady Bird” Beanie Feldstein. Obraz wyreżyseruje Coky Giedroyc według scenariusza, który stworzy sama autorka książki.

Urodzona w robotniczej, wielodzietnej rodzinie, Johanna Morrigan wyrasta na niegrzeszącą urodą nastolatkę z nadwagą. Jest za to obdarzona talentem literackim, ciętym językiem, a do tego ma obsesję na punkcie seksu. Wielka Brytania przełomu lat 80. i 90. widziana jej oczami nabiera ciekawych barw. Polityka, codzienność, używki i moralność mają tu różne odcienie. Czy Margaret Thatcher była politycznym geniuszem, czy ciemiężycielką klasy robotniczej? Czy dziewczyna uprawiająca często seks z przygodnymi mężczyznami to zdzira czy Poszukiwaczka Seksualnych Przygód?
„Dziewczyna, którą nigdy nie byłam” to opowieść o „próbowaniu” się ze światem, o przekraczaniu i wytyczaniu granic, o budowaniu siebie, kształtowaniu swoich postaw i wartości. To pochwała indywidualizmu, odwagi i pogody ducha, ale to też książka o silnych emocjach, jakich doświadcza się, mając naście lat.

Dodatkowym walorem książki jest barwnie przedstawiony londyński światek muzyczny tamtych lat. Skąpany w alkoholu, okraszony wulgarnymi, a czasem lirycznymi anegdotami, rozbrzmiewa na kartach tej książki przebojami alternatywnej sceny Madchester i zespołu Smashing Pumpkins.

Pachnidło. Historia pewnego mordercyPatrick Süskind

Netflix zaprezentował zwiastun nowego serialu produkcji niemieckiej – „Pachnidło”. Ma to być nowa, współczesna wersja powieśći Süskinda.

XVIII-wieczny Paryż, światowe centrum mody i elegancji, jest miejscem, gdzie żyje bohater tej niezwykłej opowieści – osobliwy karzeł obdarzony niepospolicie wrażliwym zmysłem powonienia. Jan Baptysta Grenouille tworzy eliksiry do produkcji perfum, które są powszechnie uznawane za niedoścignione w swej wytworności. Jednak żadne go nie satysfakcjonują, geniusz zapachów marzy bowiem o wydestylowaniu wonności nad wonnościami z dziewiczego ciała kobiecego.

Ta myśl każe mu szukać dziewczyny o idealnym zapachu...

Gra o tronGeorge R.R. Martin

Akcja prequelu znanego serialu „Gry o Tron” ma się rozgrywać na długo przed właściwymi zdarzeniami. Skupia się na okresie historycznym zwanym Długą Nocą. To właśnie wtedy miało dojść do powstania Białych Wędrowców. Wiemy już, że serial ujrzy światło dzienne w 2020 roku, a zagrają w nim m.in. Naomi Watts i znany z serialu „Poldark” Josh Whitehouse.

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie.
Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam... Tron objął Robert – najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Mili 27.11.2018 23:51
Czytelniczka

Myślę, że serial na podstawie "Pachnidła", to chybiony pomysł.
Już film nie podołał temu, co reprezentuje książka.
Powieść ta, jest wspaniałym przykładem synestezji w literaturze.
Słowa tworzyły tak zmysłowe obrazy, że momentami ta opowieść sprawiała wrażenie wonnej.
Opisy olejków, fanatyzm Grenouille'a, jego obsesja i wpływ zapachów na zachowanie ludzi to była cała...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 26.11.2018 15:50
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post