Aneta 
46 lat, kobieta, Gościm, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 3 godziny temu
Teraz czytam
 • All Inclusive. Raj, w którym seks jest Bogiem
  All Inclusive. Raj, w którym seks jest Bogiem
  Autor:
  Dominikana to karaibski raj! Tak mówią ci, którzy pojechali tam w wersji all inclusive. Ale wystarczy, że zrobicie krok poza strzeżone strefy dla turystów, i wciągnie was zupełnie inny świat, którego...
  czytelników: 539 | opinie: 32 | ocena: 6,71 (184 głosy)
 • Dzieła (niemal) wszystkie. Tom I
  Dzieła (niemal) wszystkie. Tom I
  Autor:
  Mistrz Jeremi Przybora: wytworny Pan B z Kabaretu Starszych Panów, poeta, pisarz, satyryk, aktor, człowiek instytucja. Jego wyobraźnia w czasach PRL-u przenosiła Polaków do barwniejszego, bardziej ele...
  czytelników: 133 | opinie: 7 | ocena: 8,93 (15 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-05-22 18:28:15
Ma nowego znajomego: Stokrotka
 
2019-05-22 13:31:35
Ma nowego znajomego: Piotr
 
2019-05-22 10:37:38
Ma nowego znajomego: Remi
 
2019-05-22 09:39:05
Ma nowego znajomego: Jolanta
 
2019-05-21 21:43:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Na czytniku
Cykl: Seweryn Zaorski (tom 1)

Nowa seria, nowi bohaterowie, nowe sprawy do rozwiązania...
Już tyle razy mówiłam, że to już ostatnia przeczytana przeze mnie książka R.Mroza, no ale nigdy nie mów nigdy. Skusiłam się na nową powieść pana Remigiusza i nie żałuję. Może nie jest najwyższych lotów, ale od pierwszych stron wciąga i intryguje, trudno ją odłożyć. Głównym bohaterem jest Seweryn Zaorski (w żartach twierdzi, że imię ma...
Nowa seria, nowi bohaterowie, nowe sprawy do rozwiązania...
Już tyle razy mówiłam, że to już ostatnia przeczytana przeze mnie książka R.Mroza, no ale nigdy nie mów nigdy. Skusiłam się na nową powieść pana Remigiusza i nie żałuję. Może nie jest najwyższych lotów, ale od pierwszych stron wciąga i intryguje, trudno ją odłożyć. Głównym bohaterem jest Seweryn Zaorski (w żartach twierdzi, że imię ma po Andrzeju Sewerynie) "tateł" dwóch niezwykle rozgarniętych małoletnich córek, patomorfolog z dziwną przeszłością, który po latach wraca do rodzinnego miasteczka. Tutaj pomaga swojej nastoletniej wielkiej miłości policjantce Kaji rozwiązać tajemnicę , którą zaserwował jej w postaci przychodzących co roku listów nieżyjący od 20 lat ojciec. Momentami akcja przypomina powieści Dana Browna ( zakodowane wiadomości), czasami Jakuba Szamałka (informatyczne opisy) oraz samego Mroza i Chyłkę ( Seweryn to wielbiciel nieistniejących już rockowych zespołów z lat 70-tych).
Koniec nieco przekombinowany, ale cóż, przecież ta książka ma służyć rozrywce i tak było. Dobra lektura na odstresowanie lub urlop.

pokaż więcej

 
2019-05-20 22:55:21
Ma nowego znajomego: Dajsięzłapaćksiążce
 
2019-05-20 18:53:24
Ma nowego znajomego: Alex
 
2019-05-20 14:18:17
Ma nowego znajomego: jusola
 
2019-05-20 11:17:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Na czytniku
Autor:
Seria: Autorska

Akcja powieści toczy się w trzech przestrzeniach czasowych, które naprzemiennie się przeplatają :
W 1996 r. do polskiej wsi Wielkie Lipy przybywa były niemiecki żołnierz Karl Strauch, który brał czynny udział w pogromie Żydów.
W roku 1970 student Andrzej Hołotyński przybywa do niemal wymarłych Wielkich Lip, aby spełnić ostatnią prośbę zmarłego ojca i w odziedziczonym po nim obserwatorium...
Akcja powieści toczy się w trzech przestrzeniach czasowych, które naprzemiennie się przeplatają :
W 1996 r. do polskiej wsi Wielkie Lipy przybywa były niemiecki żołnierz Karl Strauch, który brał czynny udział w pogromie Żydów.
W roku 1970 student Andrzej Hołotyński przybywa do niemal wymarłych Wielkich Lip, aby spełnić ostatnią prośbę zmarłego ojca i w odziedziczonym po nim obserwatorium astronomicznym zrobić porządek.
W 1942 roku do polskiej wsi Wielkie Lipy wkraczają Niemcy, burząc tym samym dotychczasową równowagę pomiędzy Polakami i Żydami.
W zapadłej wsi Wielkie Lipy w 1942 roku zostało w bestialski sposób zamordowanych około 150 Żydów, to straszne wydarzenie i zachowanie części mieszkańców zaważyło na losach wszystkich. Zło które wtedy zaczęło kiełkować zebrało obfity plon. W pogromie żydowskiego społeczeństwa uczestniczyli nie tylko naziści.
Powieść od początku trzyma w napięciu poprzez umiejętnie budowaną atmosferę grozy, kiedy to autor powoli odkrywa kolejne mroczne kawałki tajemnicy, którą skrzętnie ukrywają mieszkańcy, a nadzoruje to wszystko miejscowa Służba Bezpieczeństwa. Momentami miałam skojarzenia z powieścią Umberto Eco "Imię Róży", a to za sprawą zakonników zamieszkujących miejscowy klasztor, którzy od początku zamieszani są w tę tajemnicę.
To książka o okrutnym złu, próbie jego zatuszowania, a wreszcie odkupienia winy. Bardzo łatwo jest stracić człowieczeństwo, a jeszcze trudniej je odzyskać.
Jak pisze autor: "To był margines, proste,haniebne typy, szumowiny, które wykorzystały sprzyjające warunki. Poddaliście ludzi nieludzkiemu eksperymentowi, rozbudzając w nich nienawiść i zachęcając do złych czynów. Łatwo manipulować złym człowiekiem, bydlęciem zdolnym do mordu, wystarczy mu wskazać ofiarę i poszczuć" .
Malutkim minusem jest nieco przekombinowane zakończenie powieści, ale to zupełnie nie wpływa na całość.
Polecam

pokaż więcej

 
2019-05-20 11:17:02
Ma nowego znajomego: Aneta
 
2019-05-15 21:29:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Na czytniku
Cykl: Trylogia Białego Miasta (tom 1)
 
2019-05-09 23:11:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2019-05-09 22:43:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam

Książka z obozowego kręgu, po przeczytaniu której w mojej głowie ciągle kłębią się emocje i dziękuję Opatrzności, że nie przyszło mi żyć w tamtych czasach.
Autor posłużył się prawdziwą historią słowackiej Żydówki Heleny Citronovej i pochodzącego z Austrii esesmana Franza Wunscha. Opowieść zaczyna się w przedwojennej Bratysławie, gdzie poznajemy młodą Żydówkę Milenę Zinger oraz równolegle w...
Książka z obozowego kręgu, po przeczytaniu której w mojej głowie ciągle kłębią się emocje i dziękuję Opatrzności, że nie przyszło mi żyć w tamtych czasach.
Autor posłużył się prawdziwą historią słowackiej Żydówki Heleny Citronovej i pochodzącego z Austrii esesmana Franza Wunscha. Opowieść zaczyna się w przedwojennej Bratysławie, gdzie poznajemy młodą Żydówkę Milenę Zinger oraz równolegle w Austrii, gdzie dojrzewa do dorosłości Franz Weimiert. Początek powieści jest jakby spowolniony, pokazuje drogę, jaką obydwoje przebyli, aby w końcu w 1942 r. znaleźć się w Auschwitz; ale teraz po przeczytaniu całości mam wrażenie, ze to celowy zabieg, który jest swoistym kontrastem dla tego, co się będzie działo później. Milena trafiła do obozu w pierwszym transporcie kobiet ze Słowacji, gdzie została przydzielona do "Kanady" czyli miejsca, gdzie zajmowano się sortowaniem rzeczy odebranych przybyłym do obozu więźniom. Nadzorującym tam pracę oficerem SS był Franz, który w nazistowskiej machinie zatracił zdolność odróżniania dobra od zła i był bezwzględnie podporządkowany rozkazom, bił więźniów do nieprzytomności i rozstrzeliwał. Spotkanie Mileny, w której zakochuje się, powoduje, że zaczyna odczuwać wyrzuty sumienia i budzi się w nim człowieczeństwo. Wojciech Dutka pokazuje tragiczne życie w obozie, walkę o przetrwanie, straszną śmierć; jest wiele scen, po których trudno zasnąć, bo ma się świadomość, że to wydarzyło się naprawdę. Autor umieścił na kartach powieści większość autentycznych postaci.
Polecam

pokaż więcej

 
2019-05-09 20:18:13
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Robert Hunter (tom 1) | Seria: Thriller
 
2019-05-09 20:16:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
632 35 172
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (15)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (1)
zgłoś błąd zgłoś błąd