Tu żyją smoki

Okładka książki Tu żyją smoki James A. Owen
Okładka książki Tu żyją smoki
James A. Owen Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Kroniki Imaginarium Geographica (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Imaginarium Geographica (tom 1)
Chronicles of the Imaginarium Geographica: Here, There Be Dragons
Nasza Księgarnia
2008-01-01
2008-01-01
Maciejka Mazan

Na początku był chaos. Potem jeszcze trochę chaosu i dopiero potem zaczęło się przyjemnie czytać.
Akcja się toczy, przeciwności losu się pojawiają, ale aby wciągnęły czytelnika to bym nie powiedziała. A to dlatego, że w żaden wątek autor dostatecznie się nie zagłębił, aczkolwiek pomysłowości mu nie brak.
Niestety postacie na jedno kopyto i bez charakteru, jedyny z całej bandy wyróżnił się borsuk ;)

Niestety postacie na jedno kopyto i bez charakteru, jedyny z całej...

Ciekawa, lekka, bardzo oryginalne i zaskakujące zakończenie. Przeczytam drugi tom.

Według mnie za dużo tu wszystkiego na raz. Odnoszę wrażenie, że co przyszło autorowi do głowy, to zamieścił to w książce. Owszem, jest to ciekawa zabawa dla głowy odnajdywanie konotacji pomiędzy kolejnymi wątkami, a znanymi już nam mitami i legendami. Książka w ogólnym podsumowaniu jest dobra, choć chyba nie aż tak mi się spodobała, bym sięgnęła po kolejną część. Mimo wszystko, moje serduszko skradł Tummeler <3

Słaba podróbka Władcy Pierścieni i Opowieści z Narnii. Co ciekawe autor zdaje sobie doskonale sprawę z tych podobieństw, co przedstawia na końcu książki jako nieśmieszny żart... Słabej jakości komedia niestety przewija się przez całą książkę. Bohaterowie są miernie zbudowani, jakby autor nie mógł się zdecydować jaki im nadać charakter. Główny antagonista jest naiwny i łatwowierny, co całkowicie psuje jego obraz.

Nie dość, że ta książka to dowód na istnienie wszystkich z mitów, legend i baśni to jeszcze jednym z głównych bohaterów jest J.R.R. Tolkien! Super, polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Podczas czytania zachwycona nie byłam. Postacie wydawały mi się płaskie, zdarzenia mało rozbudowane, fabuła pędziła nie zatrzymując się ani na chwilę chociażby żeby człowiek zdążył poskładać zdarzenia. ale warto było ją przeczytać dla samej końcówki- gdzie dowiadujemy się kim tak naprawdę są główne postacie.

Świat łączący światy. Dobrze było wrócić do książki czytanej w dzieciństwie. Przyjemna lektura odrywająca od ciężkich myśli. Warto było znów spotkać smoki.

Przeczytałam ale powiedzieć że mnie wciągnęła? Nie bardzo. Cały czas to było jak połączenie mitologii, bajek, "Opowieści z Narni", "Eragona" i "Władcy Pierścieni". Trochę kiepsko wrzucić wszystko do worka i zbudować na tym książkę. Kolejne części sobie podaruję

Na bohaterów książki wybrać najsłynniejszych autorów. Według mnie pomysł bardzo intrygujący.
Motywy fantastyczne były piękne, naprawdę - te opisy smoków i krain!
Chociaż pewnie przez te właśnie długie opisy książka po prostu się ciągnęła.
Jednak miło się czytało. Polecam szczególnie fanom smoków.

Motywy fantastyczne były piękne, naprawdę - te opisy smoków i krain!
Chociaż pewnie przez te właśnie długie opisy książka po prostu się ciągnęła.
Jednak miło się czytało. Polecam szczególnie fanom smoków.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka nawiązująca do legend o królu Arturze i mitów. Po przeczytaniu tej książki byłam bardzo mile zaskoczona. Nie myślałam, że książka fantasy może aż tak wciągać, tym bardziej powieść o smokach. Trafiłam na nią przypadkiem i spodobała mi się okładka, dlatego ją wzięłam. Jestem bardzo zadowolona i na pewno przeczytam kolejne części.

• Pożyczone
  • Smoki