rozwiń zwiń

Temat dyskusji
Odpowiedzi
Ostatnia akywność
Dawne lektury szkolne
Wiersz po  śmierci Stalina napisała też Szymborska i jakoś to jej w dostaniu Nobla nie zaszkodziło. Unikanie Nocy i dni mogło wynikać z innej przyczyny, to nie jest lektura dla ludzi w wieku licealnym, żeby zrozumieć i docenić trzeba mieć  przynajmniej z kilka lat jakiegoś związku z drugą osobą za sobą.
20 tyg. temu
Najbardziej znienawidzony bohater książkowy
Mnie w "Igrzykach śmierci" denerwował Gale. Z kolei w "Katedrze..." (też kocham) - za Phoebusem również nie przepadałam, ale jeszcze bardziej nie cierpiałam samej Esmeraldy, zaś uwielbiałam Klaudiusza Frollo (co za postać). @fuzja - JA TEŻ! Świetna postać!
4 lata temu
Najbardziej przereklamowane książki
jako że zawsze ktoś odczuwa pilną potrzebę skomentowania któregoś z moich dodanych tu postów co blokuje opcje edytowania-po raz kolejny: EDIT  Szklany tron  Korona w mroku  Dziedzictwo ognia  Oddam ci słońce  Niebo jest wszędzie
8 lata temu
Dawne lektury szkolne
@tomsn, masz rację, wymienione wcześniej książki pasują do różnych przedmiotów - Dmowski do historii, a Bastiat - do przedsiębiorczości. W powszechnej edukacji, szczególnie na szczeblu licealnym, brak, moim zdaniem, rzetelnych, uczciwych i przejrzystych zajęć z zakresu przedsiębiorczości, albo podstaw ekonomii. Bastiat bronił idei swobodnej przedsiębiorczości obywateli,...
9 lata temu
Klasyka literatury polskiej które muszisz przeczytać.
 Rękopis znaleziony w Saragossie Rękopis znaleziony w Saragossie
9 lata temu