Wietnam : podziemna wojna

The tunnels of Cu Chi
83-904968-5-2
historyczna
Marcin

To znakomita książka dla ludzi ciekawych świata, polityki i niezwykłej historii. Bardzo rzetelnie, drobiazgowo i barwnie ukazuje nie znaną historę wojny wietnamskiej, która toczyła się również.... pod ziemią. Jak wietnamczycy budowali tunele ciągnące się na głębokość kilku metrów pod ziemią przez dziesiątki kilometrów....

Marcin Hajdasz | 2014-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 lutego 2014

Doskonale opisuje realia wojny w Wietnamie i rolę tuneli w porażce Amerykanów. Polecam

Michał | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Interesujący aspekt konfliktu wietnamskiego. Pozycja wartościowa, bo daje obraz znaczenia tunelu dla losów wojny oraz przedstawia -- inną niż dominującą -- charakterystykę "szczurów tunelowych".
Minus za złą jakość przekładu -- pełno literówek, a i styl pozostawia momentami sporo do życzenia.

Adam | 2017-01-15
Przeczytana: luty 2015

Jak na tę tematykę - książka nie zachwyca. Jakoś tak mało wciągająca. To już wolę suchą narrację historyczną w stylu podręczników akademickich. I taka pogmatwana. Gdzie jej tam do Pawła Jasienicy...

Zbigv | 2014-11-24

Świetny dokument, dla zainteresowanych.

spiderek82 | 2017-03-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane