Scions of the Emperor

Okładka książki Scions of the Emperor David Guymer, praca zbiorowa
Okładka książki Scions of the Emperor
David Guymerpraca zbiorowa Wydawnictwo: Black Library Cykl: Prymarchowie / Primarchs (tom 21) fantasy, science fiction
Prymarchowie / Primarchs (tom 21)
Black Library
2019-02-01
2019-02-01
Warhammer 40k

Kolejność Chronologiczna : 4, 5

Canticle - David Guymer

Wypadek sprawił o wylądowaniu w świecie wiecznego mroku, młody Ferrus Manus jest zmuszony walczyć o swoje przetrwanie. Po odkryciu dziwnego statku bada statek, ale szybko zaczyna walczyć z potworami, na które jest źle przygotowany.
Pierwsze miesiące bądź lata młodego Ferrusa Manusa na jego planecie. Wędruje i spotyka roboty, które chcą go wykorzystać. Opiera się im, znajduje statek z ludzkimi zwłokami i robotami zombie. Po heroicznej walce rozprawia się z nimi, a następnie spotyka kobietę, która wychodzi jako jedyna ocalała ze spotkania z potworami. Jest to jego pierwszy kontakt z człowiekiem.

The Sinew of War - Darius Hinks

Po stłumieniu buntu w Illyrii młody Roboute Guilliman wraca do stolicy miasta Macragge , by ponownie spotkać się ze swoim ojcem Konorem, aby odkryć powstanie i niepokój.
Guilliman stoi w obliczu ataku na przybranego ojca na Macragge. Szybko wspominamy sobie o jego młodości. Znajduje umierającego ojca, który umiera po próbie zaproponowania mu czegoś. Jeden z konsulów planety sugeruje udanie się do zgromadzenia i nadanie mu pełnej władzy, aby poradzić sobie z rebelią. Pominął Guillimana, który został następnie zaatakowany przez zabójcę. Prymarcha zdaje sobie sprawę, że to konsul stoi za tym wszystkim, zdrajca staje przed zgromadzeniem 500 senatorów (tak jakby),mówiąc, że Guilliman nie żyje i że ten atak służył do zachowania ich władzy przeciwko reformom ludowym. Poza tym, że Guilliman tam się znajduję unikając śmierci z rąk zabójcy i zabijając go,słyszy oszczerstwa na swój temat, denerwuje się, ale odmawia poddania się gniewowi i przejęcia władzy siłą, mówi, że pozwala wydać osąd całemu zgromadzeniu. Szlachta była oszołomiona tak wielkim przywiązaniem do zasad i zagłosowała
, żeby został mianowany szefem (nie pamiętam tytułu). W ten sposób Guilliman zostaje dowódcą Macragge.

First Legion - Chris Wraight

Uwięzione w środku Rangdan Xenocides, Mroczne Anioły Pierwszego Legionu kontaktują się z tajemniczym okrętem wojennym dowodzonym przez Alphariusa. Kiedy nieznajomy zaczyna zadawać pytania dotyczące kampanii, zostaje wezwany do obecności samego Lwa w celu osądzenia.

The Conqueror's Truth - Gav Thorpe

Po zmroku Bibliotekarz Ares pragnie być świadkiem chwały Wielkiej Krucjaty. Prymarcha Władców Nocy, Konrad Curze, spełnia jej prośbę, wysyłając ją jako świadka z pierwszej ręki, aby jego Legion podporządkował się, ale czyniąc to, ujawnia mroczną i niewygodną prawdę.

The Verdict of the Scythe - David Annandale

Silnie krytykowany przez swoich braci za brutalną kampanię w Galaspar, Mortarion próbuje nowego podejścia podczas uległości Absyrtusowi. Jednak odkrywając zdradę na każdym kroku, Pan Śmierci musi zaakceptować nieuniknioną prawdę.

Kolejność Chronologiczna : 4, 5

Canticle - David Guymer