Bilet miesięczny

Wydawnictwo: Twój Styl

Z nieskrępowanej pogawędki z Czytelnikiem, ale też i z samym sobą Andrzej Żuławski wysnuwa opowieść niezwykle barwną i wcale niebłahą (zważywszy formę felietonową). Swoboda, z jaką znakomity pisarz łączy małe z wielki, sarkazm z wyrozumiałą łagodnością, dowcip z powagą, prynypialność z dezynwolturą, delikatność uczuć z arogancją, nazywania rzeczy bez ogródek. Książka do czytania jednym tchem i wielokrotnego smakowania.

Marzenia | 2015-02-17
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2015

"Bardzo lubię jego słowo - zaczynam czytać i ...płynę unoszona Jego wyobraźnią, wrażliwością, żywym i nieco sarkastycznym poczuciem humoru, nieoczekiwanymi i zaskakującymi zwrotami i skojarzeniami" - to fragment listu z okładki ksiązki, czytelniczki felietonow.
Podpisuję się tym zdaniem. To felietony dojrzałego, madrego mężczyny.
A obraz Francji i Francuzów wyrazisty, doskonały.
Polecam bardzo.

lila2103 | 2015-04-09
Przeczytana: kwiecień 2015

Felietony A.Żuławskiego sprzed 2003 r.dotyczace spraw przeszłych a bliskich Żuławskiemu.Język Żuławskiego specyficzny, trzeba to lubić , ale mieści sie w formule felietonu.Czytałam wszystkie książki Żuławskiego, więc jestem przyzwyczajona

Aanika | 2016-04-24
Przeczytana: 2009 rok

Specyficzne poczucie humoru i ostry jezyk Zulawskiego przypadly mi do gustu.
Co jak co, ale jego zycie nudne nie bylo.

Pistacjowy | 2013-03-09
Przeczytana: 2009 rok

Niezwykle dowcipny zbiór felietonów. Pogodna strona Żuławskiego.

pole_minowe | 2013-06-06
Przeczytana: 25 maja 2013

Literatura zupełnie nie dla mnie. Z pewnością ma swoją niewątpliwą wartość, ale ‘namęczyłam się’ przy niej okrutnie. Odpuszczam...

książek: 1935
krolly7 | 2015-03-28